Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

olek trzeba brać o rozmiar większy
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 listopada 2010 14:12
nie wiem gdzie,ale GPA 57 to 56 wg normalnej numeracji (wg obwodu głowy) nie wiem z czego to wynika,ale taka informacja jest na wszystkich metkach wewnątrz kasku...
ja tez muszę sprzedać moje GPA Gimpi,nadal go lubię,ale wyrosłam i rozmiar GPA 56 jest dla mnie za mały 🙁 na szczęście na urodziny dostałam wymarzoną - bo granatową 🙂 muchę GPA 😉
Szkoda, bo nie wcisnę się w 'okazję'  😁

a gdzie można tanio dorwać kaski GPA?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 listopada 2010 16:48
pomóżcie proszę,bo mam zaćmienie...
szukam strony www sklepu,która miała w ofercie te nowe pompowane w razie "w" kamizelki ochronne na kros...
asior   -nothing but eventing-
27 listopada 2010 17:05
Ktosina, Sebastian je tez sprowadza.
Hej, słyszałam dzisiaj o kamizelkach na cross, które podczas upadku pompują sie jak poduszka powietrzna 😀 mógłby ktoś z was podlinkować coś na ten temat ?
Dzięki 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 listopada 2010 17:44
Ktosina, Sebastian je tez sprowadza.
wiem,ale chciałam komus stronę podlinkować przed zakupem 😉
Moj mąż uparł sie ze kupi mi kask na święta i tu pytanie co wybrac tak do 200 zł.
Wybór jest przeogromny, a ja wielkich wymagan nie mam.Raczej klasyczny, nie za wielki (7 lat jeżdze w casco) no i przewiewny.
Ten mi jakoś wpadł w oko
http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_143&products_id=4036
Użytkuje może ktoś z Was te kaski/tych kasków?? jakieś recenzje? zdj??  :kwiatek:



Ktos Też bym chciała granatową muche  🙁 do granatowego fraka.

Tattini pro miałam 54 a muche mierzyłam ostatnio 55 i chyba taka sobie kupie..
bo muchy wypadają mniejsze, dużo mniejsze.
Ja mam głowę 55cm a mucha 57cm była ok.  😉
krysiex213 jeśli chodzi o ten drugi to trzeba brać rozmiar albo dwa większy
A mi dzisiaj Mikołaj sprawił taki kask.

Ze str. www.okser.pl
vill_18 mój kolega ma, no i powiem Ci, że fajny dosyć. Bardzo lekki jest
No porównywałam z kilkoma kaskami tak do 300 zł i wypadł bardzo fajnie (wizualnie i z tym jak siedział na głowie), no i był najtańszy.Po świętach będę próbować 🏇
vissenna   Turecki niewolnik
23 grudnia 2010 21:15
A ja dziś dostałam UVEXA UNIVISION!  🏇

Jest śliczny i to pierwszy kask w którym wyglądam jakbym nie miała wodogłowia 😀
vissenna jak u niego jest z rozmiarówką?
vissenna   Turecki niewolnik
24 grudnia 2010 10:26
Ja mam univision w rozmiarze S-M (55-57cm) i na mojej głowie 55,5cm leży idealnie.
Krysiex213-co to za kask?
vissenna   Turecki niewolnik
24 grudnia 2010 10:38
ciri ten drugi to na pewno Horze
Visenna, Tercet-dzieki :kwiatek:
Powiedzcie mi prosze czy ten kask jest wart 40 zł 🙂

http://allegro.pl/kask-toczek-jezdziecki-fouganza-roz-m-xl-57-61-cm-i1382474919.html

Dogaduję się ze sprzedawcą że za tyle może mi go sprzedać :P
Mi takie kaski nieodzownie kojarzą się z rowerowymi i jakoś się ku nim nie skłaniam, ale 40 zł za coś, co ma chronić Twoją głowę w razie upadku z wysokości ponad metra to dość mało. Koleżanka swój Casco kupiła za 170 zł czy jakoś tak, a ja Tattiniego za coś koło 200. I kocham go miłością wielką, ładnie wygląda, ratuje mi łeb i pomimo kilku lat używania, upadków na betonową podłogę i lądowania w gnoju nadal wygląda ładnie.  👀 Wracając jednak do tego wstawionego przez Ciebie, to ja zainwestowałabym raczej w coś nieco lepszego.  Koleżankę kiedyś poniósł koń. Zeskoczyła z niego, bo żeby dostać się do stajni musiałyby pokonać ulicę i nie wiadomo, jak by się to skończyło. Pech chciał, że poleciała akurat w miejsce, gdzie był wysypany żwir i drobne kamienie. Pech nr 2 - w momencie, kiedy leciała, gumka w toczku jej się... urwała.  🤔 Po prostu spadł jej z głowy, a ona z całym impetem zeskoku z wysokiego konia w pełnym galopie przywaliła głową w kamienie. Skończyło się na szczęście tylko na tym, że straciła pamięć z połowy dnia, ale taki widok przekonał mnie, żeby nie oszczędzać na swoim bezpieczeństwie. No chyba, że akurat potrzebujesz coś do rekreacyjnego tuptania bez szaleństw.
Nora.

Fakt niepodważalny jest taki że tych kasków nie ma w regularnej sprzedaży od ponad 2,5 roku. Nie sądzę by nie obyło się bez przejść jeśli kask był użytkowany. Myślę że nawet lepiej byłoby dołożyć kasę nawet do 65 zł i kupić nowy kask Fouganzy Soft Touch, a najszczerzej to inwestować w lepsze modele(Fouganza C300, C600, C900), chyba że jesteś mocno początkującym rekreantem. Mimo że koleżanka jeździ w tych za 65zł rajdy.
Dzięki 😉

Nie kupuję go :P
mils   ig: milen.ju
04 stycznia 2011 18:45
Mam dość ograniczone fundusze, a na podstawie tego co trochę wyczytałam tutaj, wyszukałam sobie taki kask --> http://arcus-konie.pl/je/kaski-i-kamizelki-ochronne/kask-york-aero.html - dalej warto? Zależy mi na tym, żeby był to w miarę dobry kask i żeby wyglądał jakoś... :kwiatek:
mils nie wiem, do mnie jakoś ta firma nie przemawia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się