Siodło skokowe

Mnie wcześniej bolał i po płaskim. Właściwie skoki nigdy nie robiły wielkiej różnicy.
A mnie 2 razy już skoki dorobiły  🙁
Normalnie nie mogę oderwać wzroku, zakochałam się  😍 😍 Prawie wyrwałam kurierowi karton, kiedy przed chwilą przyniósł to cudo:


śliczne 😉
No,no, no xxagaxx zadasz szyku jak nic  😉
a to jest 2 tybinkowe?
tak, dwu tybinkowe i z klockiem i z przodu i z tyłu.
ja właśnię chciałabym na drugiego konia dokładnie takie  🙂

A śmigałaś w Monoflapie i w 2 tybinkowym dla porównania? Czy nie miałaś okazji?
jeździłam tylko w dwóch monoflapach HBC. W 2 tybinkowym jeszcze nie siedziałam. Jutro zamierzam pojeździć i poskakać 😉 Zobaczymy jak wrażenia.
Ja mam jeszcze pytanko odnośnie siodeł HBC.
Bo sa dwa modele. Taki jak agi i ten model ,,wrotki" z poduszka z tyłu jeszcze.
Który lepszy? Chyba ten drugi lepiej trzyma nogę?
widok na klocki:


Nuna taki model lepszy który tobie lepiej pasuje. Moje siodło Bogdan szył na podstawie mojego poprzedniego, moich jak i jego uwag i wyszło właśnie takie cuś.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 kwietnia 2012 17:24
Nuna, model wrotki nie ma fabrycznie klocka z tyłu 😉
xxagaxx, a ty jeździłaś wcześniej w Meredith chyba?
Czyli chciałaś żeby było zbliżone? Czy zupełnie nie?
Opisz wrażenia z jazdy jutro.
Ja mam monoflapa w którym jeździ mi się super, ale tez moja klacz jest trochę doświadczona i mam tez ujeżdżeniówkę.
Za to wałach jeszcze dzikus i na nim będę miała tylko jedno siodło, a jakoś zajeżdżać konia w monoflapie to nie wygodnie choćby z powodu podciągania popręgu, ale nie tylko.

A miał Ktoś okazję siedzieć w całkiem nowym 2 tybinkowym HBC modelu? co nie ma nazwy jeszcze?
Tak miałam Meredith. Ja chciałam żeby miało klocki w tych samych miejscach, ze względu na to że mam  długą kość udową i w standardach mi się kolana nie mieszczą, plus siedzisko miało być węższe niż normalnie robi HBC. Zobaczymy jutro 😉
Tak miałam Meredith. Ja chciałam żeby miało klocki w tych samych miejscach, ze względu na to że mam  długą kość udową i w standardach mi się kolana nie mieszczą, plus siedzisko miało być węższe niż normalnie robi HBC. Zobaczymy jutro 😉

A wymiana Meredith na HBC właśnie ze względu na niemieszczące się kolana czy jeszcze był inny powód?
właśnie kupiłam moją Meredith z tybinkami XL więc noga mi dobrze leżała (szczęście głupiego 😉 ).
Wymiana nastąpiła ze względu na konia, który do standardów ma się nijak. Siodło zdecydowanie przestało pasować. A niestety w przypadku Prestigów ciężko jest coś dopasować, bo łęk to zdecydowanie nie wszystko.
Prestigów ciężko jest coś dopasować, bo łęk to zdecydowanie nie wszystko.


amen  🙇
właśnie kupiłam moją Meredith z tybinkami XL więc noga mi dobrze leżała (szczęście głupiego 😉 ).
Wymiana nastąpiła ze względu na konia, który do standardów ma się nijak. Siodło zdecydowanie przestało pasować. A niestety w przypadku Prestigów ciężko jest coś dopasować, bo łęk to zdecydowanie nie wszystko.

To zdaj proszę 😉 relację po paru jazdach ( skoki i płaskie )jak te dwa siodła się mają do siebie, jestem bardzo ciekawa wrażeń.
Czyli tybinkę masz na wielkość taką samą a co z siedziskiem taki sam rozmiar w nowym jak w M.?
xxagaxx piękne  😍  😍  😍  oby tak dobrze Ci się jeździło, jak wygląda! No cudne po prostu .
Edit literowka
Taka mleczna czekolada...mniam  💘
dołaczam się do prośby Cedryk,   😉
I jeszcze proszę o porównanie do monoflapa HBC  🙇
xxagaxxaga piękne  😍  😍  😍  oby tak dobrze Ci się jeździło, jak wygląda! No cudne po prostu .


amen 😀 Mam rónież taką nadzieję.

Cedryk, tybinka jest według mnie ciut większa zwłaszcza w dół, ale to muszę iść do stajni porównać (moje stare siodło ma koleżanka, więc mogę sobie je pożyczyć w celach porównawczych ). Co do siedziska to HBC mam 17,5, za to Prestiga miałam 18. Jak wiadomo połówek nie ma,. z Maredith według mnie wypada ogólnie na dość małe. Więc wydaje mi się że siedzisko jest w miarę podobnej wielkości.

Jutro opiszę co i jak, choć póki co koń na którego siodło było szyte może tylko pod siodłem stępować ;/ Więc na skoki muszę pożyczyć sobie inne zwierze.
xxagaxx to szkoda, że zwierz z nowego prezentu szybko nie skorzysta  🙁, zdrowia życzę i poczekam na relacje, może kiedyś będę w pobliżu Trójmiasta to chętnie wpadnę zobaczyć na żywca jak się siodło sprawuje, urody mu odmówić nie można  😉
A miał Ktoś okazję siedzieć w całkiem nowym 2 tybinkowym HBC modelu? co nie ma nazwy jeszcze?


maxowa ma dwutybinowe.


xxagaxx śliczne to siodło! ciekawe jakie będziesz mieć wrażenia z jazdy.
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg1383710#msg1383710 date=1335371047]
Nuna, model wrotki nie ma fabrycznie klocka z tyłu 😉
[/quote]
to czym się te dwa modele różnią? Myślalam ze tylko tym czy klocek jest  😉
A kiedy on lepiej podtrzymuje nogę, jak jest ,,na wierzchu" czy jak u agi taki schowany?
A kiedy on lepiej podtrzymuje nogę, jak jest ,,na wierzchu" czy jak u agi taki schowany?
nigdy
[quote author=Nuna link=topic=1249.msg1383823#msg1383823 date=1335376519]
A kiedy on lepiej podtrzymuje nogę, jak jest ,,na wierzchu" czy jak u agi taki schowany?
nigdy
[/quote]
To mi się podoba  😁
branka, ale Maxowa  nie ma model wrotki tylko robione na wzór Prestige Paris chyba?
Cedryk zapraszam 😉 Zwierza do jazdy też ci jakiegoś znajdę żebyś mogła sama przetestować.

Nuna na wierzchu to klocek jest w monoflapach. Bo nie ma pod czym go schować.
...jeżeli jest 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się