Dopasowanie siodła

A co powiecie o tym zestawie koń +siodło +ja?za wąskie, za szerokie? Wstawiłam specjalnie fotki ze mną i z dopietym popręgiem, bo beze mnie łęk jest wyżej nad kłebem.
palemka
osiodłaj konia nie na lopatce i potem wstaw zdjęcia.
Hypnotize, masz rację, ale dalej nie dam rady, bo po jeździe i tak bedzie w tym miejscu-znaczy się trochę zjeżdża.
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 marca 2011 09:37
znaczy się trochę zjeżdża.

znaczy się - nie pasuje. proste.
Wyglada jakby leciało do tyłu i zjezdza do przodu?  🤔
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 marca 2011 09:45
tak, Dramka, to bardzo częsta sytuacja

u mnie się kiedyś zdarzyło, ze z powodu niedopasowania (lekkie "bridging"😉 siodło tak się do przodu przesuwało, że musiałam w trakcie jazdy przesiodływać, a nawet jezdzilam jakiś czas z podogoniem 😉
u mojej znajomej siodła za waskie - przy dobrym osiodłaniu! - po pierwszym stepie były na łopatkach, po galopie - praktycznie na szyi 😉
To ja mam opinię z dwóch źródeł, ze jest za szerokie i  dlatego leci na łopatki. Tez myślałam, ze jest za waskie, ale kiedy przymierzyłam szersze to leżały prawie na kłębach i to bez popręgu.Chyba sporo tez jednak zalezy od samej budowy siodła. To ma niby bardzo wysoki łęk, ale jak siadę to się rozjeżdża. Inne szersze tez przesuwało się na łopatki, linia siedziska leciała do tyłu, a kłus anglezowany był mordęgą, bo mi tyłek zostawał z tyłu.
Palemka- ale nikt Ci nie napisał, że Twoje siodło jest za wąskie. Osiodłałaś za bardzo na łopatce, co utrudnia ocenę. I dziewczyny piszą, że ich zdaniem siodło leci na tył. Nikt nie napisał, że jest za wąskie.
Osiodłaj troszkę dalej i zrób fotki.
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 marca 2011 11:50
dokładnie rzecz biorąc to zostało napisane, że koń źle osiodłany i zdjęcia złe.
ale po opisie wnosząc - siodło nie jest dopasowane.
a czy jest za wąskie czy za szerokie to już dalsza kwestia, nierozstrzygnieta z powodu braku danych
tunrida -tak, wiem, ze nikt nie napisał, że jest za wąskie, po prostu przytaczam te opinie dla ciekawości, a innych fotek na razie nie mam 🤔

Siodło jest niedopasowane, to mam pewność, ale jak siodłam to pamietam zeby dalej od kłebu i tak robię, ale potem patrzę a ono znów jakby za blisko. Moze zakładam dobrze, tylko jak dociagam popręg to siodło przesuwa się do przodu? 🤔
Jeżeli Twój koń ma duży, okrągły brzuch (a chyba ma) to dopinając popręg sama ściągniesz siodło na łopatki. Trochę pomaga asymetryczny popręg w kształcie półksiężyca, lepiej pomaga forgurt. A najlepiej solidna robota i "zgubienie brzucha" 😉
Mam teraz popreg profilowany sympateksowy, wiec zobaczymy , bo w sumie fotek w nim nie robiłam jeszcze. A najwiecej wychwytuję, jak zrobie jednak zdjecia.
Ja bardzo chciałam pochwalić forumowego Bogdana. Moje siodło właśnie wróciło odnowione. Problem wycierania końskiego grzbietu znikł, a wystarczyło tylko wypełnić poduchy. Wszystko solidnie wykonane, przemiły kontakt no i można w pełni zaufać 🙂 więc jak macie jakiś problem to zwróćcie się do niego, pełen profesjonalizm, więc ogromnie POLECAM 🙂
Jakie wrażenie? Przed i po
No...na pewno jest szersze i nie leci na tył.
Nie wiem czy JUŻ masz dopasowane siodło, czy zbliżasz się do tego momentu, ale myślę, że dla konia to duża ulga.  😉 Mam nadzieję, że odczujesz to w pracy z koniem.  🙂
a to nie jest to samo siodło przed i po jeździe?
Jeśli tak, to faktycznie podczas jazdy ta terlica się rozszerza. Bo widać, że jest szerzej na drugiej fotce.
Tylko po co tak robić?  😉 Nie lepiej, żeby od razu była szersza?  😉
( bo jeśli ona dopasowuje się po 5-10 minutach, to jeszcze ok. Ale jeśli dopiero np po 30? To już trochę lipa)

jak by nie było, moim zdaniem, na drugim zdjęciu dużo lepiej niż na pierwszym i już. I na drugim bliżej temu siodłu do bycia siodłem dopasowanym niż na pierwszym.
tunrida ale każda terlica pracuje! Nie ma opcji że przed i po jeździe siodło lezy identycznie.
Ale z tego co wiem, to Dramka ma siodło z łękiem termoaktywnym, czy jakoś tak.(przynajmniej tak piszą o tym siodle)  I ma ten łęk dopasowywać się po jeździe do grzbietu konia.
I widać na zdjęciach, że faktycznie dopasowuje się. Bardziej niż w innych siodłach z terlicami i łękami elastycznymi. Pytanie moje. Czy ona zmienia swój kształt po 5 minutach, czy po 30 minutach jazdy?

Kurde...Dramka....bo ja już się motam. To jakie jest to Twoje siodło w końcu? Rozszerza się ten przedni łęk bardziej niż w innych siodłach, czy nie?
To jest chyba siodło męża Dramki.
Dobra....to ja odpadam.  😀

Faktycznie, to JEST siodło jej męża.  😉 I nie wiem czy ma ten termoaktywny łęk.
Odpadam.

ps. no ale nie jest dużo szersze na drugim zdjęciu niż na pierwszym waszym zdaniem?  😲 Ja widzę, że jest.
ps 2- sprawdziłam. Nic nie piszą o termoaktywnej terlicy czy łęku. czyli nie jest termoaktywna, a zwyczajnie pewno elastyczna.
czyli- nie powinna się poszerzać bardziej niż w innych siodłach z elastyczną terlicą.
czyli tak się zasugerowałam tym, że się Dramce łęk poszerza, że widzę ten poszerzony łęk we wszystkich zdjęciach które wkleja.  😉 😡
tunrida
ja mysle ze zjechało po prostu i lezy odrobine lepiej, ale czy szersze. I tak mi coś w nim nie pasuje i nie podoba mi sie ani "przed' ani "po" cokolwiek było znim robione.
Hypnotize- Ty wiesz, że Ty masz rację? Ono faktycznie zjechało i dlatego wygląda na dużo szersze i lepiej leżące !! 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 marca 2011 20:23
tunrida, za bardzo się rozpedziłas. nie termoaktywny łęk, tylko terlica z plastiku termoutwardzalnego - czyli takiego, ktory na specjalnej maszynie mozna podgrzac i wtedy rozszerzyć, a nastepnie schlodzic i w tej rozszerzonej "pozycji" łęk będzie TRWALE.
a "termoaktywne" co najwyzej moga byc w tej sytuacji panele (ławki siodła) jesli sa wypelnione owczą wełną.

zaś co do fotki siodła Dramki - ja widze jedno - co Dramka wstawia fotki to siodło lepiej leży. aż polubiłam oglądać jej zdjęcia 🙂
(no, ewentualnie zdjęłabym napierśnik albo jeszcze bardziej poluzowała 😉)
Ja bym u Dramki coś pod tył podłożyła, bo łęk wygląda na dobry.
Tak, Caroline. Właśnie przed chwilą zostałam uświadomiona co to znaczy termoaktywny łęk.
Z tym, że dowiedziałam się o tym dopiero teraz.

Bo sama Dramka mówiła, że łęk w jej siodle dopasowuje się do grzbietu konia, właśnie dlatego, że jest termoaktywny.  😉
Myślę, że wszystko przez opisy producentów umieszczane na stronach sklepów, które są niejasne, mało zrozumiałe i napisane tak, by jak najbardziej zachęcić klienta do zakupu.

Czy gdybyś przeczytała "Posiada lekką konstrukcję, elastyczny łęk zrobiony z kauczuku i termoaktywnego tworzywa sztucznego, ten materiał charakteryzuje się niebywałą wytrzymałością i elastycznością. " wpadłabyś na myśl, że chodzi TYLKO o to, że tworzywo z którego zrobiono łęk można poszerzyć na maszynie?  😉
tunrida
Ale wiesz jakie konie byłyby szczesliwe jakby leki były termoaktywne i dopasowywaly sie do ich grzbietów? 🙂  :jogin: 🙂
No....kurde...mogliby pomyśleć o czymś takim.  😉
Skoro potencjalni nabywcy już mają takie oczekiwania, to czas je spełnić.  😀
daw mag ma takie łęki, no może nie takie ale po dłuższym użytkowaniu te się odkształcają/poszerzają. Mój kumpel jeździ na kucu w łęku M, kuc jak pufa szeroki a siodło leży na prawdę nieźle.
Tajna, nie pisze złośliwie, ale może kolega ma łęk złamany w siodle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się