studia trenerskie

...nabór na STUDIA PODYPLOMOWE i KURS TRENERSKI
NA STOPIEŃ TRENERA II KLASY W JEŹDZIECTWIE
www.wststorwar.pl

ktoś się wybiera????

Ogłoszenie usunąłem, ale wątek zostaje  😉.
gdybym wiedział co poza tytułem "trenera II" kupię na tym kursie, to może bym się zdecydował na wzięcie pożyczki...generalnie to mnie wkurza że nic nie ma o programie i wykładowcach, jakby organizatorzy z góry zakładali ,że sprzedają tylko "kwitek"...
Informacje na temat tego kursu są ogólnie ściśle tajne. 😉 Trafiłam na nie zupełnie przypadkiem.
Tytuł do niczego nie jest potrzebny, ale może uda się zdobyć nieco wiedzy ????
Najgorsze jest to , że najpierw trzeba zapłacić, poświęcić czterdzieści dni + dojazdy a potem dopiero okaże się czy warto było....
aha i jeszcze trzeba zdać egzamin ale kiedy i jaki to też tajemnica
synekura dla znajomych króliczka jednym słowem, a nie kurs...i jakoś mnie to zupełnie nie dziwi.
Dlaczego zakładasz że nie można będzie jednak czegoś się nauczyć ?
no bo się jakoś nie chwalą programem i wykładowcami.
ovca   Per aspera donikąd
07 września 2010 12:51
Trochę mi to wygląda na kolejny kierunek typu „Naukowe podstawy treningu koni”, gdzie można było dowiedzieć się rzeczy, które możemy wyczytać w pierwszym lepszym "młodym jeźdzću" czy innej "jeździe konnej od a do z".

a papierek? nie od dziś wiadomo, że żaden papier nie czyni dobrym szkoleniowcem...😉
Tak tylko w woli informacji - bo jestem ciekawska  🤣 ..zeby zrobic ''to '' w formie studiow podyplomowych trzeba miec skonczone obojetnie jakie studia/ min.licencjat, czy tylko takie z AWF??
Pytam, bo np.na awf-ie wrocławskim tez cos takiego organizują( kiedy? - oczywiscie nie wiadomo), tylko, ze zeby zrobic to w formie studiow, to trzeba skonczyc AWF.

I jeszcze jedno - za ta cala kupke kasy, to konia tez daja? czy trzeba sobie przywozic wlasnego? zakwaterowanie w boksie>?  🤣 wiecie moze cos na ten temat??

Tak apropos poprzednicj wypowiedzi - mamy sie szkolic i podnosic kwalifikacje, tyle tylko, ze zeby sie dowiedziec jak i gdzie( pomine kwestie finansowa), to trzeba zostac szpiegiem wywiadu  😵
Żadne studia podyplomowe nie wymagają ukończenia "zasadniczych" w tej samej dziedzinie, chyba, że akurat tak sobie organizator zażyczy.
Nie ma innego sposobu uzyskania tytułu trenera II klasy niż podyplomowe studia trenerskie (lub kurs dla dysponujących maturą - ale to rzadko jest organizowane). Sory - jeszcze można uznać odpowiedni tytuł "zagramaniczny". Niestety, gdziekolwiek, ktokolwiek organizuje - zawsze kosztuje to ponad 4000 PLN. Niestety, wolę coś kupić dzieciom. Niestety, jeszcze nie spotkałam się z nikim, kto by twierdził, że w sensie wiedzy, coś by studia trenerskie dały. Może coś dawały - ale nikt się nie przyznaje  😀iabeł:

Wymogiem jest posiadanie Instruktora sportu (pierwszy stopień trenerski) od 2 lat. Egzamin - na poziomie N. A staruszki (jak ja) nawet nie muszą jeździć.

Na pewno trzeba mieć II klasę, żeby myśleć o I, państwowej, międzynarodowej.

Nie mogłaby jakaś uczelnia zorganizować studiów trenerskich za prawie darmo? Jakieś środki unijne czy cuś?
halo na pewno by mogły zorganizować, ale po co? Przecież kasę unijną można zamelinować na coś innego  😀iabeł:
A tak na poważnie - dopóki się czlowiek sam nie podowiaduje, nie podzwoni, nie wykłuci..a najlepiej sam nie ''poda pod nos'' gotowego pomysłu (co , gdzie, kiedy , za ile..), to na pewno takowego kursu nie zrobią.
Na kilku awf-ach jest oferta studiów podyplomowych/ kursów - zarówno dla trenerów II-giej klasy, jak i dla instruktorów sportu..w większości nie ma wymienionej jazdy konnej w ofercie, ale...jest napisane ''i inne..w zależności od liczby osób chętnych..mogą być zorganizowane..."..Wynikało by z tego, że jak się człowiek uprze, to mógłby zebrać grupę i spróbować zorganizować takie szkolenie we własnym województwie - można też skontaktować się z ludzmi z projektu "Rusz z kopyta" i poprosić o pomoc w uzyskaniu dofinansowania..
Można też ewentualnie najpierw zrobić sobie część ogólną( która kosztuje zapewne kilka stówek), a potem..jak nadazy się okazja - zrobić część specjalistyczną..
Nie zmienia to natomiast faktu, że - takimi rzeczami powinien się zajmować PZJ, a to dlatego, że m.in.to im powinno zależeć na podnoszeniu kwalifikacji szkoleniowców w PL..Czyż nie? PZJ tylko zbiera kasę, a większość szkoleń jest zorganizowana albo cichaczem, albo za daleko, albo za drogo..itd..
informacji ciąg dalszy:
http://pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=1693
więc poprzednie informacje przestały być aktualne

tym razem nie wiadomo ani kiedy się odbędzie, ani ile kosztuje

ciekawe czy to tak trudno zamieścić komplet informacji ?
O, to przedłużyli termin? Bo miały być zgłoszenia do 30.09?
W PZJ wisi na ścianie kartka z informacjami. Tak czy siak - na początek trzeba wpłacić 2600 (I rata). Zajęcia mają odbywać się w oparciu o Aromer.
Jak wygląda egzamin (powinien wyglądać) - jest w zasadach uzyskiwania uprawnień szkoleniowych - czy jakoś tak.
Ciekawe, czy zbierze się ekipa? Pewnie studia są tyle warte. Kłopot - że nijak nie da się tego wydatku "odrobić". Posiadany tytuł raczej nie wpłynie na przychody trenera.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się