Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 sierpnia 2010 12:56
Ja chodzę do sportowego w Chełmie (prywatnie).
I  w ogóle nie pytała mnie o wadę wzroku  🤣
Szumka, to jest jednak pani Klain(nie wiem czy tak się pisze jej nazwisko) w Chełmie? 🤔
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
21 sierpnia 2010 10:49
Malaaa napiszę Ci na pw , bo nie wiem czy publicznie wypada 😉
Ja mam wadę -7 i czekam tylko na osiemnastkę..
czekam tylko na osiemnastkę..


a co ma wiek do wady wzroku?
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2010 21:58
po 18 roku życia można korygować operacyjnie 🙂
dziękuję, nie mam więcej pytań
Gillian, ja słyszałam różne wersje: w centrum terapii laserowej powiedzieli mi, że od 21 roku życia, a mój okulista - że 25 lat to minimum, żeby operacja była bezpieczna.
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2010 23:19
ale poniżej 18-stki na pewno nie zrobią 🙂
Mi okulista mówił ze trzeba skończyć 21 lat i wada nie może się powiększać.

Sama pare lat temu koniecznie chciałam zrobić sobie operacje, ale teraz mi to jakoś przeszło. Zawsze jest jakieś ryzyko że coś pójdzie nie tak.
ja też słyszałam, że 21 lat, bo to ma coś wspólnego z rozwojem organizmu. w każdym razie również wyczekuje ona operację 🙂
Tak jak pisze wiorek. Operacja to bardzo poważna sprawa, którą trzeba wiele razy przemyśleć, bo to jest duże ryzyko, szczególnie przy oczach.
Dziewczyny, kupowała któraś z was soczewki przez internet?
Jeśli tak, to które strony www są godne polecenia?
Gillian   four letter word
06 września 2010 12:25
Kaarina, http://www.szkla.com/
zawsze od nich zamawiam, na drugi dzień mam w domu przesyłkę.
O matko! Moje soczewki sa tutaj tańsze prawie o 30zł 😲
Gillian wielkie dzieki! :kwiatek:
Kaarina ja kupuje od ponad 4 lat na allegro. Inaczej bym zbankrutowała chyba 🙂 Polecam
Strasznie drogo na tej stronie 🤔 U mnie miesięczne kosztuja 30zł, a 3 miesięczne 60zł, a tu miesieczne za 70zł?!
A czy ktoś już moze mial kolorowe soczewki i może polecić które warto kupić? 😉

Ja kupiłam teraz zielone za 40 zł, ale kryją tak średnio, bo mam ciemne oczy. Tzn. widac, że sa zielone, ale efekt nie jest piorunujący😉

ja kupowałam takie w stylu manga, powiększające oczy kolor cuuuudnie ciemnozielony ale jakoś źle dobrałam krzywizne (chociaż taką samą jak w tych soczewkach które noszę 🤔 ) i mi zjeżdżały :/ a piękne były że ach 😍
[quote author=fruity_jelly link=topic=766.msg705973#msg705973 date=1284456595]
ja kupowałam takie w stylu manga, powiększające oczy kolor cuuuudnie ciemnozielony ale jakoś źle dobrałam krzywizne (chociaż taką samą jak w tych soczewkach które noszę 🤔 ) i mi zjeżdżały :/ a piękne były że ach 😍
[/quote]

Masz może zdjęcia? 😉 Które wzięłaś? 😉
Fajne, tylko niestety na moją wadę są tylko 2 (nieciekawe) kolory🙁
poszukaj na całym allegro tych soczewek GEOoptica, to jest tylko jedna z wielu ich aukcji. Ja tą podałam jako przykład żeby pokazać kolor i producenta ale np sama kupowałam na aukcji gdzie był tylko ten model i to w promocji (taki ze mnie łowca okazji 😁 )
Czy ktoś robił zabieg na astygmatyzm ??
Jak tak to gdzie ? Jakieś sprawdzone miejsce / lekarz ?
Polska czy jednak wybrać się do Niemiec ?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 października 2010 07:32
nosi ktos z was twarde roczne soczewki? mam maly astygmatyzm, -0,5 na kazde oko i o miekkkich soczewkach moge zapomniec. niedlugo (jak kasa sie poprawi ech) chce sobie dobrac te roczne, ale najpierw chcialabym sie dowiedziec z pierwszej reki jak sie takie nosi?  🙇
A ja rozwaliłam dziś moje cudowne okulary  🤦 Tak więc na czas robienia się nowych, co pewnie jakiś tydzień potrwa, załatwiłam sobie soczewki.
Męczyłam się jakieś 15 min z ich załozeniem, ale teraz przynajmniej coś widzę! Kurcze, muszę Wam powiedzieć, ze nie wiedziałam, że to ustrojstwo jest takie wygodne  😉
Buyaka nawet nie wiesz jaka to przyjemność zimą jak wchodzisz do ciepłego pomieszczenia i NIC Ci nie paruje  🏇
Ma może ktoś porównanie 'zwykłych' soczewek i tych niby lepiej oddychających, Optix ? Pic na wodę, czy serio coś w tym jest ?
Ostatnio mam trochę jazdy z oczami, za 2 tyg idę do okulisty. Zakraplam oczy nawilżającymi kropelkami, ale mimo wszystko momentami mnie bolą oczy. Doszło nawet do tego, że ostatnimi czasy zaczęłam do szkoły chodził w okularach, bo po prostu czułam, że będzie męka z soczewkami...
mamo, do czego to doszło 😵
baffinka, hah, no tak to jest ogromny plus soczewek 🙂
dziś przejdą ciężką imperzową próbę.
Po ile godzin nosilyscie poczatkowo soczewki? Wydluzalyscie sobie stopniowo czas, czy od razu hop siup - przez caly dzień?
Ja od razu nosiłam normalną, dzienną normę. Teraz bardzo pilnuję tych 8-10h
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się