Camping i caravaning

Hej!
Czy są tu miłośnicy podróży razem z własnym małym domkiem? Kto jeździć z przyczepa, kto kamperem? Macie fajne, pewne miejsca?
Jako początkująca w takich podróżach będę wdzięczna za wszelkie porady!
Jeździłam parę razy rodziną z kamperem. Przede wszystkim towarzystwo, na tak małej przestrzeni konflikty są murowane jak się ludzie ze sobą nieszczególnie dogadują, i wtedy przyjemność średnia. No, i nie katować się "zaliczymy-ile-się-da-w 2-tygodnie", bo to absolutne zaprzeczenie idei kampera. Fajne pola trzeba rezerwować zwykle dużo wcześniej (duzo-duzo).
Posprawdzać co jest dookoła do roboty, jak z komunikacją od pola, jakie łazienki, tego typu rzeczy. Zawsze parkować kamperem w 2 osoby 🤣
Żadna kamerka nie zastąpi kogoś na zewnątrz, a czasami jakieś "STÓJ, KRZAKI SĄ, GDZIE JEDZIESZ!" ratują zderzak.
Kołpaki na tyrtytki, jak macie w planach przejeżdżać przez miasta to też trzeba sobie zaplanować co i jak, bo bywa ogromny problem ze znalezieniem parkingu na kampera w dowolnym miejscu, bo wysokość/szerokość.
Wszystko zależy od tego jaki jest ogólny zamysł podróży, kamper ma potencjał i na super wakacje, i na absolutny koszmar i mękę.
Rtk

Jesli pytasz o kempingi to polecam:
- Chlapowo - Alexa
- Ustronie Morskie - Pod Brzozami
- Karpacz - CAMP66.
Są też grupy kempingowe na FB, ale nie znam ich wystarczająco.

Chyba, że kręci cie bardziej odmiana na dziko/ vanlife, rozpowszechniana w Polsce od kilku lat. To z fajnymi miejscówkami od ludzi będzie ciężko - wskazanie lokalizacji oznacza niestety miejsce wkrótce rozjechane, zaśmiecone, zas*rane i w rezultacie niekiedy zablokowane/ zamknięte. Możesz zerknąć jak ludzie miejsc szukaja, np. na youtube kanaly polskie: kampermaniak, podrozovanie, foxesineden; finski po angielsku vantastic; ewentualnie z dziećmi w przyczepie to na kikiświat.
Bądź appka park4night.
My jeździmy kamperem od 2 lat. Uważam, że to super sposób na wakacje i nie zamieniłabym tego na wakacje hotelowe.
Podstawowa rada to nie pchaj się w miejsca oblężone przez turystów w sezonie. Ciężko się przemieszczać i nie ma gdzie zaparkować. Wybieraj mniej popularne miejsca. Poza sezonem za to - można bez problemu. Np. we wrześniu pojechaliśmy na Hel a w listopadzie na kemping do Sopotu.
Polecam apkę camp4night i korzystamy też z Locus Map - do przemieszczania się na rowerach lub pieszo. Jest też fajna strona www.mapa.polskieszlaki.pl.
Jak planujemy podróż to sporo czytamy o miejscu w które się wybieramy. Na google mapsach zaznaczamy wszystkie ciekawe lub istotne punkty, wybieramy z grubsza pierwszy nocleg, a potem idziemy na żywioł. Staramy się spać na dziko. Na kemping jedziemy raz na 2-4 dni żeby uzupełnić wodę i zrzucić ścieki.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się