Młode Konie

my się na razie czymś smarujemy i mam nadzieje,że mu przejdzie. W każdym razie nie ma innej opcji,starcie My vs grzyb jest tylko i wyłącznie do wygrania  🏇
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 sierpnia 2010 18:35
Makrejsza - już poznaje swoją Pańcię 🙂 hihi
kurde to musimy się zgadać na fotki nie ma co!
robię jakie robię.. ale zawsze coś będzie 🙂


Musimy, musimy, obawiam się tylko, że to będzie już po moim ślubie, bo zabiegana jestem strasznie 🙂

Dzisiaj założyłam jej czaprak i obergurt - powąchała, pooglądała się i zrobiła bardzo zdziwioną minę, że nie pozwalam jej się schylić 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 19:58
My po dzisiejszym szkoleniu.
Przypomnę ,że nie robię tego tak o bo fajnie i nudzi mi się z koniem.  nasz cel to  odstąpienie zadem, przy przyłożeniu bata i wydaniu odpowiedniej komendy. Kiedy już będzie zajeżdżona poćwiczymy to w siodle. Łatwiej mi się z nią będzie komunikować.
Moja baba kuma już bardzo wiele, dzisiaj nawet udało nam się zrobić kilka ukłonów i jedno klęknięcie- tak jak opisane jest to w artykułach w Koniu Polskim.
nic dodać nic ująć babsztyl jest mega dzielny.
Tym razem miałam przy sobie uwiąz przyznaję się bez bicia. Ale jak widać szarpaniny między nami nie było.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 20:03
Przepraszam że post pod postem ale nie zmieściły mi się
1) wspomniany ukłon na komendę,
2) Join up- który obecnie trwa zaledwie  3-5 min- a nie jak kiedyś 20-30- oślica czasami jak tylko wejdzie na padok sama uznaje od razu moje przywództwo.
3)zawsze jest nagradzana za mega dzielność
4) Ćwiczenie Pareliego na energię, zaufanie itp. - z czym niedawno kompletnie sobie nie radziła dzisiaj stoi jak osioł.
zabeczka17, ja żądam! filmików z kłusa, bo jeśli to nie złudzenia z fotek i ona się naprawdę tak bombowo rusza tooo 😜 😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 20:09
Obiecuję że następnym razem specjalnie dla ciebie  coś tam zmodyfikuję ;] 
ruch jej się poprawił dopiero teraz kiedy zaczęłam sama wyprowadzać kopyta - ok 5 miesięcy. Kowal spieprzył ja naprawiłam.. efekt jak na fotkach .
Dodam że naprawde dużo trenujemy nad koncentracją, rozluźnieniem i równowagą. To jest i był i będzie zawsze mój priorytet. Dodam że bezczambonowo i bezwędzidłowo 🙂
zabeczka17, no to czekam 🙂
edit: bezczabonowo i bezwędzidlowo to dla mnie niewielki atut bo chambon to akurat bardzo przyjazdy patent, a wędzidło w mojej dyscyplinie jest nieodłączne, nie mniej - ciekawi mnie jak będziesz ją jeździć, bo jak dla mnie to panienka jest dobrze zapowiadającą się kandydatką do Czempionatów w przyszłym roku na czterolatkach.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 20:15
rewir no to rozje... mi system 😵 że jak? że co? że kto? moja Iskra?  😍
żebym to ja jeszcze wiedziała o czym ty do mnie mówisz? 😀
Wiem trafiło się ślepej, otyłej kurze 100% mega odżywcze ziarno i biedna nie wie co z nim zrobić więc sie bawi cos przypominającego natural 🙂
Co do jazdy jeśli wszystko pójdzie okey  wykorzystam technike Karen Rohlf, Sally Swift i kilka ćwiczeń ze Szkolenia młodego konia. Ogólnie sam dresaż...
Oczywiście sama jeszcze muszę poprawić swoje patenty jeździeckie ale myślę że jakoś nam to pójdzie. wiem że wsyztsko , cała technika jazdy , ćwiczenia w czworobokach są mega istotne dla konia przy  jego rozwoju. Zanim pojadę z nią w teren  wiem że najważniejsze jest aby kobyła idealnie przepuszczalna i super reagowała na moje pomoce. Ale co ja tam będą się wymądrzać. Na razie bawimy się z ziemi.
Jak będziesz kiedyś w okolicy zapraszam ;] może coś mi poradzisz 🙂
żabeczka -  👍

weź do puchnących z dumy dodaj zdjęcia tej Twojej szkapiny na początku i teraz pączusia 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 20:29
jeny cierp1enie zanim ja to znajdę wieki miną
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
04 sierpnia 2010 20:30
żabeczka, łaaał młoda robi wrażenie  😜  😍 Skąd dokładniej jesteś, można Was kiedyś odwiedzić?  😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 20:43
dolnyśląsk a dokładniej na priw  😎
zabeczka17, idę do Ciebie na pw.
slojma   I was born with a silver spoon!
04 sierpnia 2010 20:48
zabeczka17- super bardzo mi się podoba Wasza wspólna praca widać, ze i ty i młoda czerpiecie dużo z tego energii. Praca z ziemi będzie dla Was wspaniałą bazą do przyszłej jazdy, już widzę jak będziecie w przyszłości zgraną i rewelacyjną parą. Również żądam filmików i jeszcze więcej 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 20:50
wow wiecie co normalnie nie wiem co powiedzieć ;] to miłe dziękuję ;]  :kwiatek: :kwiatek: ogólnie to jestem w szoku ;]
edith : rewir tylko nie zabłądź 🙂
ojoj, nie bylo mnie pare dni a tu juz 2 strona leci! szalejecie  😎

my sie wozimy od 2 dni na parkurze, na nieograniczonej przestrzeni i bez innych koni. na dodatek ze strasznym parkurem przywiezionym na zawodu ktory moj kon chcial zjesc i zdemolowac jak go pierwszy raz zobaczyl  😂 😵 ja bylam przerazona ze on sie bedzie bal, gapil, odkakiwal itp a ten z zebami na stojaki  😡 Nie powiem, jestem dumna bo inne, starsze konie troche sie baly a on nic!  😅 i dorwalismy dzisiaj fotografa  😉

slojma   I was born with a silver spoon!
04 sierpnia 2010 21:09
galopada_- młodziak wygląda bardzo korzystnie ale miał być fotograf a tu chyba coś nie tak żałujesz nam zdjęć 🤬
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
04 sierpnia 2010 21:10
zabeczka17 super! Widać, że przebywanie ze sobą sprawia Wam radochę 🙂
galopada więcej dawaj 🙂
T&N a jak z ruchem u Twojego?
Mam zdjęcia innego półbrata naszych koni, z tej samej hodowli co Dragoniasty.
Optimus po Gluosnis xx, od Opoka trk.
To zupełne przeciwieństwo Dragona. Też jest dobrze wychowany i grzeczny, ale pobudliwy, bardzo czujny, ogierzący się i ruchowo totalnie kontrastuje w porównaiu z moim. Pierwotnie miałam go kupić.... 😉
prosza, same chcialyscie  😉 zauwazylam ze schudl, mimo ze dostaje tyle samo jedzenia, nie chodzi wiecej niz zwykle i wlascicie nic sie nie zmienilo.... moze przez te upaly tak  🤔wirek: 🤔wirek: bo duzo koni w stajni wyglada gorzej





Averis   Czarny charakter
04 sierpnia 2010 21:34
galopada_, hasło "tryumf" i wyraz Twojej twarzy mówią wszystko 😁
nawet nie pomyslalam o tym  😁 😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 21:49
Raven dziękujemy ;] :kwiatek:
Ten półbrat  całkiem niczego sobie konik 🙂
zabeczka17 można wiedzieć, na czym tak konkretnie polega to ostatnie, Ćwiczenie Pareliego ?
szukam, szukam i nic nie znajduję.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 sierpnia 2010 22:17
Energia- reakcja na energię.
W filmie Silversand Horsemanship poziom  podstawowy
Przerzucanie linki w późniejszym etapie z siodła przy jeździe bezwedzidłowej.
ogólnie odczulanie łba, jej reakcji ( zaufanie do mnie).
macham linkąa ona się nie płoszy tylko stoi spokojnie, bez uwiązu.
Linka czasami ma ją lekko puknąć w szyjke , .. bat tak samo.- to uczy ją reakcji że to nie boli i zbędna jest jej panika. Ale głównie chodzi o zaufanie.
galopada_ pięknieje Ci chłopak w oczach! a zdjęcie z 'tryumfem' świetne! 😉
w zwiazku z tym, ze ostatnio mam istny sajgon, do internetu rzadko kiedy dostep, to wybaczcie, ze nie bede sie rozpisywac, wpadam doslownie na chwilke😉
Zabeczka jak zwykle z przyjemnoscia oglada sie Wasze zdjecia, ta harmonia, spokuj i opanowanie- mmm 😀
Averis- swietnie, ze Karson ma takiego przyjaciela😀 moja mloda tez ma swojego, sa nierozlaczni, normalnie romeo i julia:P ( na fotce ponizej bedzie widac jak go wykorzystuje , a raczej jego gabaryty, chowa sie cwaniara za nim , zeby cien miec :P -zeby nie bylo, drzewa na padoku maja, ale ona woli "jego cien"😉
Raven Ty wiesz, ze masz cudnego konia  😎 taki nieoszlifowany diament  😉

ogolnie to gratuluje wszystkim postepow 🙂 "maluchy" pieknieja w oczach 😀

wklejam dwie stare fotki, oczywiscie autorstwa cioci Ewabe, ktorej dziekuje za nieoceniona pomoc i wsparcie  :kwiatek:
zabeczka17 przyznam, że pierwsze słyszę o takim machaniu uwiązem, ale jak głębiej się przyjrzeć, to ma to sens, no. dzięki za wyjaśnienia  🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 sierpnia 2010 17:01
olgen przyznam sama że nie raz wykonuję z koniem  wiele rzeczy które na pozór wydają się zbyteczne albo wręcz dziwne 🙂...
Ale później sama się dziwie że  to przynosi niesamowitą poprawę chociażby we wzajemnych relacjach z koniem. 😉
Energia- reakcja na energię.
W filmie Silversand Horsemanship poziom  podstawowy
Przerzucanie linki w późniejszym etapie z siodła przy jeździe bezwedzidłowej.
ogólnie odczulanie łba, jej reakcji ( zaufanie do mnie).
macham linkąa ona się nie płoszy tylko stoi spokojnie, bez uwiązu.
Linka czasami ma ją lekko puknąć w szyjke , .. bat tak samo.- to uczy ją reakcji że to nie boli i zbędna jest jej panika. Ale głównie chodzi o zaufanie.


Jak to się ma do tego filmu
 zaczyna się to od 3:50  do Twojej wypowiedzi?
Muszę przyznać wam  rację wam.. sama nie kapuję tego filmu, ani tej metody.
Zamiast uspokajać, wcześniej wyznaczyć przywództwo, robi coś co niby ma się udać z koniem w 5 min.
Nawet przy tym nie widzi że koń chętnie sam by wszedł do przyczepki gdyby mu tylko na to pozwolił, gdyby mu tylko dał szansę poznać to ,,straszne miejsce".






???
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 sierpnia 2010 19:55
Dlatego napisałam ze tego kompletnie nie rozumiem bo w innym filmie pokazywał to zupełnie inaczej i do czego innego to miało służyć- do prowadzenia konia i odczulania łba. Poza tym było prowadzone delikatnie na tyle na ile koń nam pozwolił. 
Dla mnie ten film z youtuba to był szok i nie tak pracuje z moim koniem. Nigdy nie pozwoliłabym sobie na to aby mój koń który  np. mega się boi  był jeszcze bardziej ganiany. To jest dla mnie proszka.
Dlatego  sama dobieram metody mojej pracy i nigdy nie idę ślepo za jednym kolesiem bo on taki fajny. Nie jestem ,,zapatrzona" jak ciele w malowane wrota w jedno a korzystam z dobrodziejstw kilku szkoleń. Sama weryfikując co do czego ma mi służyć a już najbardziej mojemu koniowi. My inaczej zdobywamy arkana sztuki zwanej - przywiązanie, równowaga psychiczna. Ale nie mogę powiedzieć że w ogóle nie korzystam z kilku sztuczek Pata bo była bym hipokrytką.
Ja zrobiłam małą selekcję szkolenia i czerpię wiedzę z kilku źródeł. Wybieram te które wg mnie są jak najbardziej delikatne i odpowiednio dobrane do psychiki mojej kobyły. Efekty widać na fotkach.
Korzystam z kilku ćwiczeń M. Rashida, Montego a teraz Pata. I nikt mi nie może zarzucić że robię swojego konia tylko jednym nurtem bo to jest błędne. Wiele spraw nie podoba mi się np. u Rashida ale jednak to dzięki niemu zaczęłam kumać psychikę końska tak samo jak u Millera czy Lindy Telling Jones.
Ja nie akceptuję takiego podejścia do konia jak na tym filmie i nie tak macham sznurkiem ani nie daj co jej w ten sposób nie uderzam.
Ten cały film jest tylko dla mnie dowodem na to aby nigdy nie podążać za kimś ślepo bez mózgu, jak w sekcie.
To tak samo jak ze streszczeniem lektur. Sama chce je analizować dlaczego ktoś za mnie ma to robić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się