Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

Gdzie można kupić uwiązy do transportu? Szukam takich, które się trochę rozciągają, nie trzymają zupełnie na sztywno.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
09 maja 2011 22:24
Hej wszystkim ! 😉

Szukałam w wątku ale nie znalazłam odpowiedzi aczkolwiek przechodząc do sedna sprawy czy ktoś mógłby Mi tutaj lub na PW podać rady przewozu bukmanką źrebaka Rocznego trasa około 60 km ?
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat uwiązów transportowych ?
Myślę nad takim, jakie są + i - takiego ustrojstwa ? Pytam bo zawsze używałam tradycyjnych uwiązów  😡
http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?manufacturers_id=57&products_id=495&topSsid=11f19c26e6f58842a2d1e9ceaa8ab07b
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 maja 2011 07:06
armara ja woze na oryginalnych boeckmanna, ktore wygladaja identycznie jak te, ktore podlinkowalas. duzym minusem jest to, ze nie ma regulacji dlugosci...
Tutaj masz uwiąz do przyczepy z mozliwością regulacji długości. Nie wiem jak się sprawuje, bo ja w swojej przyczepie mam zwykłe uwiązy, ale chyba je wymienię właśnie na coś takiego.
http://pasi-konik.pl/pl,product,3624096,horze,uwiz,nylonowy,do,przyczepy.html
Hej wszystkim ! 😉

Szukałam w wątku ale nie znalazłam odpowiedzi aczkolwiek przechodząc do sedna sprawy czy ktoś mógłby Mi tutaj lub na PW podać rady przewozu bukmanką źrebaka Rocznego trasa około 60 km ?

właśnie jestem po serii transportów...i mam taką refleksję- człowiek który coś robi, nie zastanawia sie jak to się dzieje, że mu sie udaje to coś zrobić "tak poprostu"...i nie da się tego instynktownego zachowania nauczyć bez praktyki. nie wiem jak to jest, ale każda pomoc "sredniozaawansowanego" adepta jeździectwa, kończy się kłopotami. wolę pomoc przerażonego kompletnego laika, który wie ze nic nie wie i nie wykazuje żadnej inicjatywy, który tylko literalnie wykonuje polecenia i to zaoszczędza kłopotów.
...i jeszcze jedno- jak "pańcia" wie najlepiej, jak załadować i przewieźć jej konika...to dlaczego sama tego nie robi? 😁
a nawiązując do cytatu...no to ładujesz i przewozisz, droga zajmie gdzieś godzinę z kwadransem...
Dziękuję dziewczyny ! Tak się zastanawiam właśnie w długą trasę, dla konia który wsyztsko mamle nie będzie lepszy taki "stały" uwiąz.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
10 maja 2011 14:32
wrotki jestem zdania , że każda pomoc się przydaje 😉 zakasam rękawy cały stres wezmę z Niej na siebie i to  mam nadzieje , że ja się będe stresowała  za Nią🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 maja 2011 15:11
pooh mialam taki ale niesety karabinczyk poscil. przywiazuje w zaleznosci od charakteru i plci konia, ktorego wioze oraz czy jednego czy dwa ( czy sie znaja czy nie, czy lubia czy nie) czasami wystarczy, boeckamann'owy czasami wiaze i na taki i na taki, roznie.
Gillian   four letter word
10 maja 2011 15:58
te uwiązy łańcuszkowe należałoby sporo skrócić, są za długie. Też kupiłam z myślą o przyczepie, ale ostatecznie wylądował na kółku do czyszczenia bo koń miał zdecydowanie za duże pole manewru podczas jazdy ale on jeździ sam, więc powiedzmy problem tylko w moim widzimisię. Natomiast kompletnie tej długości uwiązu nie widzę dla wożenia dwóch koni.
Ja podróżuję jedynką, 70 cm wydaje mi się za długie właśnie, zwłaszcza, że koń młody i z tych drobnych i gibkich  😁
uwiązy łańcuchowe są w różnych długościach, tutaj np. ma 50cm
http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/22908
Ja też wożę na oryginalnych boeckamann'owych, ale z racji że są zdecydowanie za długie wiążę jeszcze na zwykłe..
Myślę, że te łańcuchowe nie są złe, na pewno są masywniejsze i trwalsze "w razie W"  😉
wrotki jestem zdania , że każda pomoc się przydaje 😉 zakasam rękawy cały stres wezmę z Niej na siebie i to  mam nadzieje , że ja się będe stresowała  za Nią🙂
no i właśnie problem w tym, ze zupełnie tak nie jest 🤔
Czy ktoś mógłby opisać mi konstrukcję (mniej więcej) solidnej przegrody w przyczepie? Muszę dorobić, a chciałbym, żeby była solidniejsza niż gruba sklejka oklejona ceowniczkiem, osadzona  na śrubce i sztyfcie. A może się mylę? i taka jest ok? Jakie przegrody dobrze się sprawdzają?
halo- niezła jest też opcja z matą po środku.
Ale mata przecież nie lewituje 🙂 Jakoś musi być zamontowana 🙁
halo, nie wiem czy ci to w 100% pomoże, ale może jakoś naprowadzi- z 10 lat temu widziałam w Brukseli taką przegrodę, w której mata była zawieszona na metalowych oczkach (na sztywno) i jakoś podpięta do rurki- rurka tworzyła ramę (ale jak ta konstrukcja była dokładnie przypięta, to nie mam pojęcia, pamiętam tyle, że w macie były oczka na górze i na dole-i że było to sztywne..).
A wiec powinno wygladac to tak,zamow sobie u slusarza wygieta rure od podlogi na wysokosc jaka potrzebujesz i na dlugosc przyczepy kup pas gumowy transmisyjny przykrec go listwa do rury na wkrety i gotowe 🙂
A ten pas - jakiej szerokości?
Co prawda ogurek wstawił linka do artykułu na poprzedniej stronie, ale przypomnę, że od 1 lipca wchodzi system viaTOLL i wszyscy poruszający się "pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony" muszą zarejestrować się, żeby otrzymać urządzenie viaBOX do elektronicznego poboru opłat drogowych.

Warto sprawdzić, czy drogi, którymi jeździcie nie są włączone do płatnych

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/siec-drog
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 maja 2011 11:14
naboo  🤔wirek: 🤔wirek:
margaritka, wejdź sobie na cennik. to jest dopiero  🤔wirek: 🤔wirek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 maja 2011 12:55
czemu jakos o tym nie trabia? nie wyobrazam sobie tego, szczerze mowiac.
czemu jakos o tym nie trabia? nie wyobrazam sobie tego, szczerze mowiac.

Jest spot informacjyjny w tv, wktórym występuje Adam Kornacki (dziennikarz TVN Turbo).
rząd nie oglądał Janosika i chce jednocześnie odebrać bogatym i zabrać biednym
[quote author=pawel_asola link=topic=191.msg1007972#msg1007972 date=1305205016]
rząd nie oglądał Janosika i chce jednocześnie odebrać bogatym i zabrać biednym
[/quote]
To raz, a dwa to zastanawiam się czy ktoś pomyślał jak to się ma do stanu naszych dróg innych niż objęte opłatą. Kogo będzie stać na regularne przejazdy głównymi trasami i kolejne podwyżki wszytskich innych dóbr  🤔wirek: 🤔wirek:
to jest polityka miłości  👀
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 maja 2011 17:16
gdybym tu nie weszla to bym o tym nie wiedziala, co niby mam jezdzic z mapa i patrzec, za ktora droge mam placic, a z ktora nie?  🤔wirek:
Pas transmisyjny ma jakies 50cm to musialabys polaczyc dwa ale z tym nie bedzie problemu poniewaz jest zbrojony,ja osobiscie mam przyczepe ifor williams wiec tam jest to rozwiazane troche inaczej ale we wczesniejszej tak robilem.A co do tych duperszwincow do pomiaru km.maja byc dostepne na cpnach za ktore trzeba zaplacic bedzie kaucje w wysokosci 140zl i przy oddaniu ich rozliczyc kilometry w wysokosci 54 gr za km.czy cos takiego a z drogami kazdy ma obowiazek zapoznac sie ktora jest platna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się