KOŃSKA REWIA MODY cz. IV (sezon 2010)

O rety, rety! Mam nadzieję, że ta kolekcja biały/bordo/granat wyjdzie jak najszybciej, jest taka... elegancka.  😎 Już odkładam kasę na bordowego cottona + owijki i kantar  😜
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 lutego 2010 14:19
Paris mi najbardziej podoba sie w nici polopad mimo ze Nici mi sie nie podobaja 😁

P.S temu konikowi zamiast nowego czapraczka przydalo by sie kopytka skrocic
wątek zamknięty
uff a myślałam ze tylko mi rzuciły się w oczy te kopyta ....

Czy ktoś pamieta czy inter api na wiosne robi jakies okolicznsociowe promocje czy cos , takie jak są np na mikołajki ?  😁
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 lutego 2010 14:24
ciska tak jak napisałam wcześniej, na pewno na dzień dziecka  😉
Może zrobią coś na Wielkanoc  👀
wątek zamknięty
Zairka o to się nie martw.  🙄
wątek zamknięty
Paris, nie jest tak źle z tymi zdjęciami.
wątek zamknięty
(I żel pod siodło kupić ... nie mówiąc o tym ze w żadnym wypadku nie wolno konia za wędzidło przywiązywać.
Ale nie ma to jak lans: czapraków na min.  500 zl (przy dobrych wiatrach), a kopyta jak narty. )

Ładny ten biały polopad, ale ja tak liczylam na czerwony =( . Chyba będę musiala czerwony brilliant kupić. I to chyba pierwszy dralon które ja będę chciała kupić , sliiczny. Szkoda ze tyle kosztuja, może uda mi sie na jakaś przecenę trafić.



wątek zamknięty
Renata  właśnie mam nadzieje że zrobią cos na wielkanoc  , byłoby cudownie  🤣


Paris  bez takich emotek i tekstów , mówimy co widzimy. Wyjde na czepialską ale to siodło które jest na tym koniu ( z tego co widze to pfiff ten najtańszy) jest zapewne warte mniej niż jeden "słitaśny wypasiony" czapraczek i co do jego dopasowania do pleców konia napewno można podyskutować.  no ale anky pad jest.....  🙄
wątek zamknięty
Arimona to nie jest jej siodło, a kowal przyjeżdża regularnie, co 6 tygodni, więc to już nie moja wina, że jej w ekspresowym tępie rosną kopyta.  🤔
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 lutego 2010 14:37
(I żel pod siodło kupić ... nie mówiąc o tym ze w żadnym wypadku nie wolno konia za wędzidło przywiązywać.
Ale nie ma to jak lans: czapraków na min.  500 zl (przy dobrych wiatrach), a kopyta jak narty. )


nie ma to jak zaglądanie komuś do portfela  🙄 Skąd wiesz, że koń nie miał/ będzie miał zrobionych kopyt zaraz
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata dokładnie.
jeżeli stać mnie na te "słitaśne wypasione" czapraczki to równoznaczne, że stać mnie na kowala dla koni i siodło. a to już moja sprawa, co się obecnie dzieje z dobrym siodłem na młodą i kowalem, który przyjedzie w tym tygodniu...
wątek zamknięty
mnie to bardziej wygada na zle skontowanie kopyt, a nie tylko na przerosniecie, ale moze sie nie znam...
wątek zamknięty
Ok, ale to trzeba wcześniej ściągać kowala. To młody koń? Warto w kowala na prawdę zainwestować.
Ja mam dwa konia , i do jednego przyjeżdża kowal co 5 tyg. , a do drugi teraz 7,5 tyg bez problem i bez jakiś szkód dla zdrowia ( zima kopyta wolnej rosną). Oba kute na 4ry.
Młodziaka w naszej stajni mój kowal robi co 3 tyg.
Kon wcale nie musi mieć obustronnego pochodzenia po to zeby wystartować (według przepisów), ale kopyta musisz mieć zrobione,  może nie według przepisów ,ale według sumienia. ( patrz, watek o zoltodziubach)
sorry za offtop, ale myślę ze info przyda sie dla wszystkich zaczynajacych szmatoholikow.  🤣

Nasturcja-Renata

Może trochę i jest masz racje z tym zaglądaniem. Ale to jest "szczypiorek" i na prawdę potrzebuje trochę ogarnąć sie. 
Po co wtedy wystawiać takie zdjęcia do KRM? A nie poczekać do jutra i zrobić zdjęcia po kowalu? ( edit: nie jutra tylko do nastepnego tyg. 🙂
Zwłaszcza trochę znam historie tej dziewczyny poza volta, i nie jestem skłonna uwierzyc we wszystko co ona pisze tutaj na sto procent,sorry 🙄

Zeby nie bylo zupelnie oftop .
WOw! 🙂
nie myslalam ze siwemu moze byc tak dobrze w tym czapraku  😲

wątek zamknięty
tak to młody koń. kowalowi raczej nie będzie się "opłacało" przyjeżdżać do jednego konia oddzielnie, dlatego wszystkie trzy są robione co 6 tygodni.
Arimona jaką historie poza voltą?  🤔
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata, błagam Cię o litość, nie wierzę że zapuściłabyś kopyta na takie szpony bo trzeba do terminu czekać 😵

Zaglądanie do portfela to nie jest sytuacja kiedy koń nie ma spełnionej podstawowej opieki kowalskiej i weterynaryjnej.
wątek zamknięty
Burza według ciebie mój koń nie ma spełnionej podstawowej opieki kowalskiej i weterynaryjnej?  😵 nic się nie stanie, jeżeli koń poczeka te 2-4 dni na kowala, bo on na pewno nie będzie przyjeżdżał co 2 tygodnie.  🤔wirek:
wątek zamknięty
Paris, kopyta z normalnych robią wam się w takie narty w dwa dni? No no pozazdrościć przyrostu rogu.
wątek zamknięty
Paris

Kowalowi sie zawsze oplaca, chyba ze wlascicel nie chce dopłacić za dojazd.
A jeżeli kowal na prawdę sobie nie życzy dojeżdżać do problemowego konia częściej nawet za pieniendzy , to chyba najwyższa pora rozglądać sie za innym kowalem.

A resztę możemy obgadać na pw jak masz taka ochotę, bo dla forum wystarczy ze uważam ze nie znasz sie dobrze na koniach, (zresztą co nie jest przestępstwem), ale faktyczne mogłaś przegapić sprawę z kopytami , skupiając sie na szmatkach.
wątek zamknięty
Nie wierzę nawet by w 6 tygodni takie się robiły. A jeśli tak, to może czas zmienić kowala? Kąty wsporowe się kładą pod kopyto i zaburzają prawidłowy balans takiego kopyta. Jeśli kowal nie umie sobie z tym poradzić strugając co 6 tyg. to niech struga co 2!
Najładniejszy czaprak to niciak. 🙂

A żeby już zejść z Paris to powiem, że mnie przerażają kopyta koni z różnych katalogów ze szmatkami. Tam to dopiero masakra.
wątek zamknięty
Paris, czekaj, czekaj do terminu i zapuszczaj tak kopyta. Mój koń przez taki rozsądek poprzednich właścicieli jedną nogą bilarduje tak, że w niektórych chodach to ciężko w siodle wysiedzieć 😉

I gratuluję po raz kolejny! Znów i wstawiasz fotki i znów widać, że od zaspokojenia podstawowych potrzeb konio-sprzętowych ważniejszy jest nowy czapraczek.. I znów kolejne wymówki 🙂 Dziecko zejdź na ziemię!
wątek zamknięty
tunrida jeżeli jesteś z mazowieckiego, to powinnaś znać tego kowala, bo co do niego nie ma wątpliwości, że to dobry kowal. łap pw.
wątek zamknięty
Nazwisko powszechnie znane, więc albo jednak koń strugany zbyt rzadko jak na kopyta z podwijającymi się kątami wsporowymi, albo...... (tu można se wstawić co kto uważa)  😉

Ja chyba zacznę szukać tego polopadu bicolor beluga już teraz. Taniej niż te 220 raczej nie zejdą, nie?
wątek zamknięty
Arimona, rzeczywiscie ladnie siwemu w tym czapraku i po co Ty to wstawaialas 😀
wątek zamknięty
Fanga, nie mam na razie aparatu,więc nie udało mi się cyknąć fotki dla Ciebie🙁
wątek zamknięty
D&A, no trudno ale nie zapomnij o mnie 🙂
wątek zamknięty
Kurde...muszę zmienić męża.  🤔

Idę do niego i mówię:
- "Słuchaj...kupiłam w tym miesiącu czaprak za 220 zł. (cross in)  Jeszcze nawet nie przyszedł. Wiesz co to czaprak, nie? To ten malutki kawałek materiału pod siodło. 220 zł!!  Masa kasy jak za taki kawałem szmatki, nie?
-"No"- mąż na to.
I ja dalej.
-"I wiesz co? Normalnie głupia jestem, bo mam ochotę se kupić następny taki w paski. (poload beluga)  Też za 220. Kurde...a jeszcze nawet tamten nie przyszedł. Bez sensu, nie?"
-"Czemu? Kup se".
😲 😵
I weź tu z takim gadaj.
A jak nie wytrzymałam i mówię, że to bez sensu, bo to taka masa kasy a te czapraki to tylko takie małe szmaty, to usłyszałam, że nie wiadomo co nas jeszcze w życiu może spotkać i że należy się cieszyć póki można i na moim miejscu to by se kupił ten w paski.
I weź tu się poradź takiego.
To niejeżdżenie źle na mnie wpływa.  😤 Zamiast się skupić na jeżdżeniu to człowiek siedzi i wymyśla.

wątek zamknięty
tunrida, ooo ja też nie jeżdżę teraz a szmatek się namnożyło  😵
wątek zamknięty
a do mnie właśnie doszeł skarb, nowiutki brillant iceblue/mocca
jest piękny 😍
ale widać ogromną różnicę w jakości między brillantami z obecnych kolekcji a tych 5 lat do tyłu
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 lutego 2010 17:37
Zamiast się skupić na jeżdżeniu to człowiek siedzi i wymyśla.


AMEN.

Święte słowa ! Ja mam tak samo, koń kulawy, od listopada nic w sumie nie jeździłam (poza stępowaniem mojego) a tylko siedze i szmaty oglądam  🤔wirek:
wątek zamknięty
Fantazja- bo to kurde jest bez sensu. No weź sama powiedz. Bez sensu, nie? Żeby to jeszcze było potrzebne. Żeby to była droga pasza, no nie wiem....jakiś smar od którego popsute kopyto się naprawi, albo chociaż siodło poprawiające dosiad. No nie wiem...coś pożytecznego. Ale kurde szmatki?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.