Kuce - wszystko o

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 lipca 2013 22:08
kortina poszło PW 😉
Popiołka pony (rasa niezidentyfikowana przeze mnie).
Charakter: dorosłego zrzuca  😀iabeł:
Nie, ale kochana klaczka, która za wszelką cenę  chce iść innym chodem niż chcesz i zawsze  w inną stronę  🤬.
Mimo to, kocham tą małpę  😎
Hestor.
Konik polski, machanie głową jako hobby.
Nigdy nie chce oddać kopyta do czyszczenia  😵
Strach przed wodą.
Ale uwielbia wychodzić z pastwiska. 😲
kortina Po Milce   🙂
Łapcie jeszcze foto Merlina z 'drobnym' zapasikiem  

fristars, to jednak nie kojarzę.

A ja wstawiam zdjęcia z mojej i (chyba) Wiagry pierwszej L-ki w życiu  😜 W prawdzie stare, bo z 16 czerwca, ale nie pokazywałam.
Bischa   TAFC Polska :)
03 lipca 2013 11:58
Piaffeczka, masz zdjęcia jakieś Hestora?
Czytam Was ciągle, ale udzielam się rzadko - a teraaz jestem taaaaka dumna z mojego kucolka, że MUSZĘ po prostu się z kimś podzielić mą radością.
Jestem w trakcie jej zajeżdżania  kucki i młoda chodzi jak marzenie  💃
Jak stara - niczego się nie boi - co prawda, ma małe bunty, ale... Można jej to wybaczyć.
Trzymajcie za nas kciuki!  😅
Ronin.   Każdy orze jak może.
06 lipca 2013 11:08
Zdjęcia Zosi z zawodów  🙂

I jakiś tam filmik:

https://www.facebook.com/photo.php?v=573110796068448&l=1176221348150489541

Nazywa się Karotka, ma 11 lat, kuc feliński od Księżna po Karino GB 🙂


Mój pierwszy koń był jej pół-bratatem po Księżnej. A Karotkę też znam bardzo dobrze jeszcze za czasów jak była w posiadaniu p. Starościca. Nawet mam jakieś jej zdjęcia z zawodów z przed 5 lat 😉 Fajna kucka. Cieszę się że dobrze trafiła.
Enii to Ty miałaś Kanona? Co u niego?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 lipca 2013 11:31
Ja właśnie wróciłam ze stajni, półtorej tygodnia z kóniem. Nie wiem, miałam wrażenie, że jak byłam na miejscu cały czas to lepiej się dogadywaliśmy  😁
No i mamy nowy sposób na jeżdżenie w tereny  😁 ponieważ dzieć nie przepada za terenami z innymi końmi, jeździmy w towarzystwie ... rowerów  😁
Zdjęć jeszcze nie mam, ale mieć będę  😁

Na razie wrzucę filmik ze skoków luzem 🙂
Cześć dziewczyny,tak się stało że mam kuca do towarzystwa dla swojej kobyły.Kucyk ma być później dla mojego synka 🙂 ale to jeszcze,chciałabym go ułozyć tak by dla dziecka był idealny.Jest niewielki i tu moje pytanie jakie siodło moge na takiego małego kupić,chciałaby coś co trzyma da rade po jeżdzić,po skakać ?
Kucyk ma ogromny talent skokowy,jak stały przeszkody co na kobyle skakałam to wariat mały sam sobie skakał🙂
mam 2,5 roku prawdopodobnie 🙂
Nazywa sie Bolek był Strasznie nieśmiały,kupiony od handlarza jest znami tydzień i już super się dogadujemy 🙂 co z takim maluchem można robić? do ilu kg osoba na takim maluchu może jeździć.. ?🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 lipca 2013 12:23
Jest śliczny na takich maluchach to tak do max 45 -50 kg tu raczej chodzi o wage i wzrost jeżdzca .
Powiedz jeszcze moze handlarz z mazowieckiego ? bo poszukuje kogo takiego by dla swojej coś znaleść do towarzystwa .
tak Gajara za nadarzynem kawałek z 40 kucy miał 🙂
cena taka jak się dogadasz,z paszportami 🙂

to jeszcze z siodłem mi może pomożesz 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 lipca 2013 22:09
Pewnie wzrostu ma ok 100-120 max wiec te 12 cali  będzie pasować idealnie jeśli chcesz pokusic sie o większe to max 14 lub malutki stubben 15 calowy chyba rex jest taki malutki .Żadne z nowych stubbenów sie nie nadaje laurus czy ten najnowszy pony.
Ja na kucu ok 110 jeżdziłam w siodle 12 calowym i było idealne , na kucu 120 cm próbowałam siodła 15 calowego winteca ... ale  było za długie .

Moge jakis namair na tego gościa adres ,telefon :-) gdzie to jest tak konkretniej ? okolice Maximusa przy tej głownej drodze czy gdzies indziej ? podaj mi na pw to może niedługo podjade
Karina7, wszystko zależy od długości grzbietu. Moja Kulka ma 118 cm w kłębie i największe siodło jakie na nią wchodzi to Daslo PL 15", Bianka jest od niej niższa z 10 cm i bez problemu nosi 16"

Zresztą Pro Lighty to są bardzo fajne siodełka na kuce, lekkie, z wymiennymi łękami, klocki kolanowe raczej spore mocowane na rzepy no i siedzisko z niby-zamszu do którego człowiek się wręcz klei 😉

Co do malucha - polecam chodzenie na spacery na uwiązie, można w ten sposób pooswajać strachy i zbudować całkiem sensowną relację z koniem - o ile robi się to z głową - ucząc konia zaufania do człowieka, respektowania jego przestrzeni osobistej, słuchania komend etc. Możesz też już go powoli oswajać z czaprakiem, siodłem etc. - macie czas, więc bez pośpiechu 😉
no właśnie wiem ,że mamy czas.Chciałabym,żeby to był kuc dla synka kiedyś 🙂 moja chora ambicja  😁
pro lighty co to za siodełka?
Karina, Daslo Pro Light 😉)
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
21 lipca 2013 21:38
A ja jako że mam w tej chwili 3 działki dodatkowe do wypasu ( działka ciotki an której jest ujeżdzalnia i dwie działki na kórych Błyskawicarobi za kosiarke )

To by nie musieć chodzić w jedną strone to jeżdze rowerem z Misą nawet dzisiaj w terenie tak byliśmy :-)
My od lipca w nowym domku, kuc wojuje na padoku gdy z jakimś koniem wychodzi... agresor mały.
Tak odpoczywamy gdy sami jesteśmy na padoku

A tu tak bardziej pozytywnie, czyli gdy Pani przyjeżdża w odwiedziny  🙂

Ambitnie i miło spędzamy czas
to ja wrzucam młodziaka którego właśnie zaczęłam robić, już tupta pod jeźdźcem, bardzo bystry 😀
Time To jest hucuł czy jakiś miks? 😀
czysty hucuł 😀
Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 lipca 2013 17:08
Time, bardzo fajnie wygląda 😉 Taki szlachetny się wydaje. I ma sympatyczną mordkę.
To ja sie chwalę, tydzień temu jechałam pierwsza LL na Gnomie. Kucyk super tylko jeździec d*** 😀

Co sądziecie o występie naszych zawodników na kucach w Mistrzostwach Europy ???  🙄
Kayra, super! jak wam poszło? 😀 i jak w ogóle z jego oczami, nie ma już wątpliwości, że wszystko jest w porządku? 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 lipca 2013 17:33
maiiaF, miałam dwie zrzutki, ale moja wina 😀 Przydziobałam. Z niego jestem mega zadowolona, pierwszy taki parkur i to nie planowany. Z oczami wszystko dobrze. Widzi na oba. Pierwszy weterynarz, który go oglądał totalnie źle zdiagnozował. Zresztą to jego badanie to jedna wielka porażka była, aż wstyd 😉
Kayra, no to całe szczęście, oby już nigdy taki "weterynarz" się nie trafił... Pogratulować! 😀 kiedy kolejne zawody? 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lipca 2013 17:51
kayra, super gratulacje! Prześliczny ten Twój chłopak.
Time, a ja się ciągle domagam zdjęć tego drugiego. Szczypior straszny z tego Farta, ale bardzo bardzo urodziwy.


Ja wczoraj wsiadłam wreszcie po prawie 3 m-cach na mojego oszołomka i był cudowny! Dużo jeszcze przed nami, ale wreszcie można się cieszyć z jazdy, biję pokłony dla pani trener.

Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 lipca 2013 18:00
maiiaF, oby nigdy, cały dzień prze ryczałam, już mu szukałam miejsca na wczesną emeryturę! Zawody to już halowe, ewentualnie coś na Hubertusa. Teraz jadę na cały sierpień z małym do koleżanki na wakacje 🙂
emptyline, dziękuję 🙂 Wstawiaj więcej fotek Całusa!
To ja jeszcze dodam z treningu. Normalnie kocham tego gnojka, mimo że trochę za uszami ma 😉



Kayra, emptyline, więcej takich zdjęć, więcej! 😀
emptyline, super! No ja go po prostu uwielbiam, taki śliczny pyszczek 😍 Super się czyta o Waszych postępach! Oby tak dalej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się