Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 czerwca 2024 09:27
Alicja, tak jak już praktycznie się nie udzielam w dziale końskim, tak tu aż muszę napisać. ALE PIĘKNY! 😍😍😍
Kochany kąciku powiedzcie mi proszę jak kastrowaliście wolnowybiegowki w wieku 2 lat to ile zajęło czasu na powrót do stada? Mój kawaler ma kastrację na luty wraz z kolegą już zaplanowana szmat czasu, ale z właścicielką chcemy przygotować dla naszych dwoch dzieciaków wszystko na czas rekonwalescencji. I kolejne pytanko lepiej na leżąco czy stojąco pozbyć się białka? Mamy dwie opcje tylko nie wiemy co wybrać .0246974398934E+34;
Mollynusia, kastrowalam w klinice, po tygodniowym pobycie w klinice wrócił do stada. Jak kiedyś kastrowalam w domu to dzień były w boksie, potem miały wymuszony ruch 2x dziennie - dwa roczniaki ganialiśmy po placu na raz. Do stada wróciły podobnie, jakos po tygodniu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2024 10:42
Mollynusia, To kiedy wracają do stada, mocno zależy od tegoż stada jak i temperamentu dzieciaków. Mój wrócił następnego dnia normalnie, ale nie latał, spokojnie się zachowywał. Jakby tam chciał świrować, to bym go dłużej przetrzymała osobno. Czy na leżąco czy stojąco to w sumie chyba od preferencji weta zależy. Obie metody mają swoje wady i zalety. Na leżąco wetowi łatwiej, ma lepszy dostęp i widzi wszystko dobrze. Na stojąco odpada moment kładzenia i wstawania, gdzie jakieś tam potencjalne ryzyko upadku brzydkiego jest.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 czerwca 2024 20:45
Kochany kąciku powiedzcie mi proszę jak kastrowaliście wolnowybiegowki w wieku 2 lat to ile zajęło czasu na powrót do stada? Mój kawaler ma kastrację na luty wraz z kolegą już zaplanowana szmat czasu, ale z właścicielką chcemy przygotować dla naszych dwoch dzieciaków wszystko na czas rekonwalescencji. I kolejne pytanko lepiej na leżąco czy stojąco pozbyć się białka? Mamy dwie opcje tylko nie wiemy co wybrać .0246974398934E+34;
Mollynusia,

Mój był kastrowany jak miał 3 lata, w stajni razem z innymi, stajnia wolnowybiegowa, brak boksow i powrót do stada był niemal natychmiastowy 😉
martva, dziękuje 💗
Bardzo wam dziękuję dzieciak z kolegą lubi pobiegać reszta stada spokojna będziemy obserwować i na pewno będę pytać o porady 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 czerwca 2024 07:32
Mały wielki konik kończy dziś 2 lata 😍🦄 Z tej okazji było wczoraj fotoseszyn i mierzenie. W kłębie ma 167, w dupce 168. Wyrównuje się chłopak, jeszcze niedawno była różnica prawie 5 cm.
3.jpg 3.jpg
2.jpg 2.jpg
1.jpg 1.jpg
anetakajper   Dolata i spółka
25 czerwca 2024 08:31
zembria, No tłuściutki przystojniak z niego.
Pięknie wygląda! 😍
Jak jeszcze potem mięśnie zrobi, to będziesz miała top konia 😀



Tak wspominając, mój rok temu na 2 lata też miał 167cm
Teraz już jest 174cm i modlę się żeby już dużo do tego 6 roku życia nie urósł 🤣
wabankowa, przestań mierzyć 😅 ja przestałam przy 176 w wieku 4 lat, dla własnego spokoju.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 czerwca 2024 11:40
wabankowa, Nie pogardziłabym takim wzrostem. Małż ma 184 to tak w sam raz by pasowało 😀
anetakajper, Dziękuję! Pastwisko w tym roku dopisało baaardzo i są efekty.... niestety u wszystkich koni 😅
wabankowa, przestań mierzyć 😅 ja przestałam przy 176 w wieku 4 lat, dla własnego spokoju.
karolina_, no właśnie chyba przestanę, co nie zmienia faktu, że czuję się przy nim jak krasnal już 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się