ochraniacze vs owijki - co lepsze?

caroline   siwek złotogrzywek :)
10 stycznia 2010 12:13
disco, jak ty to robisz, że wg ciebie noga zapakowana w podkladki kavalkade jest "chuda"? 😉
zawijam od prawie 2 lat na te podkładki i zdecydowanie nie dają efektu chudej nózki, wrecz przeciwnie - kiedy ich uzywam mojemu koniowi nadpęcia robią się równej grubości co nadgarstki 🤣
na zmianę uzywam też climatexowych podkładek (to takie jakie ma kon Anyy) - i moim zdaniem w nich noga jest "chudsza" minimalnie niż w tych kavalkade 😉
...ale to wszystko zalezy tez od jakości polaru w owijkach, troche od techniki zawijania... 😉
fotki:
w podkładkach kavalkade: klik, zbliżenie
w podkładkach climatexowych: klik
(owijki na obu fotkach te same 😉)

edit
aaaaa... już widzę - disco zawijasz polarowo-elastycznymi - nic dziwnego, ze noga nawet z takimi podkładkami nie ma "objetości" 😉 zacznij zawijać polarowymi owijkami - bedzie zupełnie inaczej!


Edytka, pasikonik, karina - z tych, które pamiętam 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 stycznia 2010 12:30
Klolcia, Caroline dzięki  :kwiatek: wpisywałam w googlach 'kavalkade podkładki z rzepami' i nie wyskakiwały żadne sensowne wyniki.

a miał ktoś może te z zapięciem na magnesiki? http://www.lamri.pl/schockemohle-sports/schockemohle-owijki-quick-dry-rozne-kolory.html
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 stycznia 2010 12:38
prosze bardzo 🙂

a miał ktoś może te z zapięciem na magnesiki? http://www.lamri.pl/schockemohle-sports/schockemohle-owijki-quick-dry-rozne-kolory.html

nie miałam, ale obmacywałam w Katowicach - baaaardzo fajne! ...i rzep się nie brudzi 😉
ja mam te schockomohle, magnesy nic nie dają, bo po lekkim naciągnieciu nie trzymają się siebie
po praniu jedna podkładka straciła na objętości, więc mam jedną ścierkę i jedną w miarę ok, do tego bardzo się machacą w praniu, no i są dość cienkie
za taką cenę nie polecam
korsik to dziwne,ja tez je mam,magnesy dzialaja,piore je co tydzien,uzywam codziennie i doskonale mi sluza  😉
mi magnes diała tylko 'na sucho' tzn jak trzymam w ręce i przyłoże do siebie magnesy to sie przyciągną, ale na nodze jak chcę żeby podkładka przylegała do nogi (a nie marszczyła się potem pod owijką), to muszę ścisnąć i wtedy nie trzyma...

no i jedna naprawdę tak straciła na objętości, że jest jak conajmniej połowa tej drugiej...
Moje magnesy sie trzymaja,no ale duzy ma taaaaka wielgachna noge,ze nie musze sciskac :P Akurat pasuje ten zaczep i rozstawienie magnesow na jego noge.
ja też je mam i poza tym ze magnesy nie 'działają' i że się zmechaciły dosyćmocno w praniu to jest w miare ok, ale sądysyc cienkie i mało elastyczne przez ci cięzko imo je dopasowaćdo nogi zeby się nie pomarszczyłu pod owijką..
Szukam różowych (ciemny, intensywny różowy) bandaży elastycznych, może ktoś wie gdzie mogę dostać? szukałam i jak na razie nic nie znalazłam 🙁
Jak spisują się bandaże elastyczne firmy Horze i Global ?
czy koń podkuty musi nosić ochraniacze ?

http://www.okser.pl/eskadron-owijki-polarowe-p-2852.html kto się wypowie o tych bandażach ?
który rodzaj pasuje do eskadrona toffi ?
czy koń podkuty musi nosić ochraniacze ?

w zależności od tego co robi, ale generalnie lepiej przyjąć, że:
TAK. MUSI

konisiee, myśl trochę.
Czyli jak? Czy mozna skakać w owijkach, czy jednak lepiej w ochraniaczach? 
Muszę kupić ochraniacze treningowe pełne i znalazłam firmy Equilibrium (dresażowe) oraz b. podobne Proffesional Choice. Oba modele chronią pęcinę i nadpęcie. Ceny również zbliżone, może ktoś używa ich? Jakie opinie?
Interesują mnie też Woof Wear double lock.
Grace, prosze przeniesc sie z pytaniem do watku o ochraniaczach.
sorry 😡
noen   A story of a fighter of our human race
28 lutego 2011 18:56
Mam do Was pytanie, co uważacie za lepszą ochronę nóg,
1. owijki polarowo elastyczne Busse, o takie :

(zdjęcie konik.com.pl)
2. ochraniacze horze, o takie :

(zdjęcie z ogłoszeń).

:kwiatek:
Ja mam pytanko zwiazane z ochraniaczkami (chodzi mi dokladnie o DMS), ktore sa wykonane z sympatexu. Czy wiecie moze czy sa one odpowiednie do skokow?
Ja mam pytanie co do owijek, dokladniej owijek eskadrona.
Ile one maja długości.? Z góry dzieki.  🙂
czym są typowe ochraniacze, a czym skorupki?
wyłapałam, że do skoków najlepsze ochraniacze, na błoto skorupki, a na treningi owijki.
i w sumie zasadniczą różnicę widzę tylko między owijkami a ochraniaczami, a gdzie w tym " skorupki " ? 😡
bandofhorses, na mój rozum:
skorupki ,
ochraniacze ,
ewentualnie neopreny , ale nie przemawia do mnie użytkowanie podczas skoków  😉
Tausa - dzięki wielkie 🙂
Skorupki to też ochraniacze.
Mówi się tak na "zwykłe" z "plastikiem" albo jakimś takim twardym tworzywem na zewnątrz, skokowe, jak te z 1 linku. Te z 2 linku to w sumie też skorupki, tylko mocno zmodyfikowane. 🙂 Tak mi się wydaje.
w takim razie: do skoków lepsze ochraniacze czy skorupki?
oh, i wykorzystam sytuację  :kwiatek:
jakie marki ochraniaczy polecacie?
O ochraniaczach jest caaaały temat, poszukaj, poczytaj, sporo informacji już się tam przewinęło.
a skorupki to też ochraniacze.... 😎
Ma ktoś może zdjęcia owijek szarych eskadronowych climatex??? :kwiatek: Jak tak to mógłby wstawić tu zdjęcie, czy ten kolor jest jasny czy ciemny??
A co myślicie od strony czysto zdrowotnej?
Wiadomo, że i ochraniacze i owijki w jakimś stopniu nogę grzeją, ale wiadomo, że klasyczne skorupy robią to mniej niż dwie warstwy polaru+ podkładka.    😫
Osobiście staram się unikać owijkowania nawet w zimie z tego właśnie względu, jednak co i rusz można spotkać kogoś, kto przy trzydziestostopniowym upale z godnym podziwu zacięciem zawijają nogi bez obaw, więc może jednak w moim rozumowaniu są jakieś luki?  🤔
Moon   #kulistyzajebisty
19 listopada 2012 09:03
To i ja się wcisnę - Kiedyś na starej volcie ktoś wrzucał instrukcję zawijania, da się to jeszcze odkopać?

Kiedyś zawijałam climatexy i było wszystko jak najbardziej ok, ostatnio myślę sobie 'a też się zaowijkujemy z B.!' i... po trzech próbach rzuciłam owijkami w cholerę, poszłam po skorupki.  👿 Wszystko było nie tak - Albo noga baleron na środku, albo na dole za dużo, albo rzep nie w ta strona, albo za mało napięte.
Najbardziej przemawia do mnie zawinięcie, jak Burza wstawiła na poprzedniej stronie:
[img]http://re-volta.pl/galeria/img/717[/img]
(ja zawijałam tylko polarówki w dodatku na chude nóżki, więc i cudów nie oczekiwałam :P)

choccocino
, też mnie to ciekawi, zwłaszcza, że na eBayu widziałam takie jasne a foty w sklepach są raczej ciemne. I tak mi zaczęły chodzić po głowie szare 'geterki' do kompletu szarego BR...  😜
Moon jak już zawijam to na tzw.jodełkę, czyli pierwsza warstwa dosyć luźno powoli schodząc w dół tak, żeby każde kolejne okrążenie nachodziło na poprzednie, a wracając w górę zakładam znacznie ciaśniej tą samą metodą. Oczywiście pod wszystko wciskam podkładkę, więc chude, krótkie nóżki będą wyglądać baleronowato, ale owijka układa się dość równomiernie.  🏇
fajne filmiki można znaleźć na youtube, a poza tym to przyda Ci sie tona  cierpliwości i jeszcze więcej ćwiczeń  😉
A co myślicie od strony czysto zdrowotnej?
Wiadomo, że i ochraniacze i owijki w jakimś stopniu nogę grzeją, ale wiadomo, że klasyczne skorupy robią to mniej niż dwie warstwy polaru+ podkładka.     😫
Osobiście staram się unikać owijkowania nawet w zimie z tego właśnie względu, jednak co i rusz można spotkać kogoś, kto przy trzydziestostopniowym upale z godnym podziwu zacięciem zawijają nogi bez obaw, więc może jednak w moim rozumowaniu są jakieś luki?  🤔



Cookie dyskusja toczona była nie raz. I owijki o ochraniacze nadają się do pracy w cieple. Skorupy grzeją równie mocno co owijki (nie mówię o tych różnych nowych typu "air"😉 Niektóre konie nie mogą chodzić w ochraniaczach, innym ochraniacz nie ochroni wystarczająco dużej powierzchni.

Zawijamy nogę na godzinę/dwie więc nie popadajmy już też w paranoję.
Jak tenat już był, to przepraszam 🙇 Mimo wszystko wydaje mi się, że skorupy są ciut bardziej przewiewne, ale trzeba przyznać, że przez to vhronią na mniejszej powierzchni. Wychodzę z założenia, że do pracy na drągach zakładam skorupy lub neopreny, bo jakoś wydają mi się mimo wszystko bardziej przewiewne od dwócg warstw polaru i podkładki. Owijka jest dla mnie akcentem estetycznym, z którego korzystam sporadycznie. Godzinka dzinnie, czy mniej - dla mnie im mniej przegrzewania tym lepiej, a podejrzewam, że w połączeniu z rozgrzaną przy pracy nogą i tak robi się tam  niezły bigos. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się