Młode Konie

Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 15:37
Tak myślę nad tą kastracją i doszłam do wniosku, że gdyby mój koń został tam, gdzie był- to teraz pewnie byłabym już babcią  😁 Szczególnie biorąc pod uwagę jego charakter z czasów, gdy był ogierem  😎
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 grudnia 2009 15:42
AVERSIS
a gdzie stał???? 😲 🤣
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 15:57
W stajni, gdzie był okres, gdy ogiery i klacz były puszczane razem. I tak to właśnie dwuletni ojciec mojego konia pokrył swoja półtoraroczną pół siostrę. Dlatego uważam, że puszczanie młodych ogierków z kobyłami to błąd.


I błagam- A-v-e-r-i-s 😁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 grudnia 2009 16:03
AVERIS
Sory nie wiem gdzie te S znalazlam 🤣 bylam dzisiaj postawilam go  najwiekszym walachem ale juz sie nie dal poganiac jak wczesniej ze sie chował!
Kulił uszy,delikatnie stawał,i podszczypywał  🤣 to dobrze bo tak zawsze taka sierotka stala,pozniej uciekała,biedulek! 🤣 Stoi juz z walachem narazie jednym,jak mowilas ze nie może stać sam,to sie własnie zastanowiłam ze jak go wezme koło domku,to nie może też być sam.Chociaz sasiad ma kucyki to myśle ze nie bedzie problemu nie chce od razu teraz nowego konia myslalam już o ujezdzonym w wakacje  🏇 klaczce  🤣
ciekawa jestem treningów do bonitacji  😂

Averis
alez ten czas leci, fajnie niedługo bedziesz miała dzielnego wierzchowca 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 grudnia 2009 16:53
🤔trzałka:
ciekawa jestem treningów do bonitacji  😂


Przecież można zbonitować konia w boksie, - o jakich treningach piszesz??  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 grudnia 2009 17:08
dziewczyny po co te złośliwości... już dajmy temu spokój. Ma dziewczyna konika i koniec kropka.  🚫

A tak w ogóle to moja kobieta chodzi po ścianach  😎;] przekopała dzisiaj cały boks bo nie była na łące z powodu mrozu i dodatkowego wiatru.  Sypię jej Pavo dla dzieciaków i  od 2 tygodni dostaje amby :P teraz pytanie czy to warunki pogodowe ( gdzie rzadziej i krócej konie siedzą na łące) czy od nowej paszy. Ona  dosłownie skacze mi w miejscu jak ją wypuszczam na padok. Fikołki nie maja końca. Trwa to godzinę bez przerwy. Myślałam że źrebakowanie jej już przechodzi. Wariuje ...ale wydaje się być przy tym zadowolona.  😜 😁 Z miłego osiołka zrobiła się nagle wesoła  wariatka 🙂 W tym Pavo nie m przypadkiem jakieś końskiej amfetaminy? ;]
A jak wy i wasze młodziaki radzicie sobie przy tej okrutnej temperaturze?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 grudnia 2009 17:09
A ja wcale się nie dziwię, że ktoś napisał do fundacji. Bo co fundacja zrobiła? Wykupiła konia, a potem go sprzedała. Nie po to są fundacje powołane... ja na takie sytuacje bardzo krzywo patrzę, no i nie jestem jedyna.

robisz tu bardzo czarny PR Vivie, niestety...
Po niejasnościach z Centaurusem i pro equo... ech...
ushia   It's a kind o'magic
21 grudnia 2009 17:13
zabeczka, ja mam arabka 3,5 roku w robocie - bylam z niego niezmiernie zachwycona, dopoki nie spadl snieg i mroz nie przyszedl
koniowi rozumek wymrozilo i tak daje popalic, ze zastanawialam sie, czy go kto nie podmienil 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 grudnia 2009 17:17
😀iabeł:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 grudnia 2009 17:18
ushia no to widzę że nie tylko Twojemu konikowi rozumek wymroziło hehehe 🙂 Dosłownie jej nie poznaję 😀 fakt że nie atakuje mnie nie kopie nie gryzie ale  jazdę robi taka na padoku że aż się boję o jej nogi czy coś się złego nie stanie. Ja do niej podchodzę a ona skacze mi cztery bęcki w miejscu raz w lewo raz w prawo (jak piłka). Myślałam że padnę... no i te kwiki radości...  🏇 💃 😁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 grudnia 2009 17:23
OJ PANI AMBER 😀 😀 KTOS CI KIEDYS NOSA UKRECI MIMO WSYSTKO NIE MAM DO CIEBIE URAY WSPOLCUJE CI 😀
ushia   It's a kind o'magic
21 grudnia 2009 17:23
zabeczka pocieszam sie, ze nie tylko młodemu odbiło - dorosle, pracujace rekreanty tez biegaja jak glupie, tarzaja sie w sniegu, parskaja, skacza, strzelaja z zadow i ogolnie mnostwo zamieszania robia. A jak sie zmecza to stoja i zlizuja szron z wibrysow z wielce zadziwionymi minami  😂
cieciorka   kocioł bałkański
21 grudnia 2009 17:25
Makrejsza, myślę że po prostu fundacja dała ogłoszenie o koniu do wykupienia. adrianna pisała ze kupiła od handlarza. vive znam i wiem, ze sa fair. sama chciałam u nich interweniowac, skoro jest dla dziewczyny jakims autorytetem ale stwierdzilam ze to denerwowanie i zawracanie im głowy. to nie ja do nich napisałam

ushia, pokarz swojego 🙂

prosze was o nie karmienie trola, chyba nie muszę uzasadniać...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 grudnia 2009 17:26
ushia z tym szronem to niezła bania 😀 Moja zlizuje z płotu i ryje w śniegu jak świnia 🙂 No i ta radość ... hehe żeby ona tyle energii w prace na  jesień włożyła to byłabym szczęśliwa 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 grudnia 2009 17:29
są bardzo fair nie to co te idiotki tutaj które sie madrza a kon stal u nich i byl juz ich koniem mozna powiedziec i to z nimi mam umowe kupna sprzeday wiec wiedzieli ze kon idie w dobre rece fundacja jest swietna ale tutaj polowa tlukow ❗
My mamy w stajni 2 latke po moim ogierze , nie mojej własnosci wiec zdjec nie moge wstawic ale zapytam się włascicielki czy mogę sie pochwalić  😉
Ładna jest mała a jaka cwana :P
na chwilke sie moge pochwalic 🙂


zabeczka17
a dajesz Pavo Grow, tak ?
Mój jr na tym jedzie dłuższy czas, jest tak samo prędki jak był  😁, choć może teraz bardziej, ale to dlatego, ze nie chodzi cały dzień, ze wzgledu na pogodę.

jeszcze maly  🚫
chyba moderatorki troszkę powinny poszprzątać, bo ublizanie i przeklinanie to już jednak przegiecie
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 17:40
Powiem Wam, że Karson tez szaleje. Bryki, barany i takie różne. Nie jestem zachwycona, ale przynajmniej wiem, że kopyta zdrowe, skoro po takim twardym podłożu bez problemu kłusują  😅. 
armara Sama się dziwię jak koń potrafi szybko rosnąć  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 grudnia 2009 17:43
armara tak Pavo Podo Grow 🙂 drogie to cholerstwo ale jakie efekty 🙂 lepsze od amfetaminy hehehe 🙂 Chyba sama spróbuje zamiast porannej kawy :P 🙂  
w każdym razie młodej smakuje ;]
Ale przyznam że mam tez mały problem z ząbkami.  Chyba ją dziąsełka bolą bo dłużej mieli ziarno. Czy jest możliwość aby wymieniała trzonowce?
Jeść je ale wolniej i często kończy ostatnia.... czasem coś w żłobie zostawi, nie doje od razu do końca. Głównie ziarno i dodatki kukurydzy.....  
Ale energii jej nie brakuje. Nie zaobserwowałam tez innych niepokojących objawów. Nie chudnie też, a raczej przeciwnie... zaokrągla się ładnie . N i ten szał pał na padoku.  🏇


edith: ciska to właścicielka czy Ty? fajny dzieciak 🙂 z konika rzecz jasna  🙂 😁 😜 😉 lubie takie krówki 🙂
ja  😉
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 17:49
ciska Piękna! W końcu jakiś dwulatek który jest porównywwalny wzrostem do Karsona  😁
mamusia 150  tatus 161  to wiesz , cudów nie ma  😁
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 17:55
Wiem, ale jakoś taki mi lżej na duszy  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 grudnia 2009 17:56
Moja ma 2 i pół i ma 151 cm w kłębie... Chyba nie jest to aż tak straszny wynik . A ten tutaj osobnik jest przecudny 🙂  Dziewczyny pomóżcie mi co z tymi ząbkami 🙁
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 18:01
zabeczka JA bym mimo wszystko wezwała weta. Bo zęby się mogą albo wyżynać albo być już za długie i trzeba będzie tarnikować (nie zawsze konie przy tym chudną). Ewentualnie mogła sobie czymś oranić poniebienie lub dziąsła- jakaś gałąską lub też ziarnem owsa. Trzymam kciuki  :kwiatek:
Adrianno, mam prośbe jezeli nie wiesz na pewno to nie pisz .
Ja nie mam zwyczaju kablowac ani donosic wiec to nie ja.
Czarka z Vivy znam osobiscie i bardzo szanuje jak rowniez nie wtracam sie w to co robi zważywszy, ze kon nie zostal adoptowany przez Ciebie od Fundacji tylko kupiony poza Fundacją .
Mnie nic do tego.
zabeczka
moja zaraz po zgubieniu "jedynek" (siekacze chyba pierwsze wypadają, ona je zgubiła  wwieku 2,5 roku właśnie) jadła dłuzej i brała "na bok" sczególnie, ze akurat zaczał się sezon marchewkowy
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 grudnia 2009 18:10
amara No dokładnie moja bierze ,, na bok"  i  mam to wrażenie że jej zęby wyłażą. Zaobserwuje ją do świąt. Bo jeść je i dobrze wygląda nie wspominając o humorze.  Może ta energia na padoku też jest wywołana bólem zębów? Może tak łagodzi napięcie.... No nic zobaczymy. I tak wcześniej nic zrobić nie mogę bo weta nie ma do świąt... Urlopy se pobrali  :/ A w inne ręce jej nie oddam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się