Młode Konie

karolciaequilano dziękujemy  :kwiatek:
opowiedz coś więcej o swoim 😉

galopada_ gratulacje!

Aa mnie dzisiaj Siwy zaskoczył miło 🙂. Nigdy taki miły nie był, łasił się, przybiegał żeby go głaskać, drapać, nie ten koń!  😜
karolciaequilano   marzenia się spełniają
06 lutego 2010 16:44
breakawayy- to młodziak, 3.5latek małopolski 🙂 matka: Manuela po Hipokryta od Emerycha a ojciec Banita po Arcus od Banicja 🙂od maja zaczniemy regularną pracę a na razie dzieciństwo  😉
Dawaj więcej Twoich cudeniek 🙂
Oo to witam wśród fanów małopolaków 😉. Naszych młodych nowych nie mam, mam tylko starocie, jak byli piękni i młodzi  😁.
Muszę troszkę popuchnąć z dumy- młodzian coraz śmielej sobie poczyna pod trenerką 😅 W 2012 Londyn nasz 😁




No i zawaliłam voltę fotkami 😡 ale obiecuję, że teraz będziecie mieć dłuższą przerwę- do czasu, aż znowu uda mi się zaciągnąć kogoś z aparatem do stajni( czyli pewnie w okolicach Wielkanocy :icon_rolleyes🙂. Zdjęcia oczywiście by okwiat- dziękuję ślicznie :kwiatek: :kwiatek:
madzia   😜 więcej zdjęć! pięknie mu w tej ance drugiej!  😍
breakawayy  :kwiatek: zawaliłam już ZWK, więc wolę się nie narażać 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 lutego 2010 17:19
zazdroszcze trenerki! i konia  😁 ta praca zadu!


dzięki  :kwiatek:
Klacz jest po og. Emetyt xo, z matki po og. Oregon xx
pełny rodowód tutaj:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-3062.html


Nie ma za co. Rodowodzik ma fajny  🤣
slojma   I was born with a silver spoon!
06 lutego 2010 18:42
madzia-super mlody wygląda dawaj więcej  🙂
karolciaequilano- rośnie Ci koń w oczach, a pamiętam jak jeszcze taki szczypiorek był 😉
Moje młode

Madzia - a Wy pod górkę na ujeżdżalni jeździcie ?  😍 😍
slojma

ale fajnie ryje w tym śniegu  😁 😜? Ona ma coś ze ślązaka, czy coś kręce ?
margaritka oj tak, trenerki też sobie zazdroszczę 😁 oby tylko w przyszłości było u mnie więcej czasu na konkretne jeżdżenie 😤
slojma drugie zdjęcie- padłam 😜 Urocza pannica! Na razie dam voltowiczom odpocząć od naszych zdjęć 😉
Losse- młody ma całe życie pod górkę 😁 męczą biednego dzieciaka, a on wolałby w tym czasie podemolować boks, czy ogrodzenia na padoku, albo pouszkadzać wredną pańcię, która wiecznie zawraca gitarę 😉 :kwiatek:



slojma   I was born with a silver spoon!
06 lutego 2010 19:47
armara- jak najbardziej zgadza się to ślązka panienka, ale ostatnio lubi bawić się w kreta więc już sama nie wiem co z niej rośnie
[b]madzia[/]-a Twoich zdjęć jak dla mnie nigdy dość 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
07 lutego 2010 07:37
wchodzę wczoraj wieczorem do stajni a tam.... moj kon w czerwonym kantarze i wielką, ogromną, gigantyczną czerwoną kokadrą na szyi  😜 😜

Szary spanikowany, go strasznie szeleściła a młody ją przeżuwał spokojnie  😁



madzia ależ ma dłuuuugaśne nogi  😍
galopada_ pająk taki 😂 śmieszne z niego konisko... pod wszystkimi względami 😁 
To rozumiem, że Twój przystojniaczek to już dorosły facet, tak? Gratulacje i oby rósł duuuży :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
07 lutego 2010 07:56
madzia nie, nie lepiej niech nie rosnie  😁 jeszcze nie dorosły tylko... to prezent na 18'tke ktory dostalam 10 msc wczesniej. a wczoraj mialam urodziny i nastapiło ,,oficjalne" wręczenia  😂 do tej pory w papierach jako wlasciciel byla wpisana moja mama a teraz ( na dniach) juz ja  😉
😎
Coś wątek ucichł, proszę się chwalić dzieciakami 😉
My się zaczynamy siodłać i chodzić na ogłowiu, młody jak to młody... interesuje się głównie tym co jest w stanie przeżuć.
Pozdrawiamy 🙂


breakawayy Ależ on ma szyyyjsko  🤔

agull   Dążąc do celu
08 lutego 2010 13:32
Właściciele młodych koni mam pytanie.
Jak bardzo może urosnąć klaczka, która ma obecnie 149cm, ma 1 rok i 7 miesięcy? Ojciec wzrost 168cm, matka 163cm.
agull Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Konie bardzo różnie rosną, jedne równo, inne "wyskakują" w górę jako źrebaki a później stoją. Jeździłam kiedyś w stajni gdzie zawsze młodziaki były mikre tak do 2-2,5 lat a później nadrabiały bardzo szybko. Tak naprawdę równie prawdopodobne jest że będzie miała 160 jak i 170.
agull   Dążąc do celu
08 lutego 2010 13:45
Satysfakcjonowałoby mnie to 160cm chociaż, bo wydaje mi się, że ona mikra na swój wiek, a może mi się wydaje  🤔wirek:
Jak bardzo może urosnąć klaczka, która ma obecnie 149cm, ma 1 rok i 7 miesięcy? Ojciec wzrost 168cm, matka 163cm.


nasza młoda małopolska w wieku dokładnie 1,5 r ma 157 cm, matka 164, ojciec 166
ale ona jakaś żyrafa jest, jak miała rok to miała 148, inne nasze źrebaki mniejsze w tym wieku
agull   Dążąc do celu
08 lutego 2010 13:56
Ta księżniczka z kolei sp po ojcu old.
Bo to jest tak że ja szukam pretekstu, który by do mnie przemówil żeby jej nie kupić, choć oczywiści bardzo chce  😁
Przypominam mojego malutkiego wielkoluda 😉
Byk się zrobił z niego wieeelki 😉






zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2010 19:29
MoniaaA jest przecudowny.... czad aż zazdroszę ;]
ja teraz walczę z moja bo znowu  dziewcze schudło.  Przenoszę się na gnieciony owies, mielone siemie lniane, słonecznik i pestki dyni. W między czasie marchewka buraki, jabłka i dużo duzo siana. Nie obchodzi mnei już marnotractwo... wale ile wlezie ma żreć 🙂 . Nie ma że boli.
Mam załamkę bo jak  nowu zrzuci mi w kwietniu sierść to będzie bida z nędzą. Ach te koniuchy koniuchy...
karolciaequilano   marzenia się spełniają
08 lutego 2010 19:59
MoniaaA- śliczności 🙂aaaa jaki duży-zazdroszczę 😀
Dzięki dziewczyny :kwtk: faktycznie jest duży, ostatnio to coraz częsciej zauwazam 🙂

zabeczka17,  ja dlugo walczylam z przytyciem Młodego ale z wiekiem (i zmianą stajni) nabrał mi ciałka, chociaż i tak jeszcze nie jest tak jakbym chciała (futro troszke przekłamuje) 😉
mój młody też latem dość chudy był mimo ze dostawał dobrze jeść. Jak zobaczy go wet, powiedzieł żeby dawać mu tyle jeść ile zje! i powoli porcje się zwiększały, potem nie dojadał zmniejszyłam i jest idealnie, wygląda jak pączuś  😀

a z Młodą (ta... 5 lat) mam problem. Od jakiegoś czasu nie jeździmy (gulki na plecach najprawdopodobniejlarwy gzów, czekam aż dziadostwo zejdzie) więc ją lonżuje. Kobyła jest duża, ma obczerny ruch, ale ostatnio się 'zamyka', tzn. usztywania i skraca kroki. Jako tako powoli zaczyna się znów otwierać, ale nie o tym chciałam pisać.
Zanim ją na lonży na coś wypnę (gog) to na rozgrzewkę biega sobie bez niczego. I tym mnie załamuje... chodzi sztywno, stawia krótkie kroki, zadziera głowę... ale wystarczy, ze ją wypnę, choć by sznurki były nie wim jak długie i luźne koń się robi luźny, ogrągły i wydłuża krok..Chciałabym, zeby chodziła podobnie bez wypięcia (nie mówię o tym, zeby szła identycznie, ale poprostu żeby wydłużyła krok i się rozluźniła). Coś robię źle? Jakieś ćwiczenia na zwykłe 'bieganie' bez wypięcia? Bez goga koń chodzi naprawdę sztywno, stawia krótkie kroczki, momentami wygląda jak by nawet miała grzbiet 'wklęśnięty', a nie wypukły i nim pracowała... 🙁 
karolciaequilano   marzenia się spełniają
08 lutego 2010 21:08
mój młody to wogóle nie chce przytyć, a jak już nabiera to tylko brzucha do ziemi...robię coś źle czy po prostu taka budowa? A może spowodowane jest to całkowitym bezrobociem? 🙁
slojma   I was born with a silver spoon!
08 lutego 2010 21:29
MoniaaA- o jej ale on wielki a jeszcze tak niedawno taki maluszek był. No piękne Ci konisko wyrosło 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się