DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

dziewczyny uspokójcie się bo zaczynam się rumienić  😡
Ivett śa powody do mruczenia a nie do rumienienia, do puszenia tez są ...z dumy 🙂:kwiatek:
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 stycznia 2010 18:07
Zamierzam kupić alcantarę (czy jakoś tak - to podobne do zamszu). Mam nadzieję, że dostanę w hurtowni artykułów tapicerskich.
Będę szyła pad. Czy będzie dobry na spód gruby drelich? I jaka gąbka? Na zimę chciałam 2 cm, ale maszyna nie chwyci i chyba jednak by trochę za grube wyszło. Ale czy 1 centymetr wystarczy, czy wtedy pad będzie wyglądał bardziej jak cieniutki czaprak?

I jeszcze jedno pytanie. Z racji takiej iż nigdy nie miałam a chcę uszyć półderkę polarową treningową. Jak się do tego zabrać? Czy dobrym pomysłem jest wycięcie kształtu, "oblamówkowanie" i zapięcie z przodu zrobić na mocne rzepy? Czy może coś mocniejszego? Co jeszcze taka derka powinna mieć?

Kurcze, dziewczyny, te wasze wyroby są cudne 🙂
Ivett 👍
mozesz dostac ja na allegro, w tapicerskim metr to ok 35zl. ja akurat mialam po 12 bo było ostetni 3 m  💃, na pad wystaarcza metr idalenie.  Generalnie te czapraki maja po 2cm gabke ale ja robilam z 1 wlasnie ze wzgledu na maszyne. no i jest cienszy niz przecietny czaprak ale jest w pozadku, pewnie kiedys sie ubije i tak. gabka to ok 10zl wystarcza na 3 czapraczki.
chyba tyle? ja na spod dałam welur (ale taki nie za fajny🙁) jest tani, w innym mam taka grubą bawełne (takie cos mialam w domu) i tez jest w porzadku.
A ja opowiem bajkę! 🏇

Pewnego wiosennego popołudnia, dziewczyny siedzące w cieniu stajni stwierdziły, że czas położyć kres nudzie. Słońce grzało niemiłosiernie, pomagając wzrastać trawie. Jedna z dziewczyn skierowała na nią wzrok i zakrzyknęła:
-Aha! Zróbmy wianki! 😀iabeł:
Cóż, raz dziewce śmierć. Zaopatrzone w okulary słoneczne i litr wody ruszyły w kierunku trawnika, posapując cicho.  Rozłożyły się koło konieczyny. Praca się zaczęła-po chwili każda z dziewczyn trzymała kawałek uplecionego wianka...
Historia byłaby całkiem nudna, gdyby nie to, że dziewczyny były koniarzami! 😁 Nie namyślając się długo, spod ich rąk wyszło coś takiego:


Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 stycznia 2010 19:31
W sumie jak by na to nie patrzeć to z przesyłką z allegro za 1m też wyjdzie około 35 zł 😉
A w welur nie wbijają ci się włosy? Myślę że właśnie jakikolwiek grubszy materiał będzie dobry na spód. I oby długo trzymał.

wiedźma "ogłowiowianek" genialny 😀
Szkoda, że niezbyt trwały 😉 Ale idealny sposób na ogłowie za friko do zdjęć  😅
wiedźma Bosko!  😜  😍
ps. jak długo wytrzymało ?
Wam raz do fotek dla młodej pary po ślubie.  😉
o ile nie zostanie wszamany... 😉
dziewczyny !  😀

mozecie mi podac wymiary podkladek pod owijki ?

bo mam zamiar dzisiaj szyc ! i jakie grube musza byc ? ja mam zamiar je zrobic z sztucznego baranka


prosze o odp  :kwiatek: :kwiatek:
Jest milion rozmiarów podkładek pod owijki, najlepiej dobrać odpowiednie do swojego konia;]

Wystarczy wpisać podkładki pod owijki w google i będą różne i podane rozmiary takze;]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 stycznia 2010 10:43
Naciau, http://www.okser.pl/hkm-podkladki-american-bandagepad-p-306.html
Pierwsze lepsze podkładki i jest wymiar ;-)
ok dzieki  🙂
najlepiej jakbys wziela metr do stajni i najzywczajniej pomierzyla 😉 tylko trzeba dodac poare cm, zwlasszcza na obwodzie. ja robilam podkladki grubosci 2 warst polaru i 2 cienkiego wypelniacza, sa dosc cienkie (jakas 1/3 z tych hkmowskich:P) ale sa pod polarowe owijki.
kolejny padzior dla forumowiczki, tym razem DR, pierwsze zamówienie z serii styczniowej 🙂 kolory są żywsze niż na foto 🙂

escada jesteś n-i-e-s-a-m-o-w-i-t-a!
escada jak oryginał !  😜 😍 👍
Boże co za talenty!
Szczerze mowiąc to procz tego logo to jak byście wywiesiły te czapraki to byśmy je kupowali jak orginalne.

A że tak z innej banki. Co wkladacie w środek? Bo probowałam kiedyś robic i za każdym razem po 2 jazdach czaprak wyglądał jak szmatka ;/
Ale numer. escada, gratuluje!
W pierwszym momencie bylam pewna, ze komus udalo sie dostac gdzies szafirowego ES.
jakbys popatrzyla 3 posty wyzej to bys wiedizala:P
ja raz zrobilam z kołdry za dyche (z tesco 😀) jest wiotki ale gruby no tylko duzo roboty.
a gneralnie wszycy tu polecaja pianke tapicerska 1cm albo 2 (lepiej 2 ale mi np maszyna nie złapie). Kosztuje z dyche i starcza na 3 czapraki
dziękuję wszystkim 😡 :kwiatek: właśnie zaczynam dziergać ciemny brąz/ecru/kawa z mlekiem 😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
22 stycznia 2010 17:19
czyli móóóóóóóóóóóóóóóóój?  😜
jesteś boooska.  🤣
Mała mi, to dla Ciebie do wglądu 🙂 Miało być z pasami ale nie dałam rady dzisiaj. Pasy doszyję jutro.




Uszyłam ją z bardzo grubego polarku, który na zewnątrz ma fakturę sweterka :P
Bee. tak twój 🙂
dziewczyny, dziękuję. 😍

Odpowiadając na  pytanie ile przetrzymał, odpowiem, że około 3 dni. Nie zakładałyśmy go już końce drugiego dnia, bo z deka mu się oklapło. 😁
I faktycznie, praktyczne toto, i szybko da się zrobić.😉 Największy problem był z założeniem, bo ryjek myślał, że jej coś do jedzenia w ciekawej postaci przyniosłyśmy. 😎
Escada- niesamowity! ślicznie wykończony!
escada, bomba  😜  👍 normalnie jak ES, tylko logo brak
eskada- przepiękny!
jeszcze jakby tylko się udało znaleźć takie materiał jak anky i es mają od spodu to bym się wogóle nie zastanawiała!  😍
ivett, jest śliczna śliczna śliczna śliczna....  😍
moja moja moja!
Serena   .been there, done that, messed around.
22 stycznia 2010 20:02
.escada Twoje pady sa ekstra!
a wie ktoś czy Crazy robi jeszcze ochraniacze ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się