DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 kwietnia 2010 14:06
Za gruby materiał? Za słaby silnik? Tylko to mi przychodzi do głowy
możliwe że za gruby materiał...
da się coś z tym zrobić (oprócz szycia cieńszych materiałów)?
Alabamka - Ten czaprak nie jest trochę za krótki ??

Nie. Dobry jest ale zleciał na prawo i do tyłu  😁 Dorobie paski do popręgu i będzie super  🙂
.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
30 kwietnia 2010 16:10
Grejsix  😂 genialne! Aż sama zrobię sobie taki!
deborah   koń by się uśmiał...
30 kwietnia 2010 16:16
korsik, możesz spróbować delikatnie obniżyć igłę. będzie wtedy większa szansa, ze chwytacz "trafi" w górną nitkę. poza tym dociśnij stopkę (powinnaś mieć taki wystający trzpień na górze maszyny nad igielnicą)
Podarzajac za instrukcja Escady (ktorej ofc nie rozumialam ;D) stwierdzilam ze zanim uszyje duzy pad, najpier uszyje maly ;D
Przeczytalam ta instukcje ze 100 razy i krok po kroku wyszlo to :
http://www.voila.pl/450/uh5ck/index.php?get=1&f=1
Mega prosty  😁 Mozecie go sobie mierzyc i mierzyc ;D Fantastyczne reczne pikowanie (i szycie ;D ) A zamiast gabki tapicerskiej, uwaga chusteczka chigieniczna  😁
http://www.voila.pl/448/ci2lv/index.php?get=1&f=1
Modelka swinka (Peppa ;D)

Generalnie stwierdzam ze nie bylo to trudne, o dziwo.. Jak juz jedna strona sie udalo, to trugiej oczywiscie mi sie nie chcialo konczyc,.. no coz zobaczymy jaki wyjdzie duzy pad ;D

Grejsix  😂 genialne! Aż sama zrobię sobie taki!



Ja też chcę!  💃 Bo na razie szukam odpowiedniej gąbki i maszyny na duży  😁
Chodźcie robimy kolekcje ręczną dla koników Barbie lub schleich  😍
deborah,
ten dzyndzel dociskam za każdym razem jak siadam do maszyny
igłę spróbuję obniżyć

dzieki za rady :kwiatek:
Alabamka świetny pomysł 😉  😍
Zaraz wezme się za szycie padu dla któregoś schielda  🤣
Grejsix, świnka w padzie wymiata  😜 umawiłam się do łez  😁
Grejsix, śliczne profilowanie 😁
jestem w trakcie szycia padu dla arabka ( schielcha ) i no więc  🤔 😵 🤔 nie wiem co to ma być  🤣 🤔 😡 👿
Dziewczyny ( i chłopaki ) jakie wymiary najlepiej na podkładki pod owijki dać, bo ciężko przejrzeć 95 stron  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 kwietnia 2010 21:29
http://www.gnl.pl/podkladki-owijki-hippotonic-p-2046.html

Wystarczy wejść w pierwszy lepszy sklep jeździecki i masz wymiary 😵
Aj, nie wszyscy są tacy bystrzy  😀
jestem w trakcie szycia padu dla arabka ( schielcha ) i no więc  🤔 😵 🤔 nie wiem co to ma być  🤣 🤔 😡 👿

A ja szyję na razie mój pierwszy czapraczek dla królika. Uwaga! Nowy wynalazek  😎 Łezka ujeżdżeniowa-nie ujeżdżeniowa  😂
Nie mam siły skończyć jednej połówki więc zobaczymy co z tego wyjdzie  😜
.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 kwietnia 2010 22:07
Dziewczyny.... idźcie z tym do końskich kolekcji 🙇
korsik możesz wypruć, jak będzie widać to przeprasuj przez ścierkę 😉

Monny nie 100% ale większość, ostatnio bywam w stajni na biegu 🙁 Ale już niedługo oficjalnie zaproszę re-voltowiczów do mojego salonu strzyżenia psów  😁 może jeszcze będę coś szyła 😉

kotbury dzięki za wskazówki, wezmę je pod uwagę  🙂

Likier narazie w planach derki podszywane futerkiem, bluzy z kapturem, i kombinezony ortalionowe; Ogólnie chcę zrobić to czego brakuje na rynku troche: czyli wygodne zapięcia, bo jak widze jak ktoś się męczy z rzepami pod brzuchem z zaplątanym futrem  😉

a co do czasu szycia, to myślę ze na równość to on nie wpływa, oto moje czapraki sprzed 4 lat, jedne z pierwszych:







a to pierwszy stripe- z grudnia 2006  😁




są równe - a uszycie jednego zajmowało mi około 6 godzin 😉
cieciorka   kocioł bałkański
01 maja 2010 00:12
mnie zastanawia tylko fakt po co komu IDEALNIE RÓWNY pad - na koniu może się układać zupełnie inaczej, tak samo po praniu...
dla picu. tu na prawde nie o pady chodzi.
To samo do Ambrozji.

jak by nie byl rowny to i tak padom DIY daleko do tych z Anky czy ES, bo nie da sie tak latwo skopiowac wypelnienia, a w nim tkwi cala jakosc...
moim zdaniem oczywiscie  :kwiatek:

tu się nie zgodzę. dlatego uważam, że należy się wciąż udoskonalać.

Grejsix, nie ten temat, ale super wygląda 🙂
Likier, fajny pasiak, zastanawiałam sie ostatnio jakby wyglądały pionowe pasy.
Naciau, super!

Tak jakbyście nie czytały tego co pisze dalej Likier

tak jakbyś sama nie rozumiała, o czy my piszemy (i co Likier pisze również)

Moim zdaniem gdyby Likier powiedziała wprost- "TAK TAK, pady mojej mamy są trochę krzywe, bo mama się dopiero uczy. Ale wyrabia się coraz lepiej i pady są coraz równiejsze. Poza tym.....to pady DIY a nie sklepowe i sądzę, że za tę cenę mają prawo być trochę krzywe" byłoby OK.

Natomiast ponieważ Likier twierdziła, że "pady nie są krzywe"( tak mówiła) "Eskadrony i Anky są bardziej krzywe" "Wolicie krzywe ale z metką" to się naród wkurzył z lekka i tyle.

Amen.

natomiast kwestia stylistyki to inna sprawa i rzecz gustu.
pad mamy nie jest padem es- to jasne, ale jest szyty na wzór. jak dla mnie to on moze mieć nawet zygzak, wystarczy że zrozumiecie, co pisałam wcześniej.
cieszę się, że mama się stara i zazdroszczę, ale na prawdę nie w tym rzecz. jak już powiedziałam- nie padami robisz antyreklame.
sprawa nie jest warta tej afery, ale zaprzeczanie, burzenie się i taka beszczelność mnie wręcz śmieszy.


Escada- świetne pikowanie nad tym z palcami, ale kolorki średnie :P
escada to sa pierwsze  🤔 😵 🤔 piękne  😍 :kwiatek: 💘 nie wierze  😍 naprawdę masz talent  😎 🏇
Witam 🙂 mam zamiar uszyć podkładkę pod siodło 🙂 możecie podać mi wymiary, pod siodło 17,5 .? żeby obszyć tą podkładkę nadaje się taki materiał coś podobne do polaru .? czym mogę ją wypełnić .? gąbka może być .? ale właśnie wydaję mi się że się szybko wygniecie...
escada, ten brązowy, mistrzostwo świata 😉 👍
wrzucam dwie fotki z mini pokazu w stajni🙂
Na zdjęcia z turnieju musimy poczekać aż Matrx69 wstawi 🙂




siatkówka dla kucusia


najnowsza generacja maski przeciwmuchowej

Świetna maska  👍
Ale te średniowieczne cosie najlepsze  🙇 😜 😜
🚫 Gdzie Ty masz tą stajnię, że takie pokazy organizujecie  😁
na grobli mamy dwa koniki rycerskie 🙂
Świetne są  👍
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
03 maja 2010 15:39
ivett cos pieknego  😜
A ja wlasnie jestem w trakcie robienia oglowia.  🤔 Cos mnie tak napadlo, robie wszystko od samych podstaw sama bez wzoru i wymiarow....
Zobaczymy jak to wyjdzie, nie mam odpowiedniej maszyny do skor, ale dziorki robie szydlem rozgrzanym i wtedy zszywam, dratwa. Chcialam zrobic jakies fajne na poczatek, mlodego musze przyzwyczaic do wedzidla a moze je zerwac, poza tym fajnie jest cos zrobic samemu. Troszke sie zle do tego zabralam, nie mam odpowiednich sprzaczek, klamerek a pasmanteria zamknieta. Mozna powiedziec ze robie wszystko na oko, bez miarki. Ogolnie wszystko sie ladnie zaczelo, poza krzywo wycietym nachrapnikiem...........  🙇
Ale jak wyjdzie w miare tak jak robie, to z miarka i innymi przyrzadami bedzie dobrze. Bo na poczatek to szkoda mi Hooksowych.  🙄 A slyszalam ze moze zerwac...

W najgorszym ukladzie, jesli nie to kupie kilka metrow tasmy parcianej, zrobie oglowie. duzo prostrze to bedzie jak na poczatek. Cos na tej zasadzie:  😀http://www.allegro.pl/item1016589499_oglowie_indiana_nowa_majowa_cena_ogr_ilosc.html
.
Ja właśnie wczoraj skończyłam szyć owijki , niedługo ( jak tylko kupie gąbke i coś zrobie z maszyną bo ciągle jaj się nić urywa ) zaczne padzior zielony i podkładki białe ??

nie wiem czy materiał się nadaje . owije zrobiłam z koca z polaru a czaprak mam zamiar zrobić z pleda z IKEA .


PS: Nie wie ktoś jak zapobiec urywaniu się nici w maszynie ??? nową mogę kupić dopiero w lipcu  👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się