Kuce - wszystko o

Pursat   Абсолют чистой крови
03 października 2010 14:46
Ładny, po jakim ogierze i ile ma lat?
To i ja moja 4 letnią czempionkę pokarzę🙂
Pursat a na str. SM nie ma jakiś fot Kodeiny?

Wichurkowa  😲 ale cudo!
Pursat   Абсолют чистой крови
03 października 2010 15:26
Są, ale małe i nie widać dobrze jej mordki. 😉 Ale za to jest filmik z Kodeiną i Akacją:


Wichurkowa
, powiedz coś więcej. 🙂
Jest to 4 letnia klacz,nazywa się O'Fields Speedy's. Startuje w zawodach westernowych🙂 Jest bardzo symaptyczną kobylką🙂 Na zawodach ma swoje funcluby🙂 Jak będziecie chcieli to dodam więcej zdjęć 😉
Pursat, Kontusz ma 6 albo 7 lat, niestety nie pamiętam, po jakim ojcu (angloarab jakiś chyba), ale dopytam jak będę we wtorek w OJK 😉
Wichurkowa jeszcze się pytasz? Dawaj więcej fot!
Oki to wstawie kilka🙂 Speedy to welsh pony.
Wichurkowa świetna mała. Nie masz problemu z dopasowaniem na nią sprzętu? Siodło wygląda na sporawe, ale może tak ma być? Nie znam się na weście kompletnie, a szukam jakiegoś fajnego siodełka na Kulkę 😉
Orzeszkowa nasze stajenne duże westowe konie mają siodła mniej więcej tak proporcjonalnie dopasowane, jak to.
Cudowny kucyk!
Generalnie te siodło co ma Speedy jest ciut mniejsze i bardziej wykrojone więc na nią pasuje. W tym samym siodle chodzą też moje quortery. Bo 2 siodło juz jest troszkę większe i ma je ciut za duże już,ale to siodło ze zdj.jej pasuje. A z ogłowiem też nie ma większych problemów.

miło mi że wam sie podoba :kwiatek:
Dzięki za uświadomienie, dziewczyny  :kwiatek:
W takim razie lecę do wątku west się dokształcić 😉

Rexiu jak tam Law? Może jakieś nowe zdjęcia?  😀
Orzeszkowa dzisiaj sprawdzałam już po raz drugi, czy na pewno nie ma małego Lawendzioszka w brzuchu. I podobno nie, co ucieszyło mnie i załamało zarazem. Trzeba będzie ostro brać się do roboty i zrzucić wielki brzuch! No i kucyk z anemią przeżywa swoje słabsze chwilę - jak zawsze na wiosnę i jesień.  🙄
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 października 2010 20:45
subaru2009   Błyskawica (Misia )
To kuc gr D  ,ma dokłądnie 145 cm poprostu mi poskapiono wzrostu i mam tylko 152 cm więc moze się wydawać wysoka przy mnie Ale i tak niestety jeśli chcem na niej jeżdzic na zawody skokowe to tylko towarzyskie lub regionalne bo jestem za stara na nią ale licze, że pałeczke przejmie najmłodsza siostra .Bo ja mam jeszcze Bubu klacz pełnej krwi 158cm .A Misia jest po Nando DRP i od Bombonierki kuc nn  jej przodkowie to kuce west i waliskie jeśli dobre pamietam .
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 października 2010 21:11
Ja na moim też tylko towarzyskie i regionalne😉 w sumie większych sportów jeździć nie zamierzam. W końcu Scarto ma głównie póżniej płodzic dzieci  👀 i przekazywać geny hihi.

Wichurkowa welsh pony ! Też mam welsh`aka. Twoja ma tytuł championa ? Ja próbowałam się dowiedzieć, żeby mojemu zrobić, ale ponoć dla kucy nie można wyrobić championatu ...
Subaru2009-nie,czempionka to ona została tak tylko nazwana🙂
Rexiu, jak brzuch rozepchany, a poza tym sadełka brak, to może trzeba by pomyśleć o jakiejś paszy, którą Law się naje i nie będzie musiała dopychać się sianem/słomą.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 października 2010 22:07
Wichurkowa a szkoda,bo już byłam przy nadziei , ale trudno.
W tym roku prawdopodobnie odpuszczę wystawę w Niemczech, ale za rok nie będzie bata  😎
No to ja dodam jeszcze mojego kucorka, o którym juz tu pisałam, teraz został profesjonalnie zmierzony i z całą pewnością mogę powiedzieć, ze ma 144 cm wzrostu 🙂. Zdjęcia z Toporzyska, z kursu instruktorskiego. Zyskaliśmy uznanie za bycie fajnym kucykiem ;p i udało nam się na równi z samymi starszymi końmi pozaliczać wszystkie egzaminy.
dziunka ładny, taki pysio ma delikatny 🙂 masz więcej zdjęć? Może coś ze skoków?
jak można wyrobić kucowi licencje na krycie ??
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
04 października 2010 12:54
Ogier musi mieć skończone 30 miesięcy, musisz mu zrobić badania (DNA, choroby zakaźne i jeszcze coś), potem wezwać kogoś ze związku żeby ocenił konia i wystawił licencję.
Przy czym koń musi iść stępem, kłusem w ręce, stać grzecznie przy oględzinach i mierzeniu. Stanie musi być: przednie nogi razem, 1 tylnia z tyłu.
I chyba tyle... ale w związku można sie dowiedzieć
Orzeszkowa na przykład? Na dzień dzisiejszy dostaje jakąś paszę dla kuców Eggersmanna + siano trzy razy dziennie w małych ilościach.
No to praca, praca, praca  😀iabeł: Długo już jest tak karmiona?
U nas też przy przerwie w robocie najpierw robi się wiszący brzuch, potem brzuch jak balon, a potem... Kulka dąży do kuli 😉
Rexiu, dokładnie, praca, praca 🙂 Mój kucunio jakiś rok temu? może trochę ponad? zgubił kulkowaty brzuch i teraz nawet przez zimę, pomimo rzadkich treningów udaje nam się utrzymać ten stan rzeczy 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
04 października 2010 19:30
Mój dostał takiego bebola przez 2 tyg jak mnie nie było, że go nie poznałam ;P A teraz gubi brzucha trochę jak ruchu nieco dostał 😉
ja tam za dobrze nie pamiętam ale odnośnie licencji to musi zdać test pod siodłem normalnie. To o czym pisze subaru to dopiero początek... Zapytajcie Ascaie ona Wam powie na bank jak jest 🙂 bo mnie ten temat się tylko ślizną przez głowę 😉
Właśnie brzuch zaczął nagle rosnąć w czasie, w którym byłam w Chicago - kucynek chodził wtedy pod forumową Floo, która znęcała się nad nim okropnie. Teraz rzeczywiście strasznie się obijamy, trzeba się wziąć znowu do roboty.
Mówicie o kulkach,mój na samym sianku ,trawie,wodzie + słoma w boksie jako ściółka.Jakbym mu jeszcze paszę zaserwowała to chyba rozerwałoby go.Jestem pod wielkim wrażeniem ,mam teraz porównanie z jakim efektem potrafi spożytkować żarełko temperamentna wielkopolanka ,a hucuł(pomijając różnice wagowe i wzrostowe).
Katharina   "Be patient and trust in the process"
05 października 2010 17:17
widzieliście tą reklame na TVN'ie z Kodeiną bodajże w roli głównej?  😉
widzieliście tą reklame na TVN'ie z Kodeiną bodajże w roli głównej?  😉


Katharina, właśnie stronę wcześniej o tym rozmawiałyśmy 😉

Wklejam trochę dzisiejszego kulkowania, bo jestem bardzo zadowolona i z kucyka, i z kucykowego jeźdźca, bo mimo traktora szalejącego na polu obok, worków ziemniaków i stada sąsiadów bardzo pilnie i spokojnie pracowali 😀









Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się