Jazda na kucach, negatywne skutki zbyt dużego obciążenia.

Floresta- Twoje siodło nie może ważyć 1 kilo.  😉 Może 10? Chyba zjadłaś "0"?
A weź ubierz się w strój jeździecki ( buty) weź siodło w ręce, ogłowie i stań na wadze. Moje skórzane angielskie ważyło 11 kilo. Też się zdziwiłam.  😲 Ziarnko do ziarnka i się zbiera. Jedno strzemię metalowe waży prawie 1 kilo !!!
Jeśli koń faktycznie waży 320 to masz jeszcze niezły zapas, jeśli chodzi o samą wagę.
Ale tak jak mówię. Znaczenie ma tu także wysokość jeźdźca i to jak i gdzie koń jest umięśniony.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 21:07
tunrida masz rację. Ja akurat lubię się wyszaleć w terenie.
Jednak okropnie mnie wkurza, jak ktoś takiego hucuła samego przypnie to jednego dyszla i każe mu lecieć z całym wozem gnoju albo siana, galopem albo kłusem (oj niestety znam takie przypadki). Jest to dla mnie okropne! Koń cały mokry, spocony, ale (już w kolejnym wątku pozwolę sobie zacytować) "bo to tej hucuł".

Floresto , okropnie mi przypominasz tymi tekstami moją kuzynkę. Nie dajesz rady na tym forum widać  😁 A tak na poważnie, uważam, że bez sensu się gryziecie. Biegł źrebol przy dyszlu. Chociaż ruchu trochę miał.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:08
Jak moze? Napisalas ze wazy 1 kg i moze mniej!!! Nawet siodla bezterlicowe, ktore sa lekkie waza ok 4/5 kg. Jakim cudem westernowe, siodlo moze wazyc 1 kg? Wiec nie jestes pewna to po co mowisz? Tunrida ma racje, a Tobie brakuje argumentow. Kiedy nie wiesz jak sie tlumaczyc piszesz ze koniec tematu...  🤔wirek:
Floresta, jeszcze male pytanko skad wiesz ze wazy 320?  😀
Flora ma klatę umiśnioną bardzo. Ma trochę zadek też.
no dobra zważę się ze siodłem jutro.

mam swoją wagę i waże kuce  co pare miesięcy

na tej wadze mozna ważyć zwierzeta do 1 tony.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:12
hahha a gdzie edytuj?  🏇
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
29 kwietnia 2010 21:12
http://www.photoblog.pl/floresta16/64504423
ładnie sobie biegł przy dyszlu...
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:13
O no wlasnie, i co? Kolezanko Ty na to?  😀iabeł: Jak ja nie nawidze  👿  🍴
tu na tym zdjęciu jest akurat Mela i Wasyl

a mietko to źrebol Meli
poprostu ich nie rozróżniacie
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 21:16
adrianna32, nie chcę bronić Floresty, ale zauważyłam, że szczególnie upodobałaś sobie gnębienie tych, którzy podpadli na tym forum bardziej niż ty  😁

Mimo wszystko, ciągnie się niezbyt miły  🚫 więc może by tak czas skończyć, bo psy na Floreście wieszacie, chociaż już nie ma o co (dziewczyna się wytłumaczyła, obiecała zważyć - ja też nie mam wagi w rękach i bym powiedziała, że moje siodło waży 1 kg, a waży chyba z 7)

A na zdjęciu jest Mela z Wincentem a nie koń, który był wiązany do dyszla - Mietko.

EDIT: Pisałam równo z Florestą.
Floresta- dobrze, że ma zadek i klatę, tyle, że akurat dobrze by było, by Twój koń miał umięśniony również GRZBIET. Bo to na mięśniach grzbietu koń nosi nasz ciężar. Są odpowiednie ćwiczenia, odpowiedni sposób jazdy na to, by budować koniowi mięśnie grzbietu. Ale to już zupełnie inna historia. I w innym wątku opisana.

A internet mówi, że hucuły ważą od 350 do 430 kilo. Czyli sporo.  😉
No,
Koniec mojego tematu.


Zajmijcie się innymi użytkownikami.
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
29 kwietnia 2010 21:17
Ja już sie gubię... Tam pisze, że to Mela i Wincent - Ty mówisz, że to Mela i Wasyl.
Ja tam wole żeby źrebak biegł przy dyszlu, niż żeby stał 24h w gnoju. W naturze źrebaki biegają tyle co stado po 20-30km dziennie, pod tym względem sa do tego przystosowane. Każdy koń, nawet kilkunasto-dniowy jest gotowy by pokonywac spore odległości, choć nie jest gotowy na obciążenia - dlatego ruch dla źrebaka, nawet spory- tak, ale zaprzęganie/wsiadanie nie.

a ja nie rozumiem co w tym złego żeby biegł uwiązany koń do dyszla, obok matki?? Skoro zachowuje się bezpiecznie przy tym...oświećcie mnie
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:19
Maddie mela ma podobno 5 lat, a Wincent jest tu malutki, na fotoblogu pisala ze jazda na Wincencie. Maddie tak, na mnie wszyscy jezdza, a tam gdzie trzeba nie. Forum mnie wychowuje, resocjalizuje. I nie pozwala na przymykanie oka.  🏇 Sory, ale ja tez mialam dobry wjazd, do dzisiaj mnie wszyscy czestuja, wiec rewanz...  😁
Wasyl a Wincent to ten sam koń. Mogę go nazywać jak chce i kiedy chce.
Wincent ma 13 lat. Mela 5 lat. Floresta 7 lat.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 21:23
adrianna32, że tak powiem, wyżywasz się na młodszych. Jakoś ja sobie Ciebie i tak nie potrafię wyobrazić jako dorosłą osobę (z dzieckiem?). Po tym jak się zachowujesz na forum, jesteś dla mnie roztrzepaną i kopniętą dziewczyną (w pełni pozytywnym tego wyrażenia znaczeniu!).
A ja wciąż nie rozumiem jak można znajdowac przyjemnosć w gnojeniu kogoś 🤔wirek:  Obojętnie kto to, nawet włascicielka Pradisa. To wciąż człowiek...

Jak rozmawiać i działac to spokojnie i rzeczowo, a nie na zasadzie ataku, bo to nic naprawdę nie daje 🙄 Wstrząśnięcie - tak, to czasem jest metoda, ale gnojenie? Dzika radość, ze można komuś dowalić?
Jest wiele rzeczy, które mi się nie podobają na tym świecie, ejst wielu ludzi, którzy zaleźli mi za skórę - ale co, metoda ma być jakiś rewanś, mszczenie się, wyżywanie? Czasem trzeba umiec byc ponad coś.

Sory za offtop, ale nie ogarniam wypowiedzi niektórych osób...
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
29 kwietnia 2010 21:25
Floresta, aha... 😁
Jeśli tak to sorry, na zdjęciu nie wygląda jakby miał 13 lat. 😉
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 21:27
Właścicielka Pradisa, swoim zachowaniem, przyprawia mnie o białą gorączkę. Dla niej frajdę sprawia to, że połowa forum rozkręciła aferę wokół jej osoby. Dla niej szacunku nie mam.
Za to Floresta mi niczym nie zaszkodziła. Dziewczyny się nie czepiam, tłumaczy się, mówi logicznie, nie kombinuje. Inni forumowicze doszukują się literówek w jej wypowiedziach, żeby tylko móc jeszcze raz ją kopnąć.
spoko
ładneee te wasze kucolee  😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:28
Szczerze? To tylko nauka forum. Niestety dostalo mi sie juz tu ponad norme, nie zamierzam dzisiaj kogos klepac po glowce. Jak to ktos mi kiedys powiedzial.  😀iabeł: I to nie jest tak ze zapomnial wol jak cieleciem byl, bo jest nim nadal i nadal sie na mnie fajnie skacze. Tylko ze ja jestem jedna, a na mnie polowa forum. Spedzam tu polowe dnia, utozsamiam sie z tym forum.  🤬
Myślę, że właścicielka Pradisa zaszła każdemu za skórę, mimo wszystko ja  nie czuję potrzeby gnojenia jej za wszelką cenę - zgłoszenie sprawy do TOZu przeze mnie za gnojenie nie mam oczywiscie, tylko rzeczowe działanie 😉
Nie wiem, może to ja jestem spaczona 😵

CO do Floresty to ataku na nią już w ogóle nie rozumiem
Przeze mnie się kłótnia rozegrała  🤔
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
29 kwietnia 2010 21:33
adrianna32 nie masz co robić? 😉 Tnij godziny. Już tutaj tyle wypisałaś, że liczba ignorów i osób najeżdżających na ciebie mówi sama za siebie. Widzę Cię praktycznie w każdym wątku  😉

branka jesteś przenormalna. Chciałabym mieć takie nerwy jak ty, żeby się nie przejmować, nie mieć chęci dokopania takiej... ekhmmm...  Ataku na Florestę również nie rozumię. Zero powodów.

Powiem dzisiaj już tylko dobranoc, jutro mnie test z pozytywizmu na pierwszych dwóch lekcjach czeka 😉 Trzymam kciuki za Florestę, aby się nie poddała i wywalczyła swoje  😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:33
branka, ok co do Floresty to moze przegielam, wytlumaczylam sie. Ale jazda na 9 miesiecznych zrebakach i inne akcje, niebiezpieczne dla zwierzakow? To nie jest gnojenie, uwazam ze darolga slusznie zrobila, konie maja przesrane zycie. Do niej nic nie dociera. Z calym szacunkiem ale tu chodzi o dobro zwierzat a nie o czepianie sie kogos.  :kwiatek:
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:35
edit:  😡
Ja nie jeździłam na 9 miesięcznym źrebolu  ❗ ❗ ❗

piszcie se co chcecie o mnie, mam to w ..pie  😀iabeł: i tyle wam powiem
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 21:38
Floresta, nie ma mowy o Tobie. Poza tym mialam prez chwile wyrzuty sumienia, ze co dokopalam. Ale chyba juz nie zaluje.  😀iabeł:
alle fajnieeeee


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się