Kącik Ujeżdżenia

yo yo, skośnik, na munsztuku????! A co to jest w ogóle za patent? Gdzie masz takie przepisy, że na rozprężalni można używać czegokolwiek, co jest potem zabronione w konkursie?  😲 🤔wirek:
Quanta ja mam przykład - ochraniacze  😂
quanta dziekuje   :kwiatek:
Aventia, no tak, i do niedawna kolorowe czapraki 😉 i cały czas dajmy na to czapki ze śmigiełkiem u jeźdźca:

Mi chodzi o sprzęt hm, użytkowy - kiełzna, siodła, ogłowia, nachrapniki etc. których zakazuje się w konkursie, a dopuszcza jeszcze tuż przed czworobokiem...

Edit: Misia, a Ty to zamiast dzięki to dawaj zdjęcia 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 lipca 2010 17:14
yo yo, błagam wskaż mi przepis, który o tym mówi...
Nie orientuje się może ktoś czy za 2 tyg we Wrocławiu bd ZO czy ZR?
quanta ocena poszla do arkuszy i mielismy drugie miejsce. 🙂 Dziekuje  :kwiatek: :kwiatek:
będą Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ujeżdżeniu oraz Eliminacje MPMK
Przepis jak znajdę to wam dam! Wiem ze na pewno było to konsultowane z sędzią głównym, bo większość zawodników miała do tego zastrzeżenia...
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 lipca 2010 23:09
Przepis jak znajdę to wam dam! Wiem ze na pewno było to konsultowane z sędzią głównym, bo większość zawodników miała do tego zastrzeżenia...


sorki ale to bzdura, munsztuk jest kielznem do ktrego nie jest dozwolony skosnik. na miedzynarodowych zawodach bylaby jasna sytuacja bo na rozprezalni jest komisarz.

Koniczka, ty jests master przepisow...🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 lipca 2010 07:40
Domi, ale master został zagięty. Master myślał, że jest na bierząco z przepisami (zwłaszcza tymi dotyczącymi ubioru i rzędu), a tu mówią takie i poukładany świat mastera zaczyna się walić, bo na oczy takiego przepisu nigdy nie widziałam 🤔wirek: Ale chętnie się dowiem czegoś nowego. Tylko jak mi się mówi, że coś takiego w przepisach jest to bardzo uprzejmie proszę o wskazanie takiego przepisu.  😎
Tym bardziej, że nawet lonżować nie można na bele-czym.
🚫
Tania dziękuję za docenienie naszej pracy  :kwiatek: Dziękuję także za wspaniale spędzony czas- bylo mi ogromnie milo Cię poznać i spędzić trochę czasu z Wami 😉

A tak z ciekawości to kto byl sędzią glównym na tych zawodach, gdzie rosjanka rozprężala się ze skośnikiem?
Hmm... Tak się składa że Wacław Pruchniewicz.
hmm... i czemu ja się nie dziwię 😎
Wyciąg z przepisów:
9. RozpręŜalnie i place treningowe. Wymogi określone w punktach 1 i 4
obowiązują takŜe na placach rozpręŜeniowym i treningowym. Przy
stosowaniu kiełzna wędzidłowego mogą być uŜywane nachrapniki:
angielski, hanowerski, meksykański lub irlandzki(...).
Strona 51 dla zainteresowanych.
No właśnie trzeba się chyba zdziwić, ponieważ wg. obserwatorów to p. Pruchniewicz był całą sytuacją zbulwersowany a inny z sędziów uznał, że nic się nie dzieje i nie ma sprawy.
i jeszcze s.58
Przy kiełznaniu munsztukowym nachrapniki 1, 3, 4 i 6 są zabronione.
Przy uŜyciu nachrapnika 5 z kiełznaniem munsztukowym stosowanie
skośnika jest zabronione.
Może zawodniczkę w obronę wzięła jedna z pań sędziów?
W takim razie przepraszam za pochopne wyciągnięcie wniosków :kwiatek:
choć chyba wg przepisów to sędzia glówny powinien zdyskwalifikować taką osobę i on ma decydujące zdanie
Wiecie może, czy przepisowo na przejazdach dozwolone są tego typu ostrogi ?
croopie waśnie takich szukam wiesz może gdzie można je nabyć?
To zdjęcie jest ze sklepu Zebra. 🙂 Są też na GNL i w Koniku 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 lipca 2010 21:29
croopie, trudna sprawa, z przepisów ciężko wywnioskować tak naprawdę. Ewidentnej podstawy do czepienia się nie ma, ale wszystko zależy od sędziego.
Paragraf o ostrogach wygląda tak:
"3. Ostrogi, oprócz zawodów CDIP i CDI-Ch, są obowiązkowe i muszą być
wykonane z metalu. Bodziec musi być zakrzywiony lub prosty i
wychodzący dokładnie ze środka ostrogi, gdy znajduje się ona na bucie
jeźdźca. Zakończenia bodźców ostróg muszą być gładkie i tępe. JeŜeli
stosowane są ostrogi z gwiazdką musi być ona gładka/tępa i ruchoma.
Metalowe ostrogi z okrągłymi wybrzuszeniami z twardego tworzywa są
dozwolone (ostrogi „impulsowe”). Ostrogi „ślepe”, bez bodźca są
dozwolone."
Tak jakby ostatnie zdanie świadczyło na korzyść 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 sierpnia 2010 18:50
Michał Rapcewicz i Randon 7 w Hickstead z 68,383% 😅
http://www.dressageathickstead.com/results/20100726_c06.htm
nie bardzo wiem gdzie o to zapytac a stwierdzilam ze ujezdzeniowcy beda mi w stanie najlepiej pomoc😉
Otoz... potrzebuje zapisac zawodnika na MP we Wrocławiu ktore sa teraz w sierpniu i nie bardzo rozumiem z propozycji jak to zrobic...
http://www.dressage.pl/propozycje/20100827_wroclaw.pdf
gdzie znajde te "druki oficjalne pzj" ? Bo jeszcze nigdy na MP nikogo nie zapisywalam i jestem w tym lekko zielona🙁 I jak wypelnie ten druk i bede miala potwierdzenie opłat to musze wysłac im to normalna poczta bo tak to zrozumialam z propozycji, czy moge to normalnie zeskanowac i im wyslac?
Bede NIESAMOWICIE wdzieczna za w miare szybka pomoc!
Moze byc tutaj lub na pw i oczywiscie ta wiadomosc moze isc pozniej do wykasowania.
Druki zgłoszeń PZJ są tutaj: http://pzj.pl/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=33

Pozdrawiam 🙂
frees - troche szok ... po pierwsze na MP trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, zdobyte na ZO, a ty zdaje sie z zawodam ogólnopolskimi nawet nie miałas styczności. druki są na stronie PZJ, podstawowe druki, które zna każdy zawodnik na poziomie ogólnopolskim ...
zaraz cię tu na pewno voltowicze wyśmieja i zjedzą ... 😉
frees, to jest druk zgłoszeniowy - http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=101
Wypełnione zgłoszenie razem z potwierdzeniem przelewu przesyłasz najlepiej faxem, ewentualnie mailem. I gotowe 😉


Wergeel moim zdaniem z wypowiedzi frees wynika, że nie zgłasza ona samą siebie.
mam nadzieję, w każdym razie jakis dziwny układ.. ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się