paznokcie, żele, tipsy

Przez 4dni malujesz paznokcie, czyli codziennie nakładasz dodatkową warstwę i czwartego dnia zmywasz i tak przez 2 tygodnie.
a lakier na odzywce osłabia działanie?
a lakier na odzywce osłabia działanie?


Jedna szkoła mówi, że podczas kuracji nie maluje się paznokci przez cały czas jej trwania, inni twierdzą że można normalnie malować.
Ja bym się chyba wstrzymała z tego względu, że codziennie domalowujesz nową warstwę a lakier może trochę "przyblokować" przenikanie kolejnej nakładanej.
co zrobić, żeby nie skubać/obgryzać skórek ?
Mona, miałam ten problem jako dzieciak. I wiesz co pomogło? Nie skubanie i nie obgryzanie skórek. A poza tym gumki recepturki na nadgarstki i strzelanie z nich w momencie, kiedy paluchy zbliżały się do ust lub zaraz po skubnięciu. Tylko trzeba bardzo tego chcieć i sumiennie strzelać. Ale to bardzo masochistyczne rozwiązanie 😁 Poza tym koniecznie o skórki zadbaj. Idź do kosmetyczki, niech Ci je ładnie przytnie. Potem smaruj, smaruj i jeszcze raz nawilżaj. Jak zobaczysz efekty, od razu Ci się odechce.
U mnie też sprawdzało się weekendowe owiązywanie paluchów plastrami. Nie było jak obgryzać. A jak paluchy wędrowały do ust, to sama się karałam. W końcu podświadomość wypracowała schemat: paluchy do ust=ból.
co zrobić, żeby nie skubać/obgryzać skórek ?

Smarować czymś gorzkim/kwaśnym. Są chyba nawet takie płyny do paznokci. Nie zostawiają śladu jak lakier, więc myślę, że i na skórki można je zaaplikować.
Do póki mam pomalowane paznokcie to nie obgryzam, bo ładnie wygląda etc., ale jak zmyłam lakier pare dni temu, to już przy każdym paznokciu mam poodrywane  🙁. Chyba spróbuję z tymi plastrami.

też myślałam o tym gorzkim płynie, ale ja mam po prostu rany więc, nie wiem czy wpakowanie na to lakieru to dobry pomysł.

dzięki  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
12 sierpnia 2012 17:56
ja zawsze mam przy sobie plasterki i jak jakas skorka mi sie odwinie, to oklejam palec i wtedy nie kusi, mogę spokojnie wrocić do domu i wyciac.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 sierpnia 2012 02:41
Obserwuję ostatnimi czasy swoje paznokcie i stwierdzam, że ich stan znów uległ pogorszeniu i wołają o pomstę do nieba 😤 Nie tylko są znów cienkie, miękkie i się "zawijają", ale przede wszystkim płytka paznokcia już nie jest zgrabna tylko wygląda jak łopata 👿
Chyba pora wrócić do tipsów 🙄
Tak się zastanawiam, czy żele nie pękają, odpadają przy wykonywaniu podstawowych prac przy koniu... Chciałabym zrobić sobie żele na mojej naturalnej płytce - jest łamliwa, z tendencją do rozdwajania, myślałam strzelić żele na nadchodzące wesele, jednak mam dylemat, czy to nie będzie wywalenie kasy w błoto, bo po weselu przyjadę do mojej kobyłki i przy dajmy na to przy zapinaniu popręgu będę obserwować odpadające pazurki...
Proszę Was o radę, miałam ale tipsy - ruski rok tamu, nie wiem jak żele na naturalnej płytce się zachowują przy takich "cięższych" pracach....
Mi nic się nie dzieje z żelami przy koniach. Tyle, że ja co max 3 tygodnie robię nowe, bo strasznie szybko mi rosną i odrost mam.
whitemoon071 ja jak wcześniej robiłam tipsy to już po 2,3 dniach widziałam podchodzące powietrze pod żel, nigdy nie miałam tipsów dłużej niż 2 tyg... porażka jakaś, nie wiem czy to ja mam taką dziadowską płytkę - czy trafiam na złych fachowców...  🙁
może żele na mojej płytce bardziej się sprawdzą. A że tak zapytam, te z Was które żelują płytki, jak długi musi być paznokieć by wykonać takie żelowanie? Musi mieć jakąś określoną długość tak by żelowanie miało sens...? Bo coż, moja pazurki nie są za długie  😉
jak podchodziło Ci powietrze to słaby fachowiec 🙂 ja teraz swoje mam 1,5 tygodnia i mam już 3 mm odrost, więc rosna jak szalone, ale nic sie z nimi nie dzieje, a przy koniach czasem robię.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 sierpnia 2012 13:15
mam żel na swojej płytce, w stajni spędzam dużo czasu, zmywam, piorę, chodzę na basen i zawsze mam idealne paznokcie nawet do 5 tygodni. Jedynie odrost widać.
esiaczek zmień manicurzystkę 😤
ash ile ja bym dała za porządnego fachowca  😉 na moje nieszczęście ciągle trafiam na pseudo fachowców... Byłam już w 4 różnych miejscach... Cóż, pora na 5 salon  🙂 jak piszecie że żel się trzyma i nie strzela w niebiosa przy wykonywaniu najprostszych prac w stajni to idę, a co  😀
Czy lakiery OPI można kupić w sklapach stacjonarnych?
W Sephorze widziałam
ashtray w douglasie tez są 😉
Oooo, to muszę się też tam przejść, bo w S. nie widziałam tych kolorów, które chciałam kupić.
Dzięki.  🙇
A cenowo podobnie do Allegro?
Cen nie pamietam niestety. Ja raz w D. dorwałam tickle my francey  😜
Przez dwa miesiące nosiłam żele. Mam teraz straszne paznokcie. Nie pominę faktu, że podczas ostatnich kilku dni odpadły mi cztery(!!) żele. Po prostu ostatni raz zrobiłam tam sobie paznokcie. Ostatni razem były idealne i mocno się trzymały... Pierwszy odpadł dwa dni po zrobieniu... Tak to jest jak się dziewczyny śpieszą, bo szefowej nie ma  🤬
Zmień salon i kosmetyczkę! Ja w ogóle nie rozumiem pojęcia "odpadły mi żele" - nawet jak miałam tipsy przez pierwsze 2 miesiące🙂
whitemoon071 Właśnie to zrobiłam. Obym był zadowolona  🙄
A skąd jesteś? Może któraś z revoltowiczek pomoże Ci z doborem dobrego salonu/kosmetyczki
whitemoon071 ja z Konina  💃 Koleżanka poleciła mi jeden na ztr. Chodziłam tam jak jeszcze mięli siedzibę w galerii. Oby nadal było tak jak 2lata temu  🙄
Scottie   Cicha obserwatorka
20 sierpnia 2012 14:42
Wczoraj obcięłam paznokcie- ostatni raz robiłam to w kwietniu! Paznokcie miały ponad 1,5 cm i ledwo złapałam je obcinaczem 😉 Dodatkowo były bardzo twarde po odżywkach Eveline. Teraz nie mogę się przyzwyczaić do takich krótkich, zupełnie inaczej się funkcjonuje! Musiałam obciąć, bo paznokcie zaczęły pękać z boku (w miejscu, gdzie paznokieć odchodzi od skóry). Macie na to jakieś sposoby? Żeby nie pękały? Od czego może się to robić? Piłuję na migdały.
Mysle ze za mocno pilujesz boki, a masz szerszy paznokiec przy skorze, i dlatego...Ale nie umiem tego wytlumaczyc.


Apropo zeli, mam juz chyba 2 rok ciurkiem, codziennie 10-12 h w stajni, 7 koni pojezdzone, kopyta pomyte , tysiace dragow i stojakow przeniesione... nic sie nie dzieje.
co robić żeby wysmuklić płytkę? podobno boków się nie piłuje, a mi paznokcie rosną naturalnie w kształt takich łopatek.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 sierpnia 2012 20:18
dziewczyny, czy ten SHELLAC naprawde sie tak trzyma? kto mial? czym to sie sciaga?

jestem zafascynowana!  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się