Młode Konie

mtl   I M Equestrian
09 maja 2010 20:56
coś się zepsuło, ale dałam jeszcze raz i jest ok!  😉
mtl  najpiekniejszy siwy jakiego w zyciu widziałam.  cudowny  😵
mtl,

cos wspanialego, rzadko ktory kon takie wrazenie na mnie robi  💘 💘 co to? i dorzuc jeszcze pare zdjec, nie badz taka   🏇
mtl   I M Equestrian
09 maja 2010 21:05
wałaszek cztero letni, linia ojca selle france/holsztyn, linia matki folblut/irish draught 
nazywa się MYNYDD I'M THE MAN (mynydd - przydomek hodowalny)

więcej zdjęć:
Thilnen   Dżamal Ad-Din
09 maja 2010 21:05
Sankaritarina - Twój młody ma genialną maść, strasznie mi się podoba 🙂
mtl - piękny, widać klasę!

Coraz więcej młodziaków w tym wątku, może ktoś policzy ile koni się tu przewija? Młodziaki mają swój niezaprzeczalny urok, uwielbiam oglądać, jak z brzdąców robią się nastolatkami, przechodzą okres brzydkiego kaczątka, a potem zmieniają się w piękne, prawdziwe konie 😜 Jak ktoś ma zdjęcia porównawcze z kilku lat niech wrzuca!

Z moim młodym wczoraj poszłam pierwszy raz na spacerek. Było bardzo sympatycznie, zatrzymywał się co 3 kroki i jadł trawę, pełen spokój. Na początku trochę furczał, a potem szedł sobie jakby nigdy nic. Czasem się rozglądał, a to jakiś pies, a to sarna, ale zawsze trawa zwyciężała 🙂 Myślę, że to będzie świetny koń na przejażdżki w terenie.
masakra  poprostu nie moge sie napatrzec. idealny  😵   
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 maja 2010 21:09
zabeczka17, jesli Cie to pocieszy to moj kiedy go kupowalam (4,5 roku mial wtedy) mial jakies 164/5 cm. dzis, w wieku 6 lat moze miec juz 170.


Mnie tam cieszy fakt że kobył jeszcze rośnie 🙂Pogodziłam się że w naszym związku to ja prędzej schudnę niż ona urośnie i zmasywnieje 🙂  Dla niej warto się przemęczyć ;] Raduje  mnie każdy cm więcej u niej a minusowy u mnie 🙂Niezła wymiana co? :P  🙂 🙂 Dodatkowo mój kobył dostał jabłuszek - tak długo przeze mnie wywalczonych 😀 Teraz wiem że z moją babą wszystko gra 😀 No to niech se rośnie spokojnie 🙂
Mamy mini przerwę w lonżowaniu ze wzgląd na meszki plus chcę odczekać jeszcze aby upewnić się że bankowo z jej nóżka wszystko okey 🙂 Młoda szaleje na padoku .. ale ja zawsze dmucham na zimne nim biorę konia do pracy.

Sankaritarina  piękny młodziak
mtl jest na czym zawiesić oko 🙂
Averis   Czarny charakter
09 maja 2010 21:22
Thilnen, sama tego chciałaś 😎 A ja podziwiam ile Ci się udało zrobić z Dżemem w ciągu tak krótkiego czasu.
zabeczka17, dobrze, że z nogą ok 😉
mtl, rozpłynęłam się 💘

dorastający Karson

Kary jako kilkutygodniowy źrebak (urodzony 10.04.2007)



odsadek


roczniak


1,5 roczniak

2 latek


2,5 latek




aktualne zdjęcia niedługo, obiecuję!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 maja 2010 21:24
Averis zdjęcie- 2 latek ... zakochałam się 🙂 to spojrzenie 🙂 😍
Averis   Czarny charakter
09 maja 2010 21:28
zabeczka17, fakt, on czasami wygląda jak rockmen lekkoduch 😁 Na zasadzie 'Jestem taki super, że nawet nie musze podnosić wyżej powiek, by wyrywać panienki' 😎
mtl   I M Equestrian
09 maja 2010 21:29
a ja zakochałam się w niebie widocznym na jednym z roczniakowych zdjęć  😍
a mina jako 2latek pt. "eeee co? zdjęcieeee?'
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 maja 2010 21:31
a mi to zdjęcie mówi- podrywam wszystkie laski taki jestem zarąbisty 🙂 marau 🙂 😁
łaaa Karson jest cudowny! kameleon normalnie  😁

A ja dziś znów miałam pościg. Tym razem młody znalazł sobie jakąś wysoką belkę, przelazł pod spodem i zadowolony łaził sobie po łące, a biedna matka mało zawału nie dostała, widząc go po 2 stronie  😁. Awaryjnie złamałyśmy jakiś drąg i mały przelazł z powrotem, cały i zdrowy. Cały wybieg mam teraz poobwieszany czerwono-białymi taśmami, póki mi tyczek i drągów nie zwiozą z lasu  😁.
Placuch z dzisiejszego czworoboku:
mtl, łał! Pięknie on wygląda! W ogóle, jeździcie cuś, masz jakieś plany "zawodowe" czy to po prostu koń do kochania? 🙂 Choć na imieniu można trochę jęzor połamać :P Jak go wołacie?🙂

zabeczka17, a jak tam noga kobyłki w ogóle? Coś jeszcze wet zalecił? Teraz już chyba felerne pręty zdążyły zostać w pełni zabezpieczone🙂

Averis, taa... spojrzenie to on ma mega-luzackie. 😁 Z chęcią popatrzę na aktualne zdjęcia 😉

Thilnen, spacerek, rozumiem, do lasu? :> Trzeba było jakieś zdjęcie zrobić :P

Swojego nie mam jako źrebaka, ale mam do porównania zdjęcie z ogłoszenia :P
2 lata:


2,5 roku, jeszcze ogier


3,5



4


No i obecnie wygląda tak jak na poprzednich zdjęciach -> czyli bezmięśniowo i chudo. Dopiekła nam wiosna oraz zima, aale.... damy radę. Sieczka w drodze.😉
mtl   I M Equestrian
10 maja 2010 06:36
Sankaritarina Siwy jest zajeżdżony, trochę naskakany ale ogólnie duuuuużo pracy przed nami! Plany ujeżdżeniowo - skokowe, ale to wiadomo że wszystko przyjdzie z czasem i zobaczymy jak wyjdzie...
Co do imienia to właścicielka wołała na niego FREDI, ale ja chcę coś innego także imię "robocze" w trakcie wymyślania. MYNYDD to przydomek hodowlany. Więc jako imię zostaje I'M THE MAN  😁
Averis   Czarny charakter
10 maja 2010 07:56
Sankaritarina, Aaaaa! Jaki kotlecik sie z niego zrobił! Mniam!
Mazia   wolność przede wszystkim
10 maja 2010 08:44
Opite zaklepane 🤣

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 maja 2010 09:43

zabeczka17, a jak tam noga kobyłki w ogóle? Coś jeszcze wet zalecił? Teraz już chyba felerne pręty zdążyły zostać w pełni zabezpieczone🙂



Tak wszystko gra, młodej noga wgóle nie spuchła . Wet był  ocenił  że zdrowe dziewczę tylko trochę się naciągnęła. Zapisała abstynencję padokową na kilka dni i powolne wprowadzanie do ruchu, smarowanie wcierką.  Poważniejszej sprawy nie zobaczył.
Młoda po 5 dniach gdy wyszła na 20 min na padok .. ładnie już ,, płynęła w kłusie." Póki co minęło niecałe 2 tyg. a ja jeszcze dmucham na zimne bo z nogami nie ma żartów. Nie pracujemy na lonży a młoda łazi sobie po padoczku też w ograniczonym czasie - nie dłużej jak 1-2 h.Później smarujemy wcierką i do stajni. Jeszcze dam jej kilka dni odpoczynku na regenerację.
Co do krat to zespawane są ale młoda dalej się wspina i włazi na nie. Niestety aby ją oduczyć  z bólem serca wiążę ją przy żłobie - ale tylko wtedy gdy jej koleżanki wychodzą z boksów a ona zostaje sama. Nie mam innej możliwości. Ona musi się tego oduczyć. Strasznie się wtedy wkurza. Po 10 min  dopiero jest spokój.. ale na początku szaleństwo. No niestety to dla jej dobra.
Moje dziecko 1r 11m-cy
Patrząc na zdjęcia zachodzę w głowę gdzie ten źrebol na pajęczych nogach

ps. tak wiem że nachrapnik jest za wysoko ale jest niedopięty
krysiex213, bardzo fajny koń. Małopolak?
Averis   Czarny charakter
10 maja 2010 13:35
Mazia, no jak już opite, to musi być dobrze 😎 Nawet nie wiesz, jak chcę już do Was przyjechać.
już po naszych pierwszych zawodach!  😅. Jestem dumna z siwego. Do przyczepy wchodzi jak stary koń. na miejscu nic na nim nie robi wrażenia, troche tylko go zaskoczyła ilość publiczności-no wcześniej ich tam tyle nie było!
Kilka zdjęć(proszę zwrócenie głównej uwagi na konie, a nie zwracanie na mnie i moje miny oraz ustawienie łydki  :rozga🙂



złe much atakują!

i zasłużony odpoczynek
EDIT: Nie zauważyłam że już wcześniej wysłałam 🤔
Dziewczyny ale macie extra maluchy! Wszystkie po kolei pikne rosną 🙂
A ja kabla od aparatu znalezc nie moge a pochwaliłabym sie małym mym ..  👿
moja 2 latka trochę wyrośnięta ;p
moja 2 latka trochę wyrośnięta ;p

Ja tam widzę, że przede wszystkim, że wypadałoby jej trochę do żłobu nasypać  😲

Sankaritarina
Jaki śliczny pączuś  😜 Ile on ma wzrostu ?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 maja 2010 14:12
zuz95 parę kg więcej przydałoby się jej, ale ogólnie fajne konisko
My już po wizycie wet.  😅
Młoda może chodzić pod siodłem, obserwować czy te wyrostki na kości koronowej się nie powiększają i chłodzić po jeździe. Za miesiąc kontrola.
Ja troche chyba spanikowałam z tymi żabkami i bukszynami.  😵
wiem  😡
ale już od tygodnia chodzi na łąkę i jest coraz lepiej  🙇

Euforia_80  dzieki :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się