DIY - zrób to sam

Za choinki zabieram się jutro, no i muszę jeszcze kilka szopek zrobić 😉
Witam, robił ktoś z was może jakieś ciasta z użyciem lukru plastycznego? chciałabym spróbować , ale nie mogę znaleźć dobrego przepisu na dobry lukier. Ponoć samodzielnie robiony jest lepszy niż kupowany🙂 Wypowie się ktoś na ten temat?
Zajrzyj do wątku 'wypieki i słodkosci domowej roboty' ,tam Hanoverka robiła tort z własnej roboty lukrem plastycznym
Zajrzyj do wątku 'wypieki i słodkosci domowej roboty' ,tam Hanoverka robiła tort z własnej roboty lukrem plastycznym



Oo! dziękuję Ci serdecznie ! 🙂 😅
MA ktoś może jakieś proste szablony na zrobienie materiałowego miśka??
prosty misiek to jaki taki cały z łapkami czy taki w kawałkach,gdzie łapki sa osobno doszywane
tak z łapkami.
W sumie nie musi byc misiek. Może być cokolwiek, kot koń rozgwizda
Zobacz ten blog, tam sa proste misiaczki ,sama zrobisz wykrój.
http://hand-made-hobby.blogspot.com/
Po wielu trudach i znojach skonczylam prlaszczyk, ale kurde wcale nie jestem z niego zadowolona, mial byc lepszy 🙁


edit: nie jest tak potworny tez jak na zdjeciu, kiedys zrobie lepsze to wrzuce 🙂
gopi nieźle Ci ta szopka wyszła  🤣
Zorilla płaszczyk super jak dla mnie. Ja nie mam cierpliwośc do maszyny do szycia niestety :/
Tercet fajnie, że się podoba 😉
A tutaj choinki:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 grudnia 2010 18:08
Witam, robił ktoś z was może jakieś ciasta z użyciem lukru plastycznego? chciałabym spróbować , ale nie mogę znaleźć dobrego przepisu na dobry lukier. Ponoć samodzielnie robiony jest lepszy niż kupowany🙂 Wypowie się ktoś na ten temat?

ja czesto robię torty z użyciem lukru plastycznego.
tutaj masz przykład http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,236.msg223836.html#msg223836
to pierwszy tort angielski jaki zrobiłam, na zdjęciu jeszcze przed wprowadzeniem poprawek.

zawsze korzystam z gotowego lukru (polecam ten destępny w sklepie tortownia.pl) 😉

gopi jakie cudeńka  👍
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 grudnia 2010 18:27
gopi,  ge-nial-ne Twoje prace!

Edytka, no, tort profeska!!
gopi w pierwszej chwili chciałam się zapytać z czego tym razem zrobiłaś swoje cacusza, ale teraz widzę, że też z makaronu 😉
Taa makaron rządzi 😉 jutro jeszcze będę kombinowała z innego makaronu choinki, ciekawe jak wyjdzie 😀
Makaron rządzi, makaron po prostu wymiata 😉
dziewczyny kolczykowe! jaki sklep w sieci byście polecały, jeśli interesuje mnie kupno bigli i bazy do zobienia kolczyków techniką decoupage? Oprócz allegro jest coś wartego uwagi?  jak z cenami? :kwiatek:
jaka wełna nadaje się na sweter?
nie chcę za grubej, ale też nie bardzo cieniutkiej
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 grudnia 2010 14:28
korsik, Wełna z domieszką moheru. Delikatna, mięciutka, średniej grubości, ale bardzo ciepła - mam taki sweterek, jest rewelacyjny!
wolałabym coś grubszego
gopi, i jak? wymodziłaś choinki z innego makaronu? poka, poka 🙂
właśnie gopi jak makaronowe choinki??? jestem ciekawa  😉
Niestety czasu nie starczyło 🙁 nawet nie obdarowałam choinkami wszystkich, których chciałam.  Obiecuję, że w przyszłym roku się poprawię, a może na Wielkanoc też coś wykombinuję 😉
zrobisz makaronowe zające i kurczaki  😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Podziwiam wasze talenty, ja bym nie umiała 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 stycznia 2011 02:41


Broszki 😉
Gagulec   Mistrz lokalny
03 stycznia 2011 13:43
A to kuferek zrobiony w prezencie niespodziankowym dla Katji 🙂.
Juz go dostała, więc moge go tu ujawnić :P.

Notarialna, fajny pomysł!

z nadmiaru zalegających koralików powstały aniołki. zostawiłam sobie dwóch przedstawicieli anielskiego zastępu (;



Widzę dziewczyny, że się ostro do pracy wzięłyście w nowym roku 😉 Ja również z nadmiaru wolnego czasu (bezrobotna niestety jestem) wymyślam sobie coraz to nowsze zajęcia i tym sposobem powstała poniższa kartka 🙂 Jeszcze muszę wydrukować życzenia (jakieś uniwersalne 😉 ) i wkleić do środka.
Dopiero zauważyłem że jest taki wątek  🤔wirek:  😁 Oto moja ozdoba świątwczna ( wysokość ok. 20 cm . ) ... Podoba się ?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się