prawko

gosic, moniska, merci....
Nie moge sie doczekac tego papierka... 😉


karolina, gratuluje i zycze powodzenia na praktycznym!!
Co do jazd. Przed pierwszym podejsciem wzielam kilka (czekalam okolo miesiaca na egzamin). Oblalam. Stwierdzilam, ze przed drugim nie biore zadnej jazdy, nie mam ani czasu ani checi..... czekalam na egzamin prawie dwa miesiace. Zdalam.
mOniSka, Klami dzięki  🙂,  ale to i tak dopiero teoria  😵
U mnie przerwa będzie okoła miesiąca i jednego tygodnia, więc pomyślalam, żeby wziąć 4 godziny doszkalających,a resztę z rodzinką wyjeździć...  
Ja przed egzamem na który czekałam lekko ponad miesiąc brałam 5h jazd... w tym jedna w dzień egzaminu jeszcze🙂
ja czekalam miesiac na teorie i miesiac na praktyke, czyli 2 miesiace od zakonczenia kursu.
dzien i dwa dni przed egz pojezdzilam po 2h.
czyli 4h i zdane za pierwszym podejsciem
U Was trzeba zdać praktykę, żeby zapisać się na egzamin z jazdy? Bo u mnie przeważnie zdaje się to za jednym razem....
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 grudnia 2008 21:26
w Warszawie najpierw teoria, jezeli zdasz to mozesz sie zapisac na praktykę.
ja akurat na praktyczny czekałam bardzo krótko- 6 dni i to bez żadnych podań 🙂 tylko że miałam farta i u mnie wszystko trwało ekspresem- od wykładów do odebrania prawka w urzędzie minęło mniej niż 2 miesiące 😀
Edytka, u mnie możesz tak zrobić, ale większość chce w jeden dzień wszystko...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 grudnia 2008 21:32
u nas niestety nie było takiej opcji 🙁 w sumie nawet dobrze, bo jak ktos nie zda teori to nie zajmuje miejsca na praktyce.
w trojmiescie tez takiej opcji nie ma. najpierw teoria potem praktyka. czeka sie okolo miesiaca najpierw na jeden potem na drugi. ale kolega mowil ze teraz sie poprawili troche z czasem oczekiwania
Przecież to dramat jakiś;/ czekać jeden miesiąc na pierwszy egzamin i następny miesiąc na drugi;/ w dodatku dwa stresy...  🙄
moniska, w Trojmiescie tak to niestety wyglada. Na teorie czekalam miesiac, na pierwsza praktyke okolo miesiaca a na druga prawie dwa.
To nawet niezgodne z przepisami  😵
Chyba, że coś się zmieniło... 🙄
A sa jakies przepisy to regulujace??
Klami, gdzieś obiło mi się o uszy, że egzamin musi się odbyć do 30 dni od złożenia papierów...
ula..... jesli to prawda to....... u nas osrodki lamia to przez caly czas. Nie slyszalam zeby ktokolwiek mial egzamin tak szybciutko.
Ja też nie🙂 ale ja słyszałam o tym ponad 2 lata temu, jak zdawałam prawko - może widząc co się dzieje, zmienili przepisy... Nie orientowałam się.
No i zapisałam się na 4h doszkalających, ale oczywiście nie tak jak chciałam  🤬 znaczy się, niby ok, ale nie do końca. Miałam jeździć 2h z jednym instruktorem (on uczył mnie pewności siebie za kółkiem) i 2h z innym (nacisk na prawo). No i co? Wylądowałam z 4h u tego drugiego  😵
No, ale co z tego - prawo znam, jak nie mam pewności siebie jak prowadzę?  🤔
karolinag4,  a ja znowu pewność siebie mam, tylko nie jestem pewna czy dobrze jade, czy nie zachacze o krawężnik, albo lusterka komus nie rozwale ..
ale to takie nielegalne jazdy jeszcze są 😉

czy ktoś wie, co z nowymi przepisami?
wchodzą od nowego roku?
ja słyszalam, że nie będą wprowadzone...
Scottie   Cicha obserwatorka
25 grudnia 2008 12:22
Też słyszałam, że tak szybko nie zostaną wprowadzone, a już na pewno nie od nowego roku.
trzynastka   In love with the ordinary
27 grudnia 2008 01:13
o nie.. ledwo się odbraziłam na zdawanie prawka to znowu muszę się obrazić.

Wiecie ile u mnie sie czeka na teorie?! 2, 5 miesiaca !!! a ile na praktyke - 3 miesiące. Za przeproszeniem w ***** mam zdawanie prawka . Może znowu za rok o tym pomyśle.
a nie możesz zdawać w innym mieście? wiem, ze 'moja szkoła' to umożliwia  😉
W lecie robilam Kat.C i wszystko udalo mi sie zalatwic i pozdawac w ciagu 5 tygodni... Szkolka wiedziala, ze nie mam zbytnio czasu i pozalatwiali mi egzaminy w miare szybko. I na szczescie wszystko zdalam za pierwszym razem  💃
ninevet,  🤔 🤔 🤔
Osz... No to już jest przegięcie.. w takiej sytuacji nie wiem, czy bym się nie pofatygowała do nich z konkretnym przepisem prawnym dot. oczekiwania na egzamin;/
A sluchajcie, ile sie u was czeka na wydanie papierka??
ok 2 tyg.
trzynastka   In love with the ordinary
27 grudnia 2008 21:30
m0niSka kolega się pofatygował i się dowiedział "ale co my możemy jak jest tylu chętnych"
A sluchajcie, ile sie u was czeka na wydanie papierka??


4 dni:P
Klami, u mnie też czekało się ok 2 tyg. 🙂

ninevet, to, że mogą mieć z tego powodu problemy, skoro krzywdzą Was łamiąc przy tym prawo. Jeśli więcej osób się pofatyguje, może cokolwiek usprawnią...
ponoć są takie przepisy ze najpierw teoria a poźniej praktyka.tak jest juz od kilku miesiecy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się