Kącik Ujeżdżenia

Koniczka, dzięki 😉
Mam jeszcze pytanie co do ustępowania od łydki.
W programie jest, że mam wjechać z prawej strony w A na linię środkową i od D do R zrobić ustępowanie w lewo. I teraz tak, czy mogę od A do D utrzymać konia z głową w prawo, czy musi być moment wyprostowania i dopiero w D mam go wygiąć?
Ustępowanie od łydki jedziesz na prostym koniu, więc od A do D masz czas na wyprostowanie go 😉
Na całkiem prostym? A ja myślałam, że potylica ma być lekko ustawiona odwrotnie do kierunku ruchu. W przepisach tez tak jest, więc jak?  👀
kujka   new better life mode: on
15 września 2010 21:16
Jasnowata, dopuszczalne jest ustawienie odwrotne do kierunku ruchu ale z tego co mi zawsze do glowy wbijali im bardziej kon prosty w tym ustepowaniu tym lepiej
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 września 2010 21:18
Koń ma być prosty w ciele, jedynie lekko ustawiony w kierunku odwrotnym do ruchu. Jak pojedziesz bez tego ustawienia to też polecą Ci trochę po punktach.
mtl   I M Equestrian
15 września 2010 21:18
ja głosuję za minimalnym zgięciem w kierunku przeciwnym  🏇
Potylica potylicą, w tzw "żebrach" koń musi być prosty.  Wg mnie zgięcie w potylicy jest niezależne od ruchu konia, a zgięcie w "żebrach" owszem.
Wracając do tematu, owszem, w potylicy ma być zgięty w kierunku odwrotnym do ruchu. Więc od A do D możesz sobie tą potylicę ustawić w prawo.
Właśnie chodziło mi o samo ustawienie potylicy w odcinku AD, bo, że całe ciało ma być proste i tu i w ustępowaniu, to wiem. 🙂
Na treningach dużo lepiej nam to ustępowanie wychodzi jak ustawię mu potylicę przed rozpoczęciem ruchu. Tylko zastanawiałam się, czy właśnie nie odejmą nam za to punktów. Czy musi być moment z prostą potylicą.
Dziękuję Wam za odpowiedzi  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 września 2010 21:45
Od A do D jest naprawdę niewiele miejsca wliczając, że zakręt musisz wyjechać. Także błyskawicznie musisz zgiąć w zakręcie, wyprostować i przestawić na zewnątrz. No chyba, że w zakręcie już będziesz przestawiać, to Ci po łapach za to dadzą na pewno 😉
Koniczka, albo ja Cię nie rozumiem, albo Ty mnie nie zrozumiałaś/nie doczytałaś 😉
W programie mam tak: jadę kłusem w prawo, wjeżdżam na linię środkową (czyli z potylicą w prawo) i robię ustępowanie w lewo (czyli z potylicą w prawo), więc nie muszę zmieniać ustawienia 🙂 Sprawa ułatwiona 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 września 2010 21:59
Aaa, sorki, nie doczytałam i sobie ubzdurałam, że to o ustępowanie z P4 chodzi, a tu P2 na tapecie 😉 Więc wyjeżdżasz zakręt, prostujesz, zostawiasz sobie ustawienie w prawo i prujesz w lewo. Tam naprawdę nie ma miejsca na zbyt wiele kombinacji 🙂
Jasnowata, sposobów skopania ruchu jest tyle, a sędzia musi patrzeć na tyle rzeczy, że może mieć to znaczenie, gdy będzie się zastanawiał: "dać 8 czy 9?" "9 czy 10?"
Radziłabym jednak solidnie wyprostować, bo a) konie "same" chętnie ustawiają się "odpowiednio" w potylicy b) wyprostowanie doda "drivu" przydatnego przed ustępowaniem (bez tego koń może łatwo stopniowo "gasnąć" c) uniknie się niebezpieczeństwa, że koń w ustępowanie wejdzie odwrotnie wygięty (nie "ustawiony" ale wygięty - to jest różnica) łatwo zostając zadem.
Tak, ze strachem w oczach i sercem w gardle przymierzam się do P2 😉
Dzięki Wam 🙂 Jutro popróbuję i tak i tak.
Właśnie teraz zaczęłam się zastanawiać, że punkt c) najbardziej może nam grozić, bo ciągi też robimy(a kucyk je bardzo lubi). No, ale mamy całe 8 dni, wyćwiczymy.
To może się spotkamy,bo ja też zastanawiam się nad P2🙂
D&A, w Aromerze? :-)
tak😉
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
16 września 2010 19:56
A kiedy dokladnie jest termin zawodów w Aro??😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 września 2010 19:58
A kiedy dokladnie jest termin zawodów w Aro??😉


http://aromer.pl/zawody/2010.html

25.09.2010r Zawody Regionalne w Ujeżdżeniu
15-17.10.2010r Halowe Zawody Ogólnopolskie w Ujeżdżeniu
30.10.2010r Halowe Zawody Regionalne w Ujeżdżeniu
Do zobaczenia na halówkach 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 września 2010 20:34
30 października nasz 🏇
rybka   Różowe okulary..
17 września 2010 08:58
[font=Verdana]Koniczka [/font]  :kwiatek: mam do Ciebie ogromniastą prośbę, chcę kupić sobie fraczek krótki ujeżdżeniowy w kolorze szarym, czy mogę w nim startować w ujeżdżeniu wraz z czarnym cylindrem? Bo już sie pogubiłam w przepisach...  😕
Kochani

mam pewien problem
od wczoraj powinnam byc na ZR... boks juz oplacony etc.
ale.. przewoźnik wywinal mi  numer..szkoda gadac.
Stad dzis usilnie  szukam nowego transportu , ale teraz tak sie zastanawiam czy w ogole ma to sens... czy organizatorzy moga zgodzic sie zebym  pojechala jutro  zalegly (dzisiejszy ) konkurs?By liczyl sie on do klasyfikacji?  Czy moze ktos z Was z czyms takim sie spotkal?Miałam jechac tylko  jedna rudne  przy 3dniowych zawodach..
zawsze wiatr w oczy..
Nie sądzę, żeby się zgodzili. Nie jest przyjęte nawet rozbijanie konkursu, żeby ułatwić start komuś startującemu na kilku koniach. Chodzi o możliwośc porównywania par.
dzięki paa :kwiatek:  oszczedzilas mi zludzen 😉
Sama miałam takie przez chwilę, gdy mi konia wysypało i nie mogłam wsiąść. Nawet zawodnicy zgodzili się na przełożenie konkursu. Sędzia- nie.
A czy ktos orientuje sie gdzie za tydzien  sa zawody  w uj( pomijajac Aro) najlepiej cos na poludniu  :kwiatek:kraju...
9-10 październik dopiero Kraków Swoszowice.
a może 2 i 3 października - LKJ Lublin?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 września 2010 17:43
Croopie jedziesz na MM?
Ja jadę rundę juniorską, P-9, N-8 i N-4. Z tego kura to się tak cieszę, że masakra 😵 Już miałam cały plan kura N-5, a tu nagle N-4... No cóż, napisałam, teraz trzeba zmierzyć czas i dopasować muzykę 😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się