ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 marca 2011 22:07
_kate, to "kara" za niezrzeszanie się...w PZJ też jest x3...120 za klubowych,360 za nie klubowych.

no i właśnie ja nie rozumiem tej kary. Co Pomzj ma do mojego zrzeszenia?  🤔wirek:
Ano to, że członkami WZJ, PZJ są właśnie kluby jeździeckie, które muszą opłacać coraz większe składki. Żeby to robiły - muszą mieć członków. Sądzę, że skalkulowano jakoś tak: przeciętna liczba startujących zawodników na klub, podzielono na tę liczbę składkę "klubową" - no i wyszło, ile powinien płacić BPK. "Kalką" przeniesiono to z PZJ do WZJów - i już.
jeżeli NIE jesteś członkiem klubu jeździeckiego stowarzyszonego w OZJ rejestrujesz się jako ZAWODNIK NIEZRZESZONY:

Czyli jeżeli nie mam odznaki tak? Czy jak?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 marca 2011 18:28
Nuna, przynależność do klubu nie ma nic wspólnego z odznakami,niezależnie od tego,czy jesteś członkiem klubu czy też nie,aby zarejestrować się w związku,musisz mieć co najmniej brązową odznakę 🙂
mam problem dotyczący ubezpieczenia zawodnika w MZJ .
Wysłałam pieniądze i dane zawodnika do ubezpieczenia, i mam pytanie jeżeli nie jestem zarejestrowana w MZJ czy ubezpieczenie mnie obejmuje ?
ubezpieczam się tak pierwszy raz i nie wiem jak to wygląda ubezpieczenie, może wy wiecie cos na ten temat ??
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 marca 2011 08:50
sprawdź tu,czy jesteś: http://www.pp1.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=66 jeżeli nie,zgłoś się do ubezpieczyciela.
tu jest cały zakres ubezpieczeń: http://www.mgzgama.pl/konie1
ja wysłałam wczoraj i przelew i dane do polisy i dziś dostałam taką odpowiedź:
"Witam Pani Karolino
Dziękujemy za wpłatę. Polisa nr 900xxxxxxx została wystawiona i wysłana do Pani do domu. Życzymy wielu sukcesów sportowych i bezpiecznej jazdy. Polecamy ubezpieczenie konia sportowego. Nasza oferta jest na www.mgzgama.pl  .  Pozdrawiam
Marek Grzybowski"
miło,prawda? 😉

chyba,że ubezpieczałaś się gdzie indziej?
"Dramka, sprawdź dobrze, czy nie objął cię przedłużony czas obowiązywania ubezpieczenia. Czasem tak jest, że ubezpieczenie obowiązuje jeszcze jakiś czas po okresie, na który została opłacona składka (miesiąc? dwa?), tak, żeby ciągłość była."

halo Dzięki ale małe szanse że do marca by mnie obejmowało jeżeli na polisie jest do grudnia  👿
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 marca 2011 09:01
nie objeło,niestety,bo jest wyraźnie na linkowanej przeze mnie stronie napisane,że polisa wygasa wraz z ważnościa licencji,czyli w dniu 31.12 danego roku.
mam problem dotyczący ubezpieczenia zawodnika w MZJ .
Wysłałam pieniądze i dane zawodnika do ubezpieczenia, i mam pytanie jeżeli nie jestem zarejestrowana w MZJ czy ubezpieczenie mnie obejmuje ?
ubezpieczam się tak pierwszy raz i nie wiem jak to wygląda ubezpieczenie, może wy wiecie cos na ten temat ??


MZJ miał (pewnie dalej ma) umowę z Generali. Wydostanie od nich polisy graniczy z cudem - trwało w dwóch przypadkach około 4 miesięcy i wymagało pojechania po polisy do ich siedziby w Krakowie. Poza tym obejmuje wyłącznie zawodników zarejestrowanych w MZJ.
Na następny raz pytaj zanim zapłacisz.
Witam  😉
Mam pewne pytanie. Kupiłam konia w październiku, niestety nie dostałam przy zakupie książeczki szczepień. Właścicielka miała ją wysłać pocztą, i jak twierdzi, zrobiła to, jednak paczka nie dotarła, zapewne się zagubiła.
Czy do startów w zawodach trzeba mieć komplet szczepień, tj. 3 szczepienia wpisane? Bo jeśli tak, to to oznacza dla mnie opuszczony sezon, a nie bardzo mi się to uśmiecha. Czy wie ktoś, jak wyjść z tej sytuacji?
musisz mieć szczepienie bazowe plus szczepienie mies. później i kontynuację co pół roku. ja mogłam wystartować mając wpisane w paszporcie tylko szczepienie bazowe plus to mies później, oczywiście teraz już mam kontynuację co pół roku 🙂
MissTake - Oj, dziękuję, bardzo mnie uspokoiłaś. Jeszcze upewnię się i zadzwonię jutro do PZJ'otu  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 marca 2011 19:39
Mam rocznikowo 19 lat, więc jestem Młodym jeźdźcem. Mam kuca 142cm i teraz co jeśli chciałabym wystartować na nim w ujeżdżeniu na zawodach ogólnopolskich?
Czy mogę startować na ZO i ZOO? Jak sprawa wygląda z PP? Rozumiem, że startuję wtedy w swojej kategorii, lub w przypadku jej braku - w seniorach. Zgadza się?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 marca 2011 20:11
na kucach można generalnie do 21 roku życia,ale tylko na kucowych w pozostałych tak jak mówisz.🙂
Czy da się wyrobić ponownie książeczkę PZJ (tą z odznakami) ? Gdzieś mi się zgubiła, a za jakiś czas będzie mi potrzebna  🙄
hm nie wiem tym bardziej, że teraz już nie ma ksiażeczek a są plastikowe karty (takie jak np z licencjami) osobne na każdą odznakę.
Ktoś, eee... a nie na małych koniach do 21?
Strucelka, możesz na kucu jeździć "dorosłych" Młodych Jeźdźców, i chyba wtedy trzeba robić oddzielną serię konkursu dla kucy - nie powinny być oceniane w "zestawieniu" z dużymi. Tak być powinno - a życie swoje.
hm nie wiem tym bardziej, że teraz już nie ma ksiażeczek a są plastikowe karty (takie jak np z licencjami) osobne na każdą odznakę.


Kurcze faktycznie  😜 Pomieszało mi si, bo znalazłam moją starą książeczkę tylko PTTK. Zgubiłam właśnie tą plastikową kartę i nie wiem co robić  😡
a masz zaświadczenie o zdanej odznace? cos takiego było, niebieski papierek jakiś. ja przed zawodami pokazałam to, bo nie dostałam jeszcze plastiku. poza tym chyba możesz napisać do PZJ o duplikat czy coś, przecież i tak jesteś u nich w systemie 😉
Tak mam  😉 To w najbliższym czasie pewnie do nich napiszę 🙂
Wczoraj uslyszałam od koleżanki, która ponoć dostała taką informacje u pani z PZJ, czyli u źródła, że P w skokach można jeździć tylko ze srebrną odznaką bez licencji. Możliwe to jest?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2011 09:33
Forta, nie sądze...chyba,że ktoś zrobił III przez WKKW,wtedy mu na skoki przechodzi.

w regulaminach uzyskiwania licencji jest zapis i o egzaminie na III i o srebrze,jedyna modyfikacja jest taka,że można to zrobić w dowolnej kolejności,ale do uzyskania uprawnień na P i N trzeba mieć obie sprawy załatwione...

gdyby P można było jeździć zdając srebro,to można też jeździć N - bo III licencja dopuszczała do N1 włącznie...chyba,że jest jakaś modyfikacja przepisów,ale nic na stronie PZJ nie widzę.Koleżanka musiała coś źle usłyszeć,albo nie zrozumieć 😉

halo - masz rację,do 21 lat małe konie 😉
Jeśli w tym roku zapłaciłam składkę do PZJ, to znaczy, że nie muszę nic płacić w WZJ? Mogę ominąć ten etap?🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 marca 2011 08:23
tak,licencja PZJ przechodzi na region 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 kwietnia 2011 17:44
Jeśli jestem z rocznika '92 (sierpień), to w tym roku powinnam opłacić licencję regionalną za juniora czy już za seniora?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 kwietnia 2011 18:03
seniora 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 kwietnia 2011 18:13
szlag, zdziercy 😀iabeł:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 kwietnia 2011 18:50
rocznikowo....ale wiesz,do końca zeszłego roku byłas juniorem,nie przestałaś nim być w dniu urodzin,łaskawcy pozwolili Ci startować jako junior aż do 31.12.  😀iabeł:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 kwietnia 2011 21:35
napiszę pismo z podziękowaniem 🙇 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się