Młode Konie

lunqa, 🤣 🤣 🤣
no ale jak lubisz mieć obtarte nogi... 😉

dobra koniec tematu. nogi mam całe, myślałam że ktoś zwróci uwage na konia nie na mnie  🤣
Jeździec jest (a przynajmniej być powinien... ) współpracującą częścią konia, więc.... 😉

Kiedyś byłam bardzo zasadnicza i jeździłam m.in. w oficerkach przy +30, potem zaczęłam dopuszczać do świadomości zestaw "skarpety + sztyblety", ale odkąd wsiadam na konie częściej i zdążyłam w tych skarpetkach obetrzeć sobie łydkę od puśliska.... Już nie mówiąc o obtarciach od niefajnych bryczesów. Tzn - te bryczesy były fajne jak wsiadałam raz na tydzień, ale częściej.... 🤣
W krótkich spodenkach nie wsiadłabym nawet jakby mi zapłacili. Tzn na taką normalną jazdę. To po prostu niewygodne. Bryczesy (jeszcze takie fajne z pełnym lejem) oraz oficerki/czapsy oficerkowe po coś służą.
kto jak woli.
Że też ja zawsze daję się nabrać na jakieś średnio inteligentne "dyskusje".

amnestria, To jest aktualny Dusio? No, no, no! Szybki powrót do formy widzę 🙂

galopada_, Ten z czterema skarpetami jest faaajny 😍
breakawayy, musiałam nie zauważyć 😡 Strasznie równo rośnie!


A co do jazd w spodniach innych jak bryczesy... Ja w lato próbowałam w leginsach, ale nawet od tego odparzały mi się uda 🙁


W ogóle chciałam zameldować, że ja i moja młoda mamy za sobą teren pod siodłem na stępa (wcześniej poprzedzony próbą w ręku, gdzie po 1/3 zaplanowanej trasy koń nadepnął mi na podeszwę i rozwalił ulubione sandały - mam nauczkę, by nigdy nie zakładać równie "odpowiednich" butów przy koniach...! wracanie boso po kamykach - niezapomniane przeżycie). Koń był naprawdę super - było kilka strachów jak kłody drewna, duży kamień albo potwór czający się w trzcinie, ale ogólnie to faaaajnie było!
Maea jakiś czas temu miał okres 'brzydkiego kaczątka', kiedy strasznie spadł z masy, wyglądał wtedy jak szkieletor, z okropnie brzydką szyją i nieproporcjonalną głową. Teraz się fajnie wyrównał, ale zobaczymy jak będzie wyglądał w następnych etapach wzrostu  😁.
Gratulacje udanego terenu! Nasza dziewięciolatka nadal jest 'pierwsza i najodważniejsza', dopóki coś jej się nie spodoba. Iść za drugim koniem bardzo nie lubi, zaraz się denerwuje, 'bo ona musi pierwsza'. Ale niech tylko pojawi się kałuża, kamienie, albo 'coś' w innym kolorze, niż droga po której szła - wtedy stoimy, czekamy na drugiego konia, jak on przejdzie, to i ona  😁
Czterolatka mojej hodowli dzisiaj na swoich pierwszych zawodach miała dwa przejazdy bez zrzutek  😅
Gratulacje! 😉 A gdzie zdjęcia?  🤬
Łaciata   Forever in my heart ♥
27 lipca 2013 20:40
Również czekam na fotki :P

Mam pytanie co do czambonu a gogu... co polecacie ? Jeżeli czambon to z tym gumowym kółeczkiem czy bez ? Chcę żeby młoda nadbudowała sobie mięśnie grzbietowe przed zakładaniem siodła.. Jeszcze nie teraz, ale wolę się popytać wcześniej..

Foto z ostatniej lonży..
galopada_   małoPolskie ;)
28 lipca 2013 15:07
pierwszy raz Rudego coś trzymało  😁 w sumie to nawet się bardzo nie zdziwił. Strasznie fajny to koń  😜 szkoda, że rudy 😉

Cyśka   Załoga G :D
28 lipca 2013 15:17
galopada dlaczego szkoda, że rudy? 😀 Toż to wspaniały kolor 😉
galopada_   małoPolskie ;)
28 lipca 2013 15:18
no wolę kare i gniade  😉 w sumie... lepszy kasztan niz siwy, lepszy siwy niż srokaty 😉
Czemu lepszy kasztan niż siwy? 😀
ushia   It's a kind o'magic
28 lipca 2013 16:42
bo siwki to brudasy  😀
z calym szacunkiem dla wszystkich siwusow 🙂

ja tez zawsze wolalam gniade, mogly byc kare, jak kasztan to brudny i nie malowany
trafił mi sie rudy, z duza odmiana na paszczy, brudnawy wiec fajnie
kocham go za to ze nie jest siwy ani srokaty 😉 ani tarant  😁
Cyśka   Załoga G :D
28 lipca 2013 16:52
A ja właśnie wolę srokacze i taranty :P. Jak nie , to kare, kasztany (ale tylko malowane) albo gniadosze, ale też najlepiej z ciekawymi odmianami 😀. Ja chyba po prostu lubię być oryginalna 🙂.
A siwków to chyba w ogóle nie lubię 😀.

galopada proszę o więcej Dessy i Justynki 😉
No w sumie racja... Ja lubię siwe, ale ciemnosiwe, takie by mogły już nie siwieć  😜 kare w siwiźnie też 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
28 lipca 2013 17:54
u mnie: kare>gniade>kasztany>siwe>srokate z tym, że im mocniej malowane, tym piękniejsze, więc malowany kasztan > niemalowany gniady 😉


ale wiadomo, że jak mi koń podpasuje i mi się dobrze jezdzi, to moze byc fioletowy w centki i będzie najlepszy na swicie  😁
Gniadego nigdy nie chciałam, a mam i to z przypadku. Przy czym całkiem fajna z niej panna, jeżeli chodzi o pewne kwestie.
Zaś mój pierwszy i wymarzony to siwy, aczkolwiek brałam pod uwagę srokate.
Ja mam 20 siwych i trzy skarogniade, a zawsze chciałam karego  😁
ushia   It's a kind o'magic
28 lipca 2013 22:50
na dobranoc nasz brudnawy kasztanek ktory mial dzis wolne ze wzgledu na upal, wiec sie kapalismy:
galopada_   małoPolskie ;)
29 lipca 2013 11:23
Dużyyyy  💃





Moon   #kulistyzajebisty
29 lipca 2013 12:03
Galopada_,  😍
Witaj w klubie kochających karuski wszelakie! Dla mnie mogą też być gniadki, skaro-gniadki, byle nie miały odmian!
A kary bo. to w ogóle ideał ideałów!  😉
galopada_   małoPolskie ;)
29 lipca 2013 12:07
my z Dużym niedługo będziemy się żegnać z tym kącikiem  😉 kiedy to zleciało  😜
Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 lipca 2013 12:25
galopada_ Łaaaaaa  😜 Twój duży jest przepiękny (jak nie lubię gniadych)  😜 Wyrobił się konkretnie  😍
galopada a ile on już ma lat? Piękny jest 🙂

Ja zawsze marzyłam o ogromnym, mocno zbudowanym siwym lub karym bez odmian..
Realia są całkiem inne :P
galopada_   małoPolskie ;)
29 lipca 2013 13:01
6  😉
Ja muszę się pochwalić, że mój wszechstronny czteroletni młodzieniec ma nową funkcję - szkoli mojego narzeczonego od podstaw. Jest grzeczny, pozwala sobą kierować osobie, która pierwszy raz w życiu siedzi na koniu (nawet puściłam ich luzem po parkurze) a na dodatek dzielnie znosi naukę anglezowania i dostosowuje tempo do niedoświadczonego adepta. Jestem z obydwóch moich panów bardzo dumna  😍
Ja mam 20 siwych i trzy skarogniade, a zawsze chciałam karego  😁

Oddam Ci jednego 😉 Zmieniłabyś zdanie, latem kare płowieją koszmarnie (oczywiście te padokowane 😉)
Zdjęć z zawodów raczej mieć nie będę więc wrzucę jedno z początkowych treningów  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się