Haflingery

sakura fajna fryzurka, pasuje mu  😉
missk piękna  😀
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
01 marca 2012 16:20
Kortina ma już krótszą ;P
Ronin.   Każdy orze jak może.
01 marca 2012 16:52
Missk super 🙂 Pięknie umaszczona  😀
ja co prawda wlasnego haflingera nie posiadam, ale mam nowego podopiecznego:
http://www.photoblog.pl/kelveza/116819437/moj-nowy-podopieczny.html
(przepraszam, ze link, nie moge zmniejszyc zdjecia, a jest za duze na forum).

jest cudowny, chyba nic nie jest w stanie wyprowadzic go z rownowagi, uwielbia pieszczoty. Jedyne czego mi w nim brakuje to wzrostu, bo ja milosniekiem wielkokoni jestem.. Ale za to serducho ma ogromne  💘
Jest w Polsce ktoś, kto sprowadza hafy z zagranicy? Bo w Polsce raczej nie znajdę młodej klaczy z dobrym pochodzeniem w normalnej cenie..  😁
super Haflinger

,a co do Jest w Polsce ktoś, kto sprowadza hafy z zagranicy? Bo w Polsce raczej nie znajdę młodej klaczy z dobrym pochodzeniem w normalnej cenie..  😁
Powiem szczerze ,że zalezy co masz na myśli pod pojęciem w normalnej cenie. Ja od kilku lat jeżdżę do Austrii na kilkudniowy wypoczynek i wówczas głównie rozmawiam z austriackimi hodowcami Haflingerów . Ja jak kupowałam moje 2 klacze to zwiedziłam pół Europy ,żeby zakupić klacze z dobrym pochodzeniem oraz żeby były wysokie - tzn. jedna ma 150 cm ,a druga 149 cm i niestety za wysokie Haflingery trzeba dużo zapłacić np. w Austrii przeciętnie za młodą klacz haflinger trzeba dać w tej chwili 5000 euro - taka klacz jest już ujeżdzona i ma bardzo dobry rodowód. A za klacz z osiągnięciami na wystawach międzynarodowych około 7200 euro - takie są normalne ceny w Austrii . I trzeba pamiętać ,że sprowadzenie haflingera wiąże się z dodatkowymi kosztami transportu . To tak samo jak kupno w Holandii konia fryzyjskiego - holendrzy za wysokie fryzy np. 169 cm chcą dużą sumę. No ale jak ktoś chce mieć konia porządnego , wzorcowego i nauczonego to musi zapłacić. W polsce np. na Allegro są Haflingery na sprzedaż ,ale przeważnie mają wzrostu od 140 cm do 145 cm. I trzeba pamiętać ,żeby sobie zmierzyć na miejscu Haflingera bo kiedyś znajoma kupowała haflingera w Polsce i facet jej powiedział ,że haflinger ma 148 cm ,a w rzeczywistości miał 142 cm.....
Nie zależy mi na tym, żeby haflinger był wysoki, ma być normalny ok. 145cm  😉 Na razie szukam w Polsce, ale jak nie znajdę odpowiedniego, to wybieram się za granice na poszukiwania 🙂

edit: Możecie mi podać jakie palenia mają poszczególne hodowle hafów?  :kwiatek:
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
06 marca 2012 15:42
sakura dzięki wielkie 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
06 marca 2012 19:14
Spoko zawsze do usług :}
Najprawdopodobniej na wiosnę będe mieć na sprzedaż Haflingera (klacz) chodzi świetnie pod siodłem  😉
elegance1  ,  wrzuć fotkę swoich klaczy  🙂 i daj znać jak będziesz sprzedawać. Co prawda mam już swoją ślicznotkę ale kto to wie. 
Czy w okolicach woj mazowieckiego / kujawsko pomorskiego  znajdę fajnego haflingera do krycia ?
ranczerka  My mamy haflingera stanowiącego  😉
Ale woj. pomorskie...
w Holandii jest cudowny Haflinger Liz Neidhart , znam go ze Światowej Wystawy w Ebbs - i powiem ,że aż mi szczęka opadła gdy go zobaczyłam ....... Cudowny ogier z rewelacyjnym ruchem ,a źrebaki po nim napewno odziedziczą ta ogromną grzywę , bo ojciec Neidharta też ma piękną grzywę , którą we wakacje miałam okazje czesać w Ebbs  😀 😀 😀 . .Liz Neidhart urodził się 05.04.2004 roku oraz mierzy 151 cm -więc takie Haflingery są najbardziej cenione  😉,w Ebbs został uznany ,a w Hertogenbosch zwyciężył . Sedziowie docenili jego wspaniałą kondycje , maść ,charakter ,ruch oraz wszechstronność. W tym roku 2012 podczas holenderskiego keuringu otrzymał premie 1e . Inseminują klacze, więc myśle ,że mogliby wysłać nasienie do Polski . W tej stajni w której stoi Neidhart , również stanowią inne ogiery Haflingery oraz Fryzy.Stajnia mieści się w Holandii http://www.stalgrootprooyen.nl/liz-neidhart/
A oto Liz Neidhart



elegance1 piękny  😍 i ta grzywa...
Czy ktoś z Was zna klacz Mettina?
Zanim trafiła do mojej stajni, stała w Konieczkowej.
Czy ktoś z Was zna klacz Mettina?
Zanim trafiła do mojej stajni, stała w Konieczkowej.

Mettina o ile dobrze pamiętam została sprowadzona do Polski z samego Tyrolu  😀 . Bodajże Państwo Jedynacy sprzedali ją w 2008 roku. Ale nic więcej powiedzieć na jej temat nie mogę .
-------------------------------------
 
Może kogoś zainteresuje pokrycie swojej Haflingerki w Stadninie w Meura (Niemcy) ,a więc wstawiam informacje

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duze zdjecie+ kreseczki rozjezdzajace forum
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
15 marca 2012 20:59
http://allegro.pl/stanowka-ogierem-rasy-haflinger-krycie-ogier-kuc-i2181083347.html   znalazłam ogłoszenie o stanówce 🙂

ale to bardzo niski ogier, widziałam go na żywo ..... powiem szczerze,że zbyt niski ma 140 cm .Ja bym tym ogierem nigdy nie pokryła żadnej Haflingerki , jak już coś to wolałabym pokryć ogierem z Konieczkowej , ma on doskonały rodowód ,a w dodatku 1,52 cm http://haflinger-konie.pl/naszogier.html . Również bardzo ładny i godny uwagi jest Haflinger o imieniu Nero http://www.stajniapodwierzbami.pl/hafl.htm
A także ogier ARKO wzrost 148 cm (stanówka 300 zł) http://wws.allekonie.pl/gielda-koni/page/show_ad/catid/2/adid/15888
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
15 marca 2012 22:27
Spoko. Nie wiem nie mam klaczy sama miałam ogiera 148 cm ale jednostronne pochodzenie więc wycięłam :P
Rejestr ogierów rasy Haflinger 2012 r  PZHK

118 R Pz ADMIRAŁ
34 R Zg ADONIS
275 R Pz ADONIS MB
70 R Łd ALI
54 R Gd ALTUS
189 R Pz AMIGO
4 G Pz (218 R Pz) AMTSRAT
79 R Wł ARAFAT
237 R Pz ARAMIS
41 R Zg ARAT
78 R Gd ATIEF
155 R Pz DUNAJ
130 R Pz EMIGRANT
38 R Gd HANS
271 R Pz HERKULES  B
59 R Kt KARINO
221 R Pz MARON
23 R Kl ME AMORE
206 R Pz NANDO VON DER ASCHENBURG
41 R Kt NEPOMUCK
252 R Pz NERO
50 R Rz NOKIA
32 R By NORMATIV
10 G Pz ex 268 R Pz ROMULUS B
58 R Wł SILVER
205 R Pz SREBRNY RUMAK
257 R Pz SYDNEY
91 R Wł TEO
128 R Wr WILLORD DE VOROUX
asds   Life goes on...
23 marca 2012 13:14
ta czesc cytowania w ogole nie potrzebna

I nawet mam zdjęcia z zimowej lonży :P





Pakerowata ta zimowa lonża

a ty nie cytuj zdjec  🤬
a te ostatnie zdjęcie, to co to ma być "słit focia przed lustrem" ?  😀iabeł:
asds   Life goes on...
23 marca 2012 14:37
Nie no pisze ze zimowa lonża...

Wiem czeski błąd...ale mnie powaliło 🙂
zabawne  🤣
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
23 marca 2012 22:48
Eeeeee co to ma być?! Jakieś coś dziwnego bo to ani nie ja ani nie mój koń  ;/  👿
z Pedrem nareszcie sezon jazdy na zewnątrz !! ;D
załamał mnie ostatnio ten śnieg w Krakowie ale dziś znów było ładnie 🙂
wiosna, wiosna 🙂


ma ktoś może jakieś informacje o ogierze haf Najo?
znalazłam tylko to http://www.allbreedpedigree.com/najo2
Pozdrawiam serdecznie Pedra ,miałam okazje jeździć na nim w Częstochowie w kj Lambada  😀 . A czy ktoś może ma na sprzedaż haflingera ,który dobrze chodzi w bryczce w ruchu ulicznym o wzroście minimum 150 cm? Jeśli ma ktoś to prosze napisac na Pw. Bo chcę kupić trzeciego Haflingera, bo chciałabym jeździć dwoma bryczkami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się