KOCHAM KINO :)

a widzial ktos Opowiesc Wigilijna?  🙂
Seksta   brumby drover !
05 grudnia 2009 12:41
Paranormal Activity do bani
Poza tym dopiero wczoraj obejrzalam Bekarty Wojny- jak dla mnie do bani  🤔
Dworcika, ja tez się na to wybieram, bo czuję przez gatki, że moga być niezłe jaja 😁
O dziwo ze zwiastuna polska wersja nawet fajnie wygląda 😁


I co? Byłaś? Jeśli tak, to opowiadaj wrażenia, jesli nie to biegnij szybko, bo film naprawdę świetny! 😁
Baaaaaaaardzo żałuję, że tak szybko się skończył! I powiem szczerze, że jak będę miała z kim, to pobiegnę do kina jeszcze raz 😀 A później kupię oryginalne DVD :P
Bo ja kocham Mikołajka. I film naprawdę nie zawiódł, chociaż początkowo się tego obawiałam - po dotarciu do mnie informacji, że taki film powstał 😉 Ale masa pozytywnych recenzji naprawdę nie jest na wyrost 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 grudnia 2009 13:53
Dworcika, Moi rodzice będą pewno się chcieli wybrać w tygodniu (w końcu na mikołajku się wychowali 😉 ) więc moze uda mi się jeszcze na niego załapać, bo sponsor jest właśnie ograniczony a ja kasą też nie sypie 😉
Staraj się, bo naprawdę warto 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 grudnia 2009 18:00
A się będę starać 🙂

Obejrzałam dzisiaj, dosłownie przed chwilką skończyłam, Epokę Lodowcową 3 w wersji ENG (bo dla mnie tylko taka istnieje, polski dubbing jest do kitu) i mam mieszane uczucia. Jakoś nie zachwyciła mnie.

Dla przypomnienia obejrzałam Dirty Dancing 2. Całkiem miły obrazek jakże komunistycznej Cuby. Podobało mi się tutaj nawiązanie do I części ze względu na Swyze'ego (*)
oti   Everybody lies...
06 grudnia 2009 10:47
ja ostatnio zaliczyłam "Galerianki" i całkiem dobry film. wielki szacunek dla dziewczyny grającej Milenę - te jej teksty, zachowanie, na prawdę zrobiły na mnie duże wrażenie. myślę, że film dobrze pokazuje problem dziewczynek, które za modne ciuchy są w stanie zrobić wszystko..  🙄
no i "Księżyc w nowiu", jak dla mnie porażka! do pierwszej części podeszłam z przekonaniem, że będzie do denna komedyjka romantyczna (a ja takich nie znoszę), a okazał się całkiem przyjemnym filmem. więc myślałam, że dwójka też taka będzie, a jest fatalna! praktycznie zero akcji, z makijarzem Pattisona przesadzili o kilka razy, nawet jak na makijarz wampira i bardzo mnie wnerwiająca głowna bohaterka..  😵 na trójkę już raczej się nie wybiorę, bo to strata czasu i pieniędzy. nie polecam.
właśnie wróciłam z Opowieści Wigilijnej- BARDZO polecam, 3D co prawda trochę irytujące było, ale ja nie lubię trójwymiaru po prostu  😉
Jak ktoś lubi takie baśnie, to na pewno się nie zawiedzie 😉
Serena   .been there, done that, messed around.
07 grudnia 2009 09:31
.mery fakt końcówka zbyt szczęśliwa nie była, ale film i tak mi się bardzo podobał i polecam.
Teraz w środę wybieram się na "Dom zły" .. widział ktoś ?
cieciorka   kocioł bałkański
07 grudnia 2009 18:21
ja widziałam dzisiaj, polecam.
nie wiem, czy to dobry film (co w moim języku jest dużym skrótem myślowym odnoszącym się do bardzo subiektywnego odbierania filmu) ale to na pewno bardzo dobry triler.
zastanawiałam się, jakby wyglądał, gdyby nie był polski. bo jest w nim coś polskiego, ale to raczej trudne do sprecyzowania.
trzyma w napięciu, nie przeraża samymi "straszakami" jeśli już, to w drugiej połowie filmu bezradnością, brakiem wpływu na swój los i z góry skazanym na przegraną konfliktem uczciwości i "człowieczeństwa" ze złem. jśli by tak dalej generalizować to film poniekad opowiada o tym jak ludzie zachowują się trudnej sytuacji, lub raczej, kiedy jawi się przed nimi możliwość polepszenia sytuacji.
naliczone trupy: 4, z czego tylko jeden zabity na naszych oczach- ale to tylko taka wstawka. po filmie spotkałam kolegę, który pytał ile było trupów, więc pomyślałam, że was to również może zainteresować :P
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
07 grudnia 2009 19:54
Ktoś tu pytał o opowieść wigilijną. Byłam. Na początku nawet fajne, ale tak pod koniec zachciało mi się spać 😀 Byłam też na paranormal activity - no cóż, oglądnąć można, ale nic specjalnego 😉
Nie jestem normalna...zdecydowanie nie... W tym roku, od 1 stycznia, wydalam ponad 700 zł na bilety do kina....ups 😡
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 grudnia 2009 14:38
Notarialna - Dirty Dancing 2 ;] jest u mnie  jak na razie na ostatnim miejscu  jeśli chodzi o najgorszy film ( dodatkowo  miałam wrażenie że jest zrobiony na siłę) 🙄. Gdyby nie Partick gdzie gra tam w sumie mały epizod nikt by chyba na po nie poszedł. Strasznie drażniły mnie te sztuczne dialogi . Zapowiadało się sympatycznie i .... niestety była do dla mnie tylko dosłowna parodia  nawiązująca do I części. 🤔

Za to zgadzam sie ze polski dubbing psuje totalnei każdy film ;] wkurzam się  bo juz wole 1000razy lektora

Ja dzisiaj strasznie zawiodłam się na Rewersie.Czułam się jakby ktoś mi podał słodkie progi z najlepszej jakości mąki i sera ( Janda Dorociński i Buzek) polane skwaszonym sosem z 5 dniowej śmietany. Ileż można oglądać tego typu historii? nic ciekawego totalne dno.
ja też wczoraj obejrzałam Rewers. Historia rzeczywiście średnia. Buzek jak dla mnie b. fajna.  Ale już wiem za co dostał operator nagrodę 😀 lubię tak nakręcone obrazki i wielką dbałość o kompozycję. Bardzo fotograficzny jak dla mnie i przez to ujmujący  😀 a historia jakich wiele... 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 grudnia 2009 17:09
zgodzę się z tobą w 100% .. idealny obraz, aktorzy wszystko dopieszczone do ostatniej klatki.... tylko historia do bani i zero ekspresji w jej przekazie. Nic mnie tam nie zachwyciło pod względem samego filmu a puenta? zbyt banalna nawet jak dla amerykanów. :/ ( niby Oskar? w zyciu)
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 grudnia 2009 17:33
zabeczka17, O z dubbingiem się nie zgodzę. W polskim dubbingu istnieje dla mnie shrek. Obejrzałam w angielskim, oryginalnym wydaniu, ale jakoś nie śmieszyło mnie nic, mimo, ze miałam pojęcie o co chodzi.
Z kolejnych bajek bardzo mi się podobał dubbing z  'Inemamocnych', 'Lilo i stich' (przednio się na tej bajce uśmiałam 😁 ), ratatuj to juz mistrzowskie dubbingowanie. Więc ja bym nie generalizowała, bo często są takie filmy animowane, gdzie dubbing jest perełką.

Dlatego Epoka jest jednym z wyjątków. Cezary Pazura wkurza mnie niemiłosiernie (nieważne jaki film, jedynie E=mc^2 mi się podobał), widać stara sie nadążyć za Jimem Carreyem, ale robi to bardzo nieudanie. Maniek?! Manny, a nie maniek. Diego w polskiej wersji wypadł znośnie ze względu na fronczewskiego 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 grudnia 2009 19:05
Ja po prostu nie spotkałam się z polskim dubbingiem, który oddał by taką jazdę jak w orginalnej wersji. A najlepszym przykładem (dla mnie - pomyłki z dubbingiem) może być Epoka Lodowcowa nr 2.- Parodia z tym tekstami o  becikowym- żałosne, żałowałam kasy na te idiotyczne i płaskie wstawki,  które ktoś próbował wmieszać w sytuacje polityczną kraju. No totalna  Żenada.
Poza tym w oryginalnej wersji powiedzmy - Car wash   postacie ( rybeczki) zostały specjalnie stworzone pod bohaterów. I nasz dubbing jest wręcz tragicznym  zaśmiecaniem tego typu produkcji.  Shrek był dla mnie także ,,zaśmiecony"  i wole Ediego M w roli osła jak Sthura... po prostu taki mam gust. Przepraszam ale wole oryginały.🙂

Obejrzałam ,,bez mojej zgody" - na takich filmach człowiek docenia fakt , że żyje. polecam wszystkim porąbanym ( mam na myśli rozpieszczone bachory a nie ogół) nastolatkom którym wydaje się że życie jest takie okrutne bo rodzice karzą  im zmywać naczynia po godzinach a wolny  czas poświęcać nauce. Przez to się tną, łykają tabletki , nie doceniając życia.  itp itd.  Film ogólnie jedzie po bani każdemu z nas.  Cieszmy się życiem i zdrowiem  ( jeśli je mamy) . Polecam
Zabeczka, "Bez mojej zgody", zgodzę się, niezły. Ale tylko jeżeli ktoś wcześniej nie czytał książki, gdzie zakończenie jest zupełnie inne. Czytając ostatnie strony po prostu się poryczałam, a film mnie totalnie zaskoczył. Wiem, że nie świadczy to o wartości i przekazie samego filmu, ale byłam... zniesmaczona, że historię opartą na faktach spłaszczyli, żeby szybciej go skończyć.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 grudnia 2009 14:04
No to mnie Joanna nakręciłaś na książkę 🙂 ;] zaraz wchodzę na kdc ;]
Cieszę się, myślę, że nie będziesz żałować 😉

A z oglądanych ostatnio filmów... Jak ktoś lubi klimatyczne, hiszpańskie horrory, to polecam NO-DO. Baaardzo w stylu "Sierocińca", ale i tak się fajnie ogląda.
Kiedy na ekrany wchodzi Dziewięć?
hmm, to 9 animowane ??

Słonko, to juz bylo :P
Nie, ten musical z Day - Lewisem 😎
filmweb nie gryzie, a prawde Ci powie 😀

data premiery: 2010-01-29 (Polska) , 2009-12-25 (Świat)
Dopiero 29 stycznia? A ja już wczoraj widziałam wielki plakat na kinie...
dempsey   fiat voluntas Tua
12 grudnia 2009 10:39
Kochanice króla / Other Boleyn Girl  (2008)
z Natalie Portman i Scarlett Johansson
dobry solidny historyczny obraz. bajeczne malarskie ujęcia, nieprawdopodobny koloryzm, kazdy kadr to kompozycja barw i swiatla,  brawa dla operatora.
bardzo dobra gra aktorska, scenariusz przewidywalny 😉 jak to w filmie historycznym ale sa momenty niepewnosci. sceny dramatyczne pokazane bardzo realistycznie - albo ja za rzadko juz filmy ogladam i wierze w to co na ekranie 😉

polecam. na poziomie.
zgadzam sie, mi tez sie podobal. no i ten Henryk VIII  😎  🤣
dempsey   fiat voluntas Tua
12 grudnia 2009 12:13
no i ten Henryk VIII   😎  🤣

mhmmmm ... istotnie  😎
tylko tytul beznadziejnie przetlumaczony, wrecz zniecheca
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 grudnia 2009 12:52
Dempsey też oglądałam i jestem podobnego zdania, bardzo mi się podobał, polecam! 🙂
zabeczka17 w dubbingu O TO CHODZI, zeby nawiazywało do danego kraju, danej kultury itd. jak dla mnie Bartosz Wierzbięta (ten co to tworzył dialogi do: Shreka, Madagaskaru, Happy Feet, Kung Fu Panda i wieeeeelu innych) robi to po mistrzowsku. Chłopak ma talent niesamowity, ze wychwytuje te wszystkie gagi, teksty i sutyacje. (do epoki NIE tworzył 😉 )

w srode widzialam "Białą wstążkę", wczoraj "dom zły".. mocny tydzien mialam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się