Cyśka

Załoga G :D

Konto zarejstrowane: 29 lipca 2012
Ostatnio online: 23 kwietnia 2023 o 15:27
"Koń... [...] najmarniejszy skrawek jego kopyta wydaje z siebie muzykę piękniejszą niż muzyka fujarki Hermesa" - by W. Shakespeare

Najnowsze posty użytkownika:

Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 18 lipca 2022 o 18:50
kivik, nie znam kliniki w Brnie, ale widziałam dużo poleceń i miałam okazję obserwować pracę dr Jakuba Plachy z kliniki w Hermanuv Mestec, może macie jeszcze bliżej?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Cyśka dnia 23 czerwca 2022 o 17:08
Iskra de Baleron, cieszę się 🙂. Oczywiście wypowiadam się tylko w kwestii mojego wydziału, nie wiem do końca jakie warunki mają inne i w jaki sposób obchodzą się ze swoimi zwierzętami.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Cyśka dnia 23 czerwca 2022 o 16:56
Majowa, Wydaje mi się, że spora część twojego oburzenia jest związana z bujdą jaką jest jeden koń na uni we Wro. Naprawdę, my się tam nie znęcamy nad zwierzętami jak ostatni zwyrole, nie sprawiałoby nam przyjemności to o czym piszesz, a do tego to się nie dzieje, bo to nie jest jedno zwierzę i nie 25 studentów. Studenci to też nie sadyści, nie pchamy na siłę rąk w zmęczone zwierzęta🤦. I uwaga - pracujemy też na fantomach, nawet takich mega nowoczesnych, co też pozwala nam zmniejszyć ilość badań na zwierzętach. Ach i zapomniałam o najważniejszym - nie wiem na ile takie sytuacje jak kłucie na zajęciach jednego konia są aktualne na innych uczelniach - we Wro nie ma na to miejsca. Teraz nawet na pobranie krwi od zwierząt uczelnianych trzeba mieć zgodę komisji etycznej - i uwaga - tych zgód nie ma, więc musimy to opanować we własnym zakresie na praktykach. Kilka lat temu może gdzieś było inaczej - jeśli tak to naprawdę kiepsko, ale wszystko idzie ku lepszemu, mam wrażenie, że zachowanie studentów również. Nie wyobrażam sobie, żeby cała moja grupa wyraziła chęć czy zgodziła się kłuć jednego konia.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Cyśka dnia 23 czerwca 2022 o 15:04
Iskra de Baleron, jako student wety z Wrocka mówię - urban legend 😉. Na każdej katedrze są inne konie 😉. 3-4 (nie pamiętam dokładnie, ale 3 na pewno) na rozrodzie, 2 na internie (jeszcze niedawno były 3, ale jedna klacz poszła na emeryturę) i chyba jeden na chirurgii, ale akurat on najmniej uczestniczy w zajęciach.
Edit po bulwersie Majowej: ja wiem, że ludzie spoza wety nie znają realiów uczelni i prowadzenia zajęć, ale to nie jest tak, że każdy student jest zmuszony to robić i badać 😉. Ci, którzy np. nie chcą pracować z końmi i nie chcą badać rektalnie (tak, są tacy) ustępują miejsca tym, którzy chcą, żeby też tych zwierzaków nie męczyć. Pamiętam, że u mnie na zajęciach rektalnie na jednych zajęciach badaliśmy w dwie osoby, reszta nie chciała. Nie wiem jak jest na innych uczelniach.
Tylko zaraz lewnie pojawią się głosy co to za kształcenie jak nie wszyscy badają 
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 04 kwietnia 2022 o 14:25
xxagaxx - lek. wet. Katarzyna Łągiewka może? Nie wiem skąd jest, ale zajmuje się dermatologią.

indianaj - lek. wet. Monika Sikora lub lek. wet. Klaudia Skrzyniarz-Skiba pracują w okolicach i zajmują się rozrodem.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Cyśka dnia 07 lutego 2022 o 22:32
asia540, jak dobrze poczytać kogoś kto ma jakąś wiedzę o chowie bydła.
Studiuję kilka lat wetę, stad bydła widziałam sporo i pierwszy raz czytam/słyszę, żeby tak wydajnej krowy nie dało się zasuszyć...
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 20 stycznia 2022 o 10:53
Briliante, doktor Przewoźny
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Cyśka dnia 16 stycznia 2022 o 10:29
melehowicz, dostępne 🙂
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Cyśka dnia 16 września 2021 o 19:11
Fokusowa, chlorheksydyna jest składnikiem wspomnianego wyżej manusanu 😉
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 20 sierpnia 2021 o 00:38
keirashara, Marta Rykała
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 16 sierpnia 2021 o 14:15
rox, czasem z Polski jeździ tam doktor Klaudia Skrzyniarz-Skiba
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 21 lipca 2021 o 17:40
Kachuś0802, dr Skrzyniarz nie ma kliniki 😉. Dr Igę także mogę polecić
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 07 lipca 2021 o 11:28
Lucindoo, Marta Rykała, Klaudia Skrzyniarz-Skiba, Paulina Zielińska?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Cyśka dnia 28 maja 2021 o 09:55
Euphorycznie, bardzo się cieszę, że udało się to zdobyć! Pozostaje mi życzyć szczęśliwego rozwiązania dla twojej kobyłki! 😀 Muszę przyznać, że codziennie śledzę wątek i z niecierpliwością czekam na kolejne pająki 😁
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Cyśka dnia 27 maja 2021 o 13:04
Euphorycznie, priv, jeżdżą też w kujawsko-pomorskie, bo to niedaleko 🙂
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Cyśka dnia 27 maja 2021 o 11:19
anetakajper, niekoniecznie, taka panuje opinia, że nie idzie tego serum dostać, ale znajomy wet w wlkp ma je bez problemu.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 22 maja 2021 o 12:13
Może dr Kalisiak?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 20 maja 2021 o 22:15
jestemzlasu, https://kardiologiakoni.pl
Na stronie jest informacja o dojeździe na terenie całego kraju 🙂
ŚLEPOTA MIESIĘCZNA U KONI....
autor: Cyśka dnia 10 kwietnia 2021 o 20:20
czeggra1 właśnie słucham wykładu o ślepocie miesięcznej, który prowadzi dr Cisło-Pakuluk i wg jej danych wszczepienie podtwardówkowo implantu z cyklosporyny, który uwalnia ją ok. 8 miesięcy sprawia, że u 90-95% koni nie dochodzi już do nawrotów (padło słowo dożywotnio) 🙂.
fundacje ratujace konie...
autor: Cyśka dnia 29 marca 2021 o 17:55
https://centaurus.org.pl/licytacja-komornicza/

Centaurus jak zwykle zwietrzył biznes...
PSY
autor: Cyśka dnia 26 marca 2021 o 17:47
Bardzo wam wszystkim dziękuję za pomoc 🙂. Chyba stanie na tym, że zamówię EF i Simpsonsa, jedno po drugim i zobaczymy co mój kapryśny pies uzna za godne zjedzenia  🤣
PSY
autor: Cyśka dnia 26 marca 2021 o 12:43
madmaddie, dziękuję za opinię, rozważę poważnie tego Essentiala. Chyba będę musiała zrobić wyliczankę, żeby zdecydować czy wybrać Simpsonsa czy EF 🤣 . Recenzję czytałam zanim zadałam tu pytanie i już w trakcie zastanawiałam się czy nie jest właśnie twojego autorstwa 🙂. Bardzo mi pomogła, zwlaszcza w kwestii wyglądu tych chrupek 🙂.
Celtic wygląda ekstra, ale jak na razie mój budżet mi na niego nie pozwoli 🤔 .
Ja dotąd przerobiłam wszystkie smaki Purizona i też musiałam kupować co miesiąc inny smak, bo psicy się nudziły 🙂. Z Alphą był strzał w 10, jadła już trzeci worek i zawsze z apetytem. Jakieś 2kg przed końcem trzeciego odmówiła jedzenia, kupy brzydkie, a brzuch się zrobił zgazowany. Pies zbadany, zdrowy, więc zmieniliśmy karmę. Nie wiem co się stało, bo żadnej pleśni nie widać na tej końcówce, zapach się nie zmienił 🤔 . Chciałabym kiedyś wrócić do tej Alphy, bo byłam z niej bardzo zadowolona, ale jak na razie wolę poszukać alternatywy 🙂.
PSY
autor: Cyśka dnia 26 marca 2021 o 10:20
Pies ma 3 lata i zęby totalnie zdrowe, świeżo po przeglądzie, myte i dbane jak tylko się da 🙂. Także ta opcja odpada. Ona nie ma problemu z gryzieniem, bo twarde gryzaki, zabawki, gałęzie itd. męczy bez opamiętania 🙂. Tylko po prostu tych chrupek z Purizona mi nie gryzie, nawet jak trafię na smak, który chętnie zjada  🙄 . Purizon ogółem jest dość... suchy (tak, wiem, rozmawiamy o suchej karmie), moim zdaniem nie pachnie też jakoś mocno i psica zjada go, ale bez zachwytu. Alphę zjadała super chętnie, ale chociaż trochę rozdrabniała, a kulki były mniejsze niż w Purizonie large breed. To chyba ten typ, co po prostu woli jedzenie innej konsystencji, u poprzednich właścicieli była na surowym mięsie z warzywami.
smartini zdjęcie chrupek Simpsonsa 80/20 widziałam na zooplusie i właśnie wyglądają zachęcająco  🙂 . Jak z ich twardością? Mocno pachną? 😀 Masz może zdjęcie tego z ziemniakami?
A co z Essentialem? Ktoś karmił, ma jakieś opinie? Jak skład waszym zdaniem, warto zwrocić uwagę na tą karmę? 🙂
PSY
autor: Cyśka dnia 26 marca 2021 o 07:40
Przychodzę z pytaniem. Dotąd mój pies jadł karmę Alpha Spirit The Only One 7 days. Generalnie to trochę niejadek i wybrzydza, ale ta karma jej bardzo podchodziła. Niestety pod koniec ostatniego worka dostała biegunek, bolał ją brzuszek, więc chwilowo przeszliśmy na puszki, które awaryjnie miałam w domu. Problemy z brzuszkiem przeszły jak ręką odjął. Chciałabym jednak wrócić na suchą, ale boję się ryzykować znowu z Alphą, stąd pytanie do was... Czy jest jakaś karma sucha o podobnych kulkach? Alpha była dość wilgotna, miękkawa i mocno pachniała. Zależy mi właśnie na takiej formie, gdyż mój pies zaczął w końcu gryźć kulki. Wcześniej jadła Purizona, dosmaczanego lub nie. On ma twarde kulki i nie chciała ich gryźć niezależnie od wielkości (standardowe i wersja large breed), ale w ostateczności wrócimy do tej marki.
Zastanawiałam się nad Essential Foods albo Simpsons 80/20. Jak groszki wyglądają w ich przypadku? Którą polecacie bardziej? Simpsons ma chyba nieco bardziej mięsny skład? 🤔
Czy są inne marki, które mogłyby odpowiadać psu z takimi preferencjami? Jeśli chodzi o półkę cenową to najlepiej, aby cena była porównywalna z Purizonem i powyższymi markami  🙂
Z góry dziękuję!

R.I.P
autor: Cyśka dnia 10 września 2020 o 15:49
Diana Rigg 🙁. Niezapomniana Lady Olenna z GoT
PSY
autor: Cyśka dnia 25 czerwca 2020 o 09:50
Witajcie, potrzebuję pomocy z wyborem karmy. Mój pies je aktualnie Purizona, zjada chętnie, ale mam wrażenie, że granulki są dla niego za małe. Sucz waży 30kg i w zasadzie pochłania te kawałki bez gryzienia. Czy powinnam szukać czegoś z większymi granulkami, a może przesadzam? Możecie ewentualnie polecić mi jakąś karmę w podobnym przedziale cenowym, ale z większymi kawałkami?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 09 czerwca 2020 o 13:48
karbro polecam zadzwonić, bo nie jestem pewna czy adresy na stronie się zgadzają 🙂. Może akurat też będzie w pobliżu🙂
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Cyśka dnia 07 czerwca 2020 o 20:06
karbro może Equi Bono i dr Marta Rykała?
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Cyśka dnia 27 maja 2020 o 13:56
Dokładnie, można dobrać leki przeciwzapalne, które nie mają, bądź mają minimalne działanie wrzodotwórcze (jak np. Wspomniamy meloksikam). Sprawa wydaje się być warta zachodu, bo to da kokonuss lepszy pogląd na te bunty. Ja bym się skłoniła ku tej opcji i zrobiła to RTG pleców, bo bez zdjęć to niestety można jedynie wróżyć czy nie ma z nimi problemów.
kokonuss powodzenia, piękny kobył!
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Cyśka dnia 22 maja 2020 o 10:33
Tylko dla wytrzymałych - Kajetan i żucie z ręki:

Uwaga - jest krótkie ujęcie z samym Onym na koniu, koń robi coś co chyba ma być żuciem.


Ja jeszcze w temacie naszego ulubieńca... Jeśli ktoś ma silne nerwy i koniecznie chce zobaczyć tego pana na koniu to polecam najstarsze filmiki na kanale, np. "Między koniem a kowadłem". To "żucie", a raczej wyrwanie wodzy z ręki, to przy tym nic  😵.
Żeby jednak było w temacie to dodam, że pan chwalił się w jednym w tych filmików, że ma uprawnienia instruktora i od 3 lat pracuje jako instruktor. Jak to w ogóle możliwe? Wkurza mnie, że te uprawnienia może otrzymać niemal każdy, chyba bez sprawdzenia umiejętności. Ostatnio spotykam coraz więcej takich osób i naprawdę zaczyna mnie frustrować słuchanie głupot jakie przekazują swoim uczniom 👿 .
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Cyśka dnia 15 maja 2020 o 11:40
visenna u mnie go nie widać  😕 .

Obejrzałam filmik podlinkowany przez Gagę i chyba dostanę po nim raka  😵 . Napisałam nawet komentarz, bo trudno to było pozostawić bez słowa xD. Z tego pana jest wybitny bajkopisarz, moim zdaniem lepiej by mu wychodziło prowadzenie kanału dla dzieci  🤣 . Jednocześnie jestem w szoku, że takie gadanie o niczym robi na kimś związanym z końmi wrażenie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Cyśka dnia 14 maja 2020 o 19:59
visenna widziałam twój komentarz pod tym filmem, nawet polubiłam, a teraz widzę, że zniknął  🤣 . I jak laik ma się dowiedzieć, że to bzdury, kiedy nie ma szans przeczytać opinii pod filmikiem?  🤣
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Cyśka dnia 01 maja 2020 o 10:18
Iskra de Baleron zgadzam się w zupełności, zwłaszcza z tą częścią, że ktoś dla swojej przyjemności zapomina o bezpieczeństwie osób trzecich. Bardzo długo stałam w jednej stajni z posiadaczką kobyły  o wyjątkowo niemiłym charakterze (strasząca obcych, w stadzie konfliktowa, ciągle się szczurzyła). Kobieta oczywiście zapatrzona w konia jak w obrazek, co samo w sobie złe nie jest, ale ona nie uznawała nakładania żadnej presji na konia nawet jeśli źle się zachowywał. I tak, jak kobyła straszyła kogoś zębami to tylko pobłażliwie kręciła głową i ciuciała jakieś "koniku nie wolno". Najgorsze było, że do czyszczenia wiązała konia na korytarzu na kilometrowej linie i to nie za kantar, tylko za szyję, więc kobyła się panoszyła na całym korytarzu. Jak ktoś chciał przejść obok, to kobyła szał, zęby, nogi, wszystko śmigało. Właścicielka niby ją odwracała i robiła miejsce, ale co z tego jak koń miał do niej tyle szacunku, że mimo jej obecności obok machała zębami przy jej glowie?
O, to mnie wkurza. Osoby, które nie dbają w ogóle o bezpieczeństwo innych, bo im brak wychowania ich konia nie przeszkadza. Czysty egoizm  🤔
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Cyśka dnia 30 kwietnia 2020 o 21:19
Podczytując głównie wątek o młodych koniach i powyższą dyskusję nasuwa mi się wniosek, że nie byłoby żadnego problemu gdyby pytania i zagwozdki Meise znajdowały się w odpowiednim wątku, a tym wydaje się kącik żółtodziobów. Naprawdę większość tych postów pasuje tam dużo lepiej. I zaznaczam, że nie jest to żadna osobista wycieczka 😉.
Koronawirus
autor: Cyśka dnia 11 marca 2020 o 14:28
Już 27 przypadków, w tym jeden w Łodzi.

Jara czyżby Wrocław? Jak zobaczyłam wydarzenie na fb o zbiorowym "dezynfekowaniu się" na wyspie słodowej to zwątpiłam w ludzki rozsądek.
Cavaliada Tour 2018/2019
autor: Cyśka dnia 24 lutego 2020 o 18:53
Ups, pomyłka
Sprawy sercowe...
autor: Cyśka dnia 05 lutego 2020 o 10:59
Ja miałam taką "przerwę". No i cóż, skończyło się tym, że mój partner znalazł sobie nową kobietę
PSY
autor: Cyśka dnia 18 grudnia 2019 o 08:05
Dziękuję za odpowiedź 🙂

Czy Alpha Spirit jest waszym zdaniem dobrą karmą? Przejrzałam już dziesiątki karm i ta wydaje mi się mieć całkiem dobry skład w niezłej cenie. Czy lepiej szukać czegoś innego?
PSY
autor: Cyśka dnia 17 grudnia 2019 o 21:26
Mogę się wtrącić z pytaniem?
Czy ktoś z was przestawiał może psa z jedzenia "domowego" (surowe mięso, gotowane warzywa, suple i wypełniacz) na suchą, dobrą karmę? Jak to przebiegało? Jak pies to znosił, chętnie zjadał suchą karmę? Jak zrobić to tak, żeby nie zaszkodzić psu?
Gra o Tron - dyskusja i spekulacje
autor: Cyśka dnia 23 kwietnia 2019 o 18:54
W oryginale to Florence and the Machine 🙂
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Cyśka dnia 11 kwietnia 2019 o 09:32
Ja tę kobietę zablokowałam na fb, bo jej poziom głupoty mnie przerósł. Próbowałam dyskutować z p. Aretą, ale to niestety ten sam typ co nasza hodoffczyni 🙄 . Jest mi lepiej na sercu jak już nie mogę zobaczyć tych farmazonów  😁
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Cyśka dnia 10 kwietnia 2019 o 09:52
Ja już wymiękłam na tym facebooku. Nie wierzę w ludzką głupotę po prostu
Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje
autor: Cyśka dnia 03 kwietnia 2019 o 13:59
Ja również proszę o priv, śledzę sprawę z zapartym tchem i mam nadzieję, że w końcu uda się ją doprowadzić przed sąd.
Pomoc dla Naszej Szkapy !
autor: Cyśka dnia 15 stycznia 2019 o 22:45
Rzadko się odzywam, ale teraz nie wytrzymam.

Tusia69 wyjaśnij mi czemu wy jako fundacja wiedząc o problemach innej mieszacie ją z błotem zamiast wspomóc i wyciągnąć do niej rękę? Naprawdę sądzicie, że niszczenie wizerunku konkurencji przyniesie coś dobrego? No, może dla was to możliwość zajęcia ich pola finansowania, ale serio nie widzicie, że to rzutuje też na wasz wizerunek?
Nie ma się co obrażać na re-voltę. Tutaj przynajmniej najpierw abalizuje się informacje zanim wyda się osąd. Wy za to nie wiecie nawet o istnieniu czegoś takiego jak domniemanie niewinności, bo wasz pierwszy post o całej sprawie zaczynał się od słów "fundacja Nasza Szkapa kłamie  i wyłudzaja pieniądze!" (Post pięknie zedytowany, dodano slowo "czy" i znak zapytania, ale od czegoś jest historia edycji). No serio, to ma wzbudzić jakąś sympatię do was? To nie jest nagonka? Jak możecie rzucać takimi tekstami, kiedy sąd nic takiego jeszcze nie stwierdził? Nie świadczy to najlepiej o was, przykro mi.

Nie znam NS, nie znam met i za nikim się nie opowiadam, ale takie prowadzenie sprawy budzi spory niesmak i na pewno nie rzutuje dobrze na postrzeganie La Fauny.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Cyśka dnia 23 grudnia 2018 o 19:18
Puma jest napisane, że to zdjęcia matki,  a klacz z ogłoszenia jest świeżo zajeżdżona
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Cyśka dnia 23 września 2018 o 19:10
Dokładnie tak jak pisze Gaga. To przeszkoda hubertusowa, nawet wiem z jakiego Hubertusa. Nie widzę tu nic zadziwiającego  🤔
Kącik WKKW
autor: Cyśka dnia 17 września 2018 o 15:33
Czy Paweł już  jechał?
Depresja.
autor: Cyśka dnia 27 maja 2018 o 18:49
rtk, mnie escilatopram nie otumaniał, nawet na początku.
P.S. dziękuję za polecenie dr Koc kilka miesięcy temu, nie mogłam lepiej trafić :kwiatek: