Młode Konie

slojma, dziekuje! Twoja dziewczyna mała tez sliczna panienka z tego co obserwuje po zdjeciach 😉
Tylko co z tego ze moj piekny skoro wredny jak cholera ;p 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 lutego 2010 14:55
MoniaaA  super wygląda... ja też walczę ... i tak ani mięśnia zrobić na lożny nie mogę bo gówniara ;] z jednego sposobu na drugi się przerzucam. Teraz poradzono mi owies gnieciony... jak nie wyrobi sie do kwietnia to będzie masakra... a jeśc dostaje regularnie i porządnie.  😜 🤔wirek: no nic trzymać kciuki tylko mi zostaje ;]
Met   moje spore
09 lutego 2010 15:43
🏇

Gabi juz trzeci raz pod siodlem, tutaj w roli jezdzca Atos



a dopiero co byla takim szczypiorem

galopada_   małoPolskie ;)
09 lutego 2010 15:47
Met bez kasku?  🤬 🤬
Met ale ta Twoja Gabi grzeczna , jak długo ją przygotowywałaś żeby na nią wsiąść?
Met   moje spore
09 lutego 2010 16:05
Galopada 😡

Szarotka, jest u mnie od roku. przez pierwsze miesiace nawet jej nie dotykalam, bo sobie nie zyczyla. latem juz moglam ja czyscic i zaczelysmy lonzowanie (raz, dwa razy w tygodniu po 10-20 minut). jesienia ubralam jej raz siodlo. a ostatnio - jak na nia popatrzylam - stwierdzilam, ze juz urosla i mozna zaczac wsiadac. osiodlalam, przewiesilam sie przez grzbiet, nie zareagowala, to usiadlam 🏇 za pierwszym razem facet mnie pooprowadzal na niej. za drugim razem juz na lonzy chodzilysmy w kolko. a dzis Atosik nawet ladnie poklusowal na obie strony. wszystko powolutku na spokojnie, bo Gabi to dziec jeszcze, 3 maja skonczy cztery lata.

a tu wspomnienia z zajezdzania Kajki (pierwszy raz pod jezdzcem)

ash   Sukces jest koloru blond....
09 lutego 2010 16:08
bez kasku 😲 ❓
i ten jeździec taki młody!
Met   moje spore
09 lutego 2010 16:12
hmm... jakby to powiedziec. czasem ludzie jezdza z golymi glowami

edit:
przepraszam, jesli kogos doprowadzilam do zawalu serca - nie zamierzalam :kwiatek:
obiecuje nastepnym razem przemyslec dobor fot na forum
galopada_   małoPolskie ;)
09 lutego 2010 18:14
Met no tak, ale raczej nie na jazdy na młodym koniu, a tym bardziej na poczatkowe wsiadanie  😉 ja bym w zyciu takiego czegos nie zrobila, bo chce zyc  😁
ale z wiekiem (i zmianą stajni) nabrał mi ciałka, chociaż i tak jeszcze nie jest tak jakbym chciała (futro troszke przekłamuje) 😉


Gdzie teraz stoicie? 😉

Super masz tego wielkoluda  😜
Thilnen   Dżamal Ad-Din
09 lutego 2010 20:49
No to oficjalnie dołączam do grona młodziaków 🙂 Mój arabek będzie u mnie za miesiąc, w stadninie zostanie wykastrowany. Dla zainteresowanych obszerna relacja na moim blogu: http://thilnen.blogspot.com/2010/02/mam-wasnego-konia.html

Dżamal Ad-Din, rocznik 2008 (marzec)
hmm... jakby to powiedziec. czasem ludzie jezdza z golymi glowami

edit:
przepraszam, jesli kogos doprowadzilam do zawalu serca - nie zamierzalam :kwiatek:
obiecuje nastepnym razem przemyslec dobor fot na forum

Met, przycinaj może zdjęcia, tak abys miała "jeźdźców bez głowy"
:kwiatek:
Arroch, mała, prywatna stajenka w zemborzycach 😉
Bardzo dziekuje za mile slowa, przekaze Malutkiemu niech rosnie w skrzydełka 😉😉
slojma   I was born with a silver spoon!
09 lutego 2010 22:08
MoniaaA- co tam że wredny ważne że kochany wygłaszcz go koniecznie ode mnie
Averis   Czarny charakter
09 lutego 2010 23:54
Thilnen, gratulacje 🙂! Pamiętasz o moich zapowiedzianych sznurkowych odwiedzinach 😁?
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 lutego 2010 00:18
Averis - dzięki, oczywiście, nieodmiennie zapraszam 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
10 lutego 2010 15:26
Thilnen o nie  👿 ukradłaś mi imie konia!  😂
madzia, on wygląda cudownie! Bardzo mi się podoba sposób, w jaki pracujecie.🙂
agull, tak jest, ciężko stwierdzić, ale... możliwe, że dobije do 160parę. Nie wydaje się mi być za niska na swój wzrost. Mój w wieku 2 lat miał 150, teraz ma 4 i mierzy ok. 160 w kłębie, może nawet i więcej. Tatuś 165, mamusia też coś koło tego.
korsik, długo z nią tak pracujesz? Ja bym jej nie puszczała luzem na początku tylko konsekwentnie zapinała te sznurki i odpinała na końcowym stępie. Po jakimś czasie jeśli wszystko przebiegło "prawidłowo", powinna umieć "biegać luzem" nieco bardziej w ten sposób, w który chciałabyś😉 Ćwiczeń na "bieganie luzem" ja tam raczej nie znam [są takie w ogóle?] "luzem" na uwiązie można spacerkować po górach, dolinach i innych takich naturalnych, terenowych wzniesieniach, które wymuszają u konia zaangażowanie grzbietu.
MoniaaA, o masz. Ja to nie wiedziałam, że z niego aż taki pokaźny jegomość.🙂
zabeczka17, marudo! 😉 masz pół-trakenkę, a ona, oprócz tego, że nieco później dojrzewa, to jeszcze jest smukła, szczupakowata, wręcz chuda, co jest po prostu cechą rasy. 😉 Poczeeeekaj, zaczniesz z nią pracować, zmienisz jej dietę i nabierze mięśnia, aż miło.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2010 17:30
Sankaritarina ja wiem , ja wiem... ale jak patrze na te żebra to płakać mi się chce.... W lecie była tak pięknie okrąglutka no pączusiek w masełku... mogłabym się nią chwalić wszędzie a teraz? 🙁
Wszyscy ( no prawie 🙂😉 mają takie okraglutkie misiaki na zime  a moje to takie chudeee, rozcapirzone szczęscie 🙂 dobrze że chociaż ma pełno energii i jakby mogła to by cały świat przebiegła. Kwiczoł jeden. ;]
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 lutego 2010 18:41
[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg480040#msg480040 date=1265815570]
Thilnen o nie  👿 ukradłaś mi imie konia!  😂
[/quote]

Hehe :P Z Twojego Dżamala to by się dało wykroić dwa moje 🙂

To mam przy okazji pytanie - jaką paszę dajecie swoim  młodziakom? Wiem, że w stadninie poza gniecionym owsem dostaje jakąś paszę Dodson & Horrel. Powiedziano mi, że po kastracji koń pewnie schudnie, bo będzie dostawał mniej jedzenia, żeby nie szalał za bardzo, więc może się powinnam przygotować na podtuczanie?
rtk, cudny koń, a jaka maść! Jest granatowy!
rtk, świetna jest 😜
Jak pod siodłem?
Pod siodłem fajnie. W kłusie zaczyna się już fajnie bujać, nad galopem trzeba jeszcze popracować, ale z godziny, na godzinę otwiera się coraz bardziej 🙂. Jest bardzo miła, z takich niebuntujących się, podporządkowana, tylko czasem nie wie o co chodzi i stąd zgrzyty 😉. Poza tym zupełnie niepłochliwa. Tylko w kłusie wybija potwornie, a w galopie buja jak na huśtawce 😉
rtk sarenka  😎 Daj znać to porobimy jakieś zdjęcia pod siodłem  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2010 19:32
rtk cudowna
tulipan, super by było  :kwiatek:
ale fotki to nie pode mną, trzeba się zaczaić jak macha łapami pod K.  🏇
Jak wolisz, w takim razie będę  sledzić  😎
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 lutego 2010 21:56
Powiedzcie mi proszę jak powinien wyglądać transport młodego konia, który raptem 2 razy jechał w przyczepie.
Ja dzisiaj doznałam prawdziwego szoku, facet ktory ma konia, wozi inne został mi polecony, mało nie zabił mi konia.  😵
Przerwałam akcje po kilku minutach bo mnie zamurowało, trafiam na samych idiotów.
Chyba normalne jest ze kon nieprzyzwyczajony nie wejdzie od razu do przyczepy? Mozecie mi coś wiecej powiedzieć?
Nie wiem nawet czemu pisze podswiadomie zdaje sobie sprawe ze mi sie oberwie.
Ale uwierzcie ze jestem w szoku do teraz nie moge sie opanować.  😲
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
10 lutego 2010 21:57
rtk sarenka  😎 Daj znać to porobimy jakieś zdjęcia pod siodłem  😉


ejjj no tulipan zróbcie Jej w końcu te zdjęcia bo obiecuje  mi i obiecuje 😉 a tu ciocia od Ritka czeka i uschnie niedługo!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się