Derki

może tą koszulkę podszyć dodatkowo, niestety koleżanki koń ma ten sam problem, od koszulki obtarty kłąb
a wychodzi w tej koszulce i derce na karuzelę? czy tylko stoi w boksie ?
Burza wieem, miałam okazję "miętolic" wiele derek, do jacsonów można porównac też kieffery, ale w sumie nic innego, nawet eskadrony wypadają słabo w bezpośrednim porównaniu
na karuzelę nie chodzi, wychodzi na padok, ale chwilowo (o kilku tyg.) nie nosi wcale tej koszulki, zastanawiam sie czy nie uszyć czegoś żeby ominąć kłąb, żeby bylo dalej-kawałek na plecach i wypuszczać ją w tym tylko na padok a w stajni bez, tylko będę musiała nauczyć stajennego- zakładać koszulkę koniowi  😁

tylko nie wiem z czego uszyć.. bo tą żal mi pociąć
Burza, a dla mnie Jacson ma miekki ale dość cienki polar. Może porównuje kazdy do polarów Mustanga i stąd mi sie cienki wydaje, ale Mustang miał polar b-o-s-k-i.Jeszcze nie trafiłam na taki w derkach żadnej popularnej firmy.

Ponoc zapowiadają wielkie mrozy? Słyszał cos ktoś?

Korsik moja też mi sie obciera tyle ze na klacie, do tego przegrzewa sie dosc szybko, dzien bez kombinowania przy derkach dniem straconym. :/
armaquesse, w życiu nie macałam Mustanga, ale Jacson ma najgrubszy jaki znam, macałam HKMy, Eskadrony, Szokemola i Jarpol. Niewiele ale zdecydowanie przoduje 🙂 inna sprawa, że okazało się że cienki Eskadron dużo lepiej wyciąga wodę/pot niż rzeczony Jacson, przyznam że jestem tym mile zaskoczona.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 stycznia 2010 20:55
777 dopiero zauwazylam 😉 gdyby byla o romiar mniejsza bylaby za krotka. jest dosc wycieta ale tez moj kon jest z typu waziutkich w klacie. chociaz z tygodnia na tydzien sie rozbudowuje i mysle ze w sumie dobrze ze w derce jest troszke miejsca 😉
korsik dokladnie jak mowisz. ale nie przesuwa sie nic a nic.
Ja chyba też się skusze na tą JACSON z kapturem. Dzisiaj po terenie jak zdjęłam derke pod derką był suchy, a szyja dalej mokra  😵 A Dramka ma zwyrodnienia w kręgach szyjnych  🙁
armaquesse, mrozy juz są choć do was od nas daleko
rano mamy -24,5
Znalazłam dralony Eskadrona  😉- moze komuś się przyda - http://www.thetackroom.net/eskadron-m-72.html




biorac pod uwagę ze cena prawie 600 zł + przesyłka to wątpie zeby sie komuś przydało  😉
Hej, jestem tu nowa, zastanawiam się nad tą derką: http://www.capriola.pl/product_info.php/info/p1960_Derka-polarowa-HORZE---kratka-granatowo-niebieska.html
Opłaca się za tą cenę? 🙂
naciol, zależy czego szukasz. Jeśli  ma to być derka do stajni/na padok - jasne, że się opłaca.. Jeśli na stępa po jeździe, do osuszenia tylko - szukałabym czegos bez pasów😉
Nie miałam do czynienia z polarami horze, ale derka wygląda na fajnie wykonaną😉
No głównie ma być po jeździe, do osuszenia.
Łe, już się na nią napaliłam. : P
naciol, akurat po jeździe, do osuszenia pasy nie przeszkadzają😉 Tylko nie wiadomo jak z jakością polaru, może ktoś kto ma taką derkę się wypowie?
Ale jeśli na stępa to już bez pasów pewnie? ; )
naciol, no nie bardzo, bo nie ma co zrobić z pasami😉
ehh, niestety nie było zbyt duzo propozycji na derkę w kropki (aż jedna 😉)
no więc czekam na propozycje derek w wszelkiej maści wzorki: kratkę, paski, romby, itp
prosze tylko nie pisać o eskadronach  🍴
naciol ja też poszukuje osuszającej ;p
na oku mam tego Fair Playa podobniesz dobra 😉
http://www.tundra.pl/catalog/product_info.php/cPath/51_65_102/products_id/668
I Horze ale to już bardziej treningowa choć też niby pochłania pot ;]
http://www.tundra.pl/catalog/product_info.php/cPath/51_65_103/products_id/380
mała mi Dlaczego nie Eskadrona?

m0niSka Po treningu derka polarowa z pasami przydaje się kiedy koń ma nawyk tarzania się  😉
Dramka, masz rację🙂 O tym nie pomyślałamn, bo mój na szczęście póki co takiego nawyku nie ma🙂


edit: chociaż dla mnie w takim wypadku lepszym rozwiązaniem byłby pas do derki. Stępujesz z derką, ściągasz siodło, nakłądasz pas i niech się tarza, a przynajmniej nic Ci się nie majta jak stępujesz🙂
Moja w tym roku nabyła ten nawyk, dosłownie od paru dni. Obergurt nie lubie
fair play polecam- mięsisty gruby polarek i dobrze odprowadza pot. Tą Horze tez miałam w łapkach i znajoma ja ode mnie kupiła - mówi że świetnie sie jej sprawuje
mała mi- nie możesz po prostu poszperać w necie? my znajdziemy tyle samo co i ty 😉
majeczka   Galopem przez życie!
04 stycznia 2010 21:07
mała mi,  mi ktoś kiedyś szył nie wiem czy nie Kornelia derkę w łaty takie krowie z ocieplaczami była obłędna  😍
Deb dzisiaj jechałam na hale w kapturze od derki żeby Lionowi szyjka nie zmarzła. Kapturek bardzo spodobał się Pani Trener Wandzie W. pytała o całą derkę i mówiła że śliczna, więc się nie zdziwie jak za jakiś czas zobacze Nabucco w takiej samej 🤣
ja mam pytanie dotyczące rozmiarówek eskadrona: czy zimówki maja zawyżoną rozmiarówkę?
Wstyd mi, bo przegapiłam robiące się łopatkach obtarcia od derki. Koń zapakowany w body, nie trze się dalej, ale i tak są już placki... Czym smarować, można jakoś zaradzić? Kiedyś był taki złotawy płyn w mini buteleczce Lamicella, pamięta ktoś może?
co gorsza placki pojawiły się też pod tylnym łękiem, ale to już nie ten temat.

Korsik - może zrób body z polaru? to zdecydowanie najfajniejszy materiał jaki przychodzi mi do głowy..
disco, na wyatrte placki, żeby szybciej zarosło to coś tłustego oczywiście🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się