Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

jak jest z dostepem do wody? ano roznie.. w Botoji jak sobie nie napoilam konia to caly dzien by pic nie dostal... w stajni jeszcze ok (mowie o czasie, gdy nie bylo poidel), w sensie, ze czasem ktos tam nalal wody, ale na pastwisku  🙄 odkad po sprowadzeniu koni z pastwiska moj Smok praktycznie nie odczepial sie od wody bo byl tak spragniony, przyjezdzalam specjalnie po to , zeby go napoic..  🤔 w Targowisku naszczescie wlasciciel jest rozumny i dbajacy o konie i zawsze bardzo pilnuje, zeby konie mogly sie napoic, gdy przyjdzie im na to ochota.
Nord  remendada dzięki serdeczne za wskazówki - teraz będzie mi już zdecydowanie latwiej cos wybrać  :kwiatek:

kucze czy mi się wydaje czy wszędzie tylko rekreacja  🤔
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
12 lipca 2010 23:05

W Bolęcinie nie tylko...Zdecydowanie można pojeździć coś więcej, najlepiej dzwonić i pytać
ushia   It's a kind o'magic
12 lipca 2010 23:10
777 - wiekszosc albo tylko rekreacja albo tylko z własnym koniem
Poza tymi trzema wymienionymi to raczej nie ma wyboru, jeszcze Toporzysko , ale to tez poza Krakowem
Przez taką pogodę, to żeby coś pojeździć, to na 6-7 rano muszę być już w stajni, bo po 9 nie daje się wytrzymać od upału i ślepaków.
Jak nie urok to przemarsz wojsk z tą pogodą... dobrze że chociaż wody nikt nam nie racjonuje...  😂
ushia   It's a kind o'magic
13 lipca 2010 09:28
wez ja wczoraj mialam trzy konie do przejechania, przy trzecim juz umieralismy oboje  🙄
uratowało mnie tylko późniejsze kąpanie koni - dzisiaj mam źrebaki w planie, ciekawe co one na to 😉
777 jeszcze jest Pcim. Znacznie bliżej niż Toporzysko i z tego co słyszę ośrodek cały czas się rozwija.
Właśnie z tego co widziałam Pcim super sprawa, tylko daleeko.

Czy ktoś jeździ tam/trzyma konia?
Jak jest z dojazdem?
czy to o ten ośrodek chodzi
http://www.bolecin.pl/
kurcze strasznie wszędzie daleko a już myślałam ze bedzie rzut beretem 🙁
remendada koleżanka forumowej kolebki trzyma tam konia. Najlepiej jej zapytać, będzie coś więcej wiedzieć.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
13 lipca 2010 15:18
ech no upały są wykańczające, ale dużo rano nie mam szans nadgonić niestety.. o 9.00 rano zaczynają się treningi w Krakusie, tam 2-3 konie do pojeżdżenia, a późnym popołudniem do siebie też pojeździć 1-2 konie i tym sposobem nadrabiam życiowe zaległości  😉 ale nie narzekam, bo  trafiłam na świetne konie 🙂
Remendada - ja jeżdzę, mieszkam tu więc znam właścicieli. Coraz więcej jest pensjonariuszy, z tego co wiem nikt nie narzeka. Można przyjechać z własnym koniem ew. trenować na własciciela z instruktorem. Gdzieś w tym wątku przewinęła się informacja dot. nazwisk (z tego co pamiętam) - wkkw, ujezdzenie i skoki, jest też jedna osoba która lubuje się w rajdach 😉. Do tej pory rozwinięto bardzo dobrze bazę lokalową - kuchnia i pokoje są na wysokim standardzie w sumie wszystko z drewna - obiekt jest bardzo ładny. Z noclegiem nie ma żadnego problemu. Na wiosnę powstała stajnia angielska, jest 'domek' w którym można napić się kawy, herbaty, obok jest łazienka. Właściciel bardzo się stara by koniom i ludziom było wygodnie. Powstał parkur na potrzeby zawodów (18 lipca), duża ujeżdzalnia, oczywiście hala.
Z Myślenic należy wejść do busa Myślenice-Pcim(stoi koło rzeczki)- na stronie są podane te które wyjeżdzają pod górę - na karteczce (można dostać od kierowcy) kursy mają znaczek "D" - "kursuje na Działy". Działy to rola na której znajduję się stadnina. W tygodniu bus zazwyczaj wyjeżdza pod samą bramę stajni, pod górkę to jakieś 10 minut, ja idę koło 7 😉. Z Myślenic na Działy jedzie się około 30 minut. Podaję stronę na której są napisane odjazdy: http://www.agroturystykakonna.pl/lokalizacja.php
Kropa, dzieki wielkie.

Niestety, nie jest to dla mnie do przeskoczenia, bsem jecahalbym pewnie z 2 godziny, a na paliwie bym chyba zbankrutowała.
Szkoda..noo  🍴
Szkoda. Jednak jak będziesz w tych stronach to chętnie zapraszamy 🏇
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
15 lipca 2010 09:37
Epikea np mnie 🙂
mnie także, o ile nie stwierdzę dzisiaj, że jednak nie jestem gotowa nic jechać :P
Hej🙂 jestem nowa w krakowie i nie jestem jeszcze aż tak obeznana a chciałabym sie dowiedzieć gdzie można potrenować ambitniejszą rekreację żeby na prawde zacząć pracować i się szkolić w dobrym kierunku🙂chodzi mi o jakąś stajnie gdzie konie są w dobrym stanie i nie są przemęczane a żeby też sie czegoś konkretnego nauczyć a nie klepać tyłek🙂
Będę wdzięczna za wszelkie propozycje🙂 
Mustang, nie jeździłam ale słyszałam pozytywne opinie albo w zabierzowie koło krakowa w stajni Santos
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 lipca 2010 14:17
migotka proponuję przeczytać temat od początku, to pytanie pada średnio co 2 strony... 🤬
Epikea, mnie nawet przeszło przez myśl, żeby spróbować ujeżdżenia.. ale w westowym sprzęcie i stroju to chyba nie bardzo? 🙁 a na załatwianie i próbę jazdy w angielskim to już chyba trochę późno hihi
Swoją drogą.. od dawna mi chodzi po głowie, żeby ubrać mojego konia w angielski sprzęt i spróbować pojechać jakiś taki łatwiejszy program ujeżdżenia🙂
Tuffy ale trąba jestes!! Trzeba było zadzwonic i bym Ci załatwiła sprzet, a potem hajda na kon  🏇 i na zawody 🙂
A czy ktoś widział może OJ Diagram ?  🙂
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
18 lipca 2010 11:38
A czy ktoś widział może OJ Diagram ?  🙂


ja widzę codziennie
nie ma miejsc  😀 i jest kolejka
duunia a masz może jakieś zdjecia tego ośrodka ?  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
18 lipca 2010 19:26
jeżeli właściciele się zgodzą, to wstawię je w tym tygodniu 😉
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
18 lipca 2010 20:55
a jak tam zawody w Pcimiu? jak wrażenia?
Właśnie, kto był z voltowiczów? Kibicowałam Jasnowatej i dobrze im z kucykiem poszło. Liczyłam czas dlatego nie porobiłam żadnych zdjęć. Było chyba 30 par, 2 upadki. Pogoda dopisała, później siadła mgła. Zwycięzcy dostali puchary wójta gminy Pcim, nagrody rzeczowe i piękne dużo flo. Wyniki będą prawdopodobnie na stronie. Mam tylko dwie fotki parkuru
http://yfrog.com/n74d5077dc16j
http://yfrog.com/0kiuouioj
Wyniki i trochę zdjęć będzie na toporzysko.pl jak tylko się przez to przebiję, postaram się wstawić wieczorem.
Czy ktoś z was wie o jakiejś stajence przydomowej w okolicach Morawicy, Aleksandrowic, Mnikowa itp.? Albo o jakiejś stajni na 2- 4 konie do dzierżawy w tych okolicach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się