Prestige

A co masz za siodło?

W sumie najłatwiej tam gdzie w poduszkach wełna...
epk ze 3 razy wymieniałam już nazwę 😀😀 Meredith D 😀
ja mam siodło Prestige LC i jestem z niego bardzo zadowolona . Mam je od dwóch lat i jest jeżdżone na paru koniach dziennie . Siodło nie niszczy sie a przede wszystkim jest mega wygodne .  Nie zmieniła bym go na inne. Moje koleZanki klubowe mają siodło doge i tez je sobie bardzo chwalą🙂
xxagaxx - przepraszam, faktycznie, mówiłaś. (off topic: miałam wczoraj ciężki dzień, stało się coś, co dowaliło mi maksa i chyba przestałam kontaktować proszę o wybaczenie)
Ja normalnie nie moge sie doczekać niedzieli i siodła arezzo, czuje sie jak dziecko czekające na mikołaja  🤔wirek:

Dzisiaj kolega mnie załamał jak stwierdził że źle sie jeździ w arezzo  😵
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 października 2010 20:10
To zalezy od osoby. Mnie też się nienajlepiej w nim jeździło a inni chwalili.
Dlaczego?  🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 października 2010 20:17
Mnie nie pasowało siedzisko, bo jakoś tak dziwnie pchało mnie do przodu. Być może była to wina konkretnego siodła, jeździłam tylko w jednym i to nie była nówka.

Bardzo dobrze jeździło mi się w Michel Robert I i II, Paris, Golden Star NEW.
Mi kompletnie nie pasował Silver-star. Porównałabym do pfiffa, no po prostu plastikowe i sztuczne.
Za to jeździłam w arezzo i meredith d - siodełka bardzo fajne, właśnie takie jakie skokówki powinny być 😉
z ujeżdżeniówek siedziałam w topie i też miło wspominam
"Wysoko osadzone bloczki kolanowe nie blokują jeźdźca w trakcie pokonywania przeszkód."

Co to znaczy dokładnie?

"termoaktywna poduszka klinowa mająca na celu zwiększenie powierzchni rozkładu ciężaru jeźdźca przy zachowaniu odpowiedniej stabilizacji dosiadu."

Po polsku?

D+A Łęk można poszerzyć do 37 😉
Wiem,już się o to dowiedziałam.Jednak trochę boję się,że po poszerzeniu o kilka rozmiarów będzie leżeć nie tak jak trzeba a 700zł poszło...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 października 2010 20:53
"termoaktywna poduszka klinowa mająca na celu zwiększenie powierzchni rozkładu ciężaru jeźdźca przy zachowaniu odpowiedniej stabilizacji dosiadu."


Klinowe poduszki przystosowane są do zmiany kształtu i przyjęcia podniesienia grzbietu podczas pracy w zebraniu. Pod wpływem temperatury jakby miękną i i dopasowują się do kształtu grzbietu, przylegaląc jak największą powierzchnią, co daje koniowi większy komfort. Tak mi tłumaczył pan Kostrzewa.
Dramka To siodło ma dość duże klocki przednie.
Ogólnie to siodło jest większe w porównaniu do takich jak paris itp.
To tak na marginesie.
Pozytyw tego siodełka jest taki iż w nim siedzisz rzeczywiście troszkę głębiej, nie są to tak płaskie siedzisko. Aczkolwiek Arezzo D ma skórkę cielęcą dzięki czemu trzyma.
Zastanawiam się nad zwrotem siodła :|
Nie wiem czy jest taka opcja.
Muszę chyba zadzwonić do equishopu. Tylko czy jest sens? 🤔wirek:
Dramka To siodło ma dość duże klocki przednie.
Pozytyw tego siodełka jest taki iż w nim siedzisz rzeczywiście troszkę głębiej, nie są to tak płaskie siedzisko. Aczkolwiek Arezzo D ma skórkę cielęcą dzięki czemu trzyma.
Zastanawiam się nad zwrotem siodła :|
Nie wiem czy jest taka opcja.
Muszę chyba zadzwonić do equishopu. Tylko czy jest sens? 🤔wirek:


Zapytać nie szkodzi.  😉 Jeździłaś w tym siodle??

Dla mnie plus jak ma duże klocki i głębsze siedzisko. Podstawowa wersja arezzo nie ma skóry cielęcej?  😵
Ehh siedziałam tylko na koziołku  😵
Lekka głupota z perspektywy czasu ale ja dobrze wiedziałam jakie siodło mi odpowiada.
Jakiego szukam.
Aczkolwiek po przymiarce na konia okazało się, że wygląda na moim koniu jak kulbaka 🙁
Siodło piękne ale na większego konia i podstawa trzeba je dobrze dopasować, żeby spełniało swoją funkcje.
Na mojego miało być dopasowane za free ale wole sprzedać niż bawić się w to.
Nie wiem ile kosztowałoby mnie to przymiarek i ile tygodni czy miesięcy miałabym czekać.
Prawda jest taka nie watro kupować siodła w sklepie lepiej niech przyjadą i Ci dokładnie wymierzą konia i dopasują siodło ZANIM je kupisz.
Ja zrobiłam odwrotnie i teraz pluję sobie w brodę.
Bo doprosić nie mogę się żeby ktoś przyjechał proszą o zdjęcia i wysłanie siodła.
Jaki sens w tym?
Równoznacznie mogłam kupić używkę a mi troszeczkę się spieszy bo chciałam w tym roku już zajeździć tego konia.

Dla mnie to siodło jest rzeczywiście obłędne aczkolwiek gdyby była skórka cielęca to...  🙇
Każdy uczy się na swoich błędach.

edit. literówka

edit 2. Dramka Pewnie że nic nie szkodzi. 😉
Oczywiście, że ma ale tylko na poduszkach kolanowych. To jednak za mało.
Siodło nie trzyma tak jak close contact.
Mimo wszystko dla niektórych to wada.
Nie ma skóry cielęcej?  😲

To oddaj. Chyba jest taka możliwość??
Nie po pół roku  😵
Siodło czekało na konia a teraz koń czeka na siodło  🤔wirek:
To bez sensu  🙄
Si... Cieżko zaprzeczyć.
Wstaw fotke na koniu. Mój kolega jeździ na arabach w siodle prestige 18"
siodło było tylko zakładane na konia nie było w nim jeźdźca ponieważ od razu gdy wsiądę straci na wartości.
Ale na pierwszy rzut oka widać, ze zachodzi za daleko i na koniu wygląda jak kulbaka.
Zdjęcia chyba nie mam ale poszukam...
A najlepsze, że ba! miał na sobie 18' i nie było tragicznie.

Koń ma celowo założone je wyżej ale gdyby miał niżej byłoby nie najgorzej.
A jednak Arezzo ma to do siebie, że trzeba je dopasować ponieważ niedopasowane leży jak kulbaka, mimo wszystko było mi tłumaczone, ze to siodło także ortopedyczne więc poduszki (?) na grzbiecie konia można dopychać lub odwrotnie.
To jest plus tego siodła.

Szczerze... wizualnie to siodło dla mnie jest nie do pobicia.
Problem jest jeszcze jeden.
Kupiłam popręg mattesa i co okazał się za krótki to właśnie tego siodła we wszystkich innych mam nadmiar dziurek wręcz wydaje się za długi. Piszę tutaj też o skokówkach.
17334131008L1

Co znaczy L1?  :kwiatek:

Już wiem o co ci chodzi z ta kulbaką  😁 Dzisiaj na pierwszy rzut oka po przymiarce arezzo wydawało się za wąskei chociaż ma identyczny rozstaw łęku co venecja.

Rzeczywiście ma duze poduchy i trafił mi się arezzo z cielęcą skórą  😍

Ten sam popręg pasuje mi do arezzo co miałam przy venecji.
Szczęściara!
Gdzie Ty takie siodło dorwałaś?
Mam swoje źródła 😉

Dzisiaj przez to siodło zrobiłam prawie 300km  😵
Siedziałeś już na siodełku?
Tak dzisiaj raz. Pisałam że ma duże poduchy i głębokie siedzisko, stąd może wrażenie że przód jest jak u kulbaki.
Pytałam raczej o wrażenia z jazdy. Bo to że kulbaka to wiem  😉
Pierwsze wrażenie: twarde  😲

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
31 października 2010 22:09
W środę wsadzam tyłek w Rialto, ciekawe czy mi się spodoba.
Skokowa wersja Venecji  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się