konie fryzyjskie

Dzięki Zima. Znalazłam to forum. Może jestem upierdliwa ale tutaj http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=51:ibop&catid=35:rules&Itemid=27 jest co innego. a to ponoć uaktualnione zasady przeprowadzania testu.
Więc o co chodzi? 🤔
Zarejestruje sie na fryzim forum, może tam się dowiem.
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
12 czerwca 2010 19:18
Nie wiecie może gdzie można kupić fryza woj. lubelskie i wszystkie sąsiadujące.. ?
Pozdrawiam  :kwiatek:
Wejdz na wyzej wspomniane forum i tam popytaj
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
13 czerwca 2010 10:50
Ja musze znalesc strone znajomej. Jezdzi do Holandii i wyrywa je bardzo tanio nawet za 12 tysiecy z transportem do Polski papiery szalu nie robia ale nie sa najgorsze. Trzeba sie dogadac, jakiego konia i do czego konkretnie potrzebujecie, ludzie sa bardzo zadowoleni z jej uslug. Ktore swiadczy bezplatnie.  :kwiatek:
Ja musze znalesc strone znajomej. Jezdzi do Holandii i wyrywa je bardzo tanio nawet za 12 tysiecy z transportem do Polski papiery szalu nie robia ale nie sa najgorsze. Trzeba sie dogadac, jakiego konia i do czego konkretnie potrzebujecie, ludzie sa bardzo zadowoleni z jej uslug. Ktore swiadczy bezplatnie.  :kwiatek:


adrianna32, wierzysz w bajki??

Oczywiscie, ze z Holandii mozna przywiezc fryza w duzo nizszej cenie, i to calkiem fajnego, ale nikt Ci tego nie zrobi za darmo.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
13 czerwca 2010 15:15
Zima nigdzie nie napisalam ze ona zrobi fryza za darmo. A jedynie moze zalatwic w duzo nizszej cenie, takiego ktory bedzie nam odpowiadal.
Czyli: Czy ma miec papier, zdrowy to rzecz jasna, jaka cena, czy ma byc ujezdzony itp.itd. I takie uslugi ona swiadczy za darmo. Oczywiscie za konia i transport trzeba sobie zaplacic rzecz jasna. Ale pomoc w doborze konia swiadczy za darmo, wiem bo to moja znajoma. Poszukam strony pisze tam wiele osob komentarze z podziekowaniami ze dzieki niej a brak ich doswiadczeniu. Kupili sobie pieknego i zdrowego fryza. O to chodzi.  😉

A prosze bardzo: http://www.informatorfryzyjski.dbv.pl/viewpage.php?page_id=2
Tu sa konie, komentarze. Tam gdzie nie ma cen to oznacza ze wlasciciel nie jest jeszcze zdecydowany na cene, wszystko trzeba dogadac z Pania Iza.  :kwiatek:
Ktoś pytał o fryza w sporcie 🙂

Pierwsze koty za płoty czyli pierwszy start

http://www.youtube.com/user/Chironsportpl#p/a/u/0/vNSr1rVJBoI
możesz coś więcej o tym napisać szemrana?
Widziałam dzisiaj jednego sportowego fryza:





możesz coś więcej o tym napisać szemrana?


Wawrku (matko boska połamię kiedyś klawiaturę na Twoim nicku bo mi się "e" wciska pomiędzy "w" a "r"😉
Konia jeździ Justyna Ruda - dość znana dawna zawodniczka Lewady Zakrzów.
W latach 1998-2003 zdobyła kilka medali na mistrzostwach Polski w kat juniorów młodszych, juniorów i młodych jeźdźców.
Nadal pracuje z końmi i z tego co wiem ten młody fryz jest u niej w treningu.
O Justynie mogłabym pisać dłuuugo a o  koniu napiszę więcej jak się czegoś więcej dowiem   😉

Już wiem  😉

http://chironsport.pl/
Na stronie troszkę informacji o fryzie i zdjęcia
Dzięki za info. Widzę, że jadą IBOP. Świetnie!

faraa - niezłe foty  😀
fara- Ręki nie dam sobie obciąć ale chyba ten fryz jest w czerwcowym konium polskim.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
14 czerwca 2010 08:48
to jest  Blanka Satora na Gerke v.d. Louisa Hoeve
Livia   ...z innego świata
14 czerwca 2010 08:51
Czy to nie czasem ten fryz, który był na sprzedaż u nas i na Allegro?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
14 czerwca 2010 08:53
Dziewczyna bardzo podobna.  😀
Livia   ...z innego świata
14 czerwca 2010 08:57
Patrzylam po imieniu, tamten też miał chyba Gerke, dlatego pytam 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 czerwca 2010 09:30
Gerke jest wystawiony na sprzedaz , a co do fryza w sporcie to jak Lider byl jeszcze moj to startowal z powodzeniem w L i P.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
14 czerwca 2010 09:33
Ja wlasnie nie wiem czemu w Pl ta rasa jest umniejszona, niby jest ciezsza. W Holandii moja klaczka normalnie skakala prawie metrowki, nie wiem czy wiecej dala by rade bo moje umiejetnosci byly za male by to sprawdzic...  😁
No jasne, tyle fryzów na parkurach...
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
14 czerwca 2010 15:21
Nie napisalam ze masa fryzow chodzi na parkurach, wawrek i czemu sie czepiasz? A pozniej chowasz glowe w piasek no. Chodzi o to ze wiele ludzi uwaza ze fryzy sa za ciezkie na jakiekolwiek, skoki. A zwlaszcza na efektowny galop....  🤦  😁
Zgadzam się, galop mają do bani całkowicie, no i ta masa...
A co sądzicie o hodowli ''Z Moreny''  http://www.fryzywczarnowce.pl/  ? Zastanawiam się nad zakupem jednego z ich źrebaczków ale potrzebuję czyjejś opinii.
Znam i polecam. Prawdziwi hodowcy, przez duże "P".  Sam mam z tej hodowli 2 klacze. Jedna była w zeszłym roku na przeglądzie hodowlanym i dostała wpis do księgi głównej z III premią. Jest z resztą o niej na ich stronie (klacz  Tiamat). Druga to Walkiria - też gdzieś tam jest, mam nadzieję, że wypadnie jeszcze lepiej na kolejnym przeglądzie.
Przede wszystkim fenomenalni ludzie, świetni fachowcy. Warto tam pojechać, porozmawiać, porównać... Jeśli nie znajdziesz tam nic co Cię zainteresuje to z pewnością podpowiedzą gdzie szukać lub pomogą znaleźć.
Aha, to fajnie  😉 mam nadzieję, że niedługo pojadę i się porozglądam. Chciałam jeszcze zostawić u nich konika na odchowanie, co o tym sądzicie ?
A w wystawach mogą brać udział wałachy ? Z ciekawości pytam, bo się sprzeczam z koleżanka w stajni i chcę wiedzieć kto ma rację  😎
Ile wasze roczniaki mają przeciętnie wzrostu??? Bo dostałam na odrestaurowanie roczną klaczke fryzyjską sama "skóra i kości", strasznie zabiedzona 🤔 i jest wydaje mi sie mała jak na roczniaka bo w porównaniu do starszej o 1,5 mies klaczki małopolskiej jest dwa razy mniejsza a tamta wygląda przy niej jak jakiś paker  🤔
NikaG - w przeglądach mogą, w IBOPie też

stella - a ile źrebol ma wzrostu? Pamiętaj, że fryzy trochę wolniej rosną i później dojrzewają

NikaG - w przeglądach mogą, w IBOPie też



Wygrałam 10 zł  🏇  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się