Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

trzyma ktoś z Was konia w Krajkowie? jak obecne ceny?  🙂
dawno tam nie byłam i zastanawiam się jak tam wygląda🙂

edit: i czy może wiadomo coś więcej nt stajni we Wiórku?
widziałam na poprzednich stronach ktoś pytał - może już coś więcej ktoś wie?🙂
kiedyś dawno temu tam byłam, ale wtedy to jeszcze tam byli ułani.....
Na temat Wiórka dostałam wiadomość, że stajnia obecnie stoi pusta, jest zarezerwowana (cokolwiek to ma oznaczać) i, że pensjonatu nie prowadzi.
Aczkolwiek inne informacje mówiły, że ktoś tam niby konie trzyma, więc pewnie dopóki się osobiście nie pofatyguję to na 100% nie będę wiedziała.

Mam też do Was jeszcze jedno pytanko. Czy ktokolwiek stoi w stajni Benek w Szewcach? Potrzebuję pilnie informacji o jednym koniu, który tam jest (był).
belle dzięki  za info

szukam jakiejś stajni na okres wiosenno-letni z jak najlepszym dojazdem z południowego Poznania/Lubonia - okazuje sie to bardzo trudne;/;/
a niby wymagam tylko dużego czystego boksu ( bez oszczędzania na ściółce!)
odpowiedzialnych właścicieli
równego placu do jazdy, bez kamieni, nie za kopnego itp z przeszkodami

wszystko w drugą stronę......;/




Bardzo ładna stajnia ogłasza się w Borówcu k Kórnika
http://allegro.pl/pensjonat-dla-koni-i2213578884.html
INIA mają jakiś plac do jazdy? przeszkody? wiesz coś może?🙂
i juz do nich pisze emaila z pytaniem 🙂
Daj znać co Ci odpiszą, bo do Borówca też mam dobry dojazd.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

20 marca 2012 07:12
belle, co chcesz wiedzieć o Szewcach? To stajnia blisko nas, czasem tam zajeżdżamy.
belle plac do jazdy jest ale przeszkód brak......

KRAJKOWA nie polecam ze względu na dobro konia: zdarza się kilka kolek dziennie,syf w boksach, brak indywidualnego podejścia do konia, stajenni bez mózgów... warunki do treningu oczywiście są ogromna hala z kwarcem, rozprężalnia, lonżownik, karuzela, przeszkody, maneż... jednak nikt nie zadba o konia podczas nieobecności wlasciciela. dużo by pisać 🙁 cena niestety zależy od kaprysu właściciela ok.650-750zł.
sportpony dzięki za ifno

a Szczepankowo?
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 marca 2012 14:33
Na temat Wiórka dostałam wiadomość, że stajnia obecnie stoi pusta, jest zarezerwowana (cokolwiek to ma oznaczać) i, że pensjonatu nie prowadzi.
Aczkolwiek inne informacje mówiły, że ktoś tam niby konie trzyma, więc pewnie dopóki się osobiście nie pofatyguję to na 100% nie będę wiedziała.


Z tego co wiem, ta stajnia jest " zarezerwowana" juz bardzo dlugo, przez jakas panienke i jej rodzicow, chleba z tej maki nie bedzie 😉.
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
21 marca 2012 18:26
W Marianowie są jeszcze jakieś wolne miejsca? Jak Fino się zlikwiduje to pensjonariusze pojdą do Marianowa czy zostana na bruku? Ktoś coś wie?
W Marianowie w tej chwili jest komplet ale buduje się 6 boksów.
agata* dzięki, fakt brak przeszkód może doskwierać, mi co prawda nie wolno skakać, ale konisko w korytarzu lubi sobie pofruwać 😉

hmmmm BASZNIA pewnie jest tak jak mówisz, bo takie informacje podają źródła najbliżej z Wiórkiem związane, szkoda bo lokalizacja jak dla mnie super...

co do Marianowa, to na chwilę obecną wolnych boksów nie ma, ale jest w budowie 6 nowych apartamentów, niedługo powinny być gotowe, jednak chętnych sporo więc jeśli jesteś zainteresowana to dobrze by było się zdeklarować jak najwcześniej
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
21 marca 2012 19:31
Nie, nie jestem zaintersowana. Jestem tylko ciekawa czy pensjonariusze z Kiekrza będą mieli jakieś pierwszeństwo, przed obcymi skoro to ten sam własciciel.
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 marca 2012 19:32
belle, moje info dosc stare, ale okreslenie przez Ciebie podane pasuje jak ulal, wiec widze, ze nic sie nie zmienia. Nad Wiorkiem chyba wisi fatum...
karta, a ile tam w tej chwili jest boksow/koni?
no moje sprzed jakichś może 3 tygodni, więc jak widać wciąż aktualne 😉
chyba masz rację co do tego fatum, bo odkąd pamiętam to coś tam nie idzie
Ja o Wiórku miałam się coś dowiedzieć, ale nie mam numeru mojego informatora i ciągle go mijam... Ale z czystej ciekawości, będę na niego polować tym usilniej.
no właśnie ciekawe co powie, bo dziewczyna od której ja mam te ostatnie informacje jest podobno dobrze zorientowana
Basznia w tej chwili boksów jest 15 a koni 16  😉
Przecież fino się nie zamyka...

Ja odkryłam nową stajnię; ale niestety obecnie jestem przykuta do łóżka, więc odwiedziny odpadają..
W Łukowie, trasa z Obornik (5km od), do Murowanej Gośliny, przy przetwórni warzyw.
Uwaga: hali nie ma (ale ma być namiotowa), boksy z gumą na podłodze, pastwisk brak, placu do jazdy i padoków niestety nie widziałam, ale na dzień dobry liczą sobie 750pln 🤔wirek:
Po telefonicznym wyrażeniu mojego zdziwienia wynikającego z braku logiki przy zastosowaniu takiej ceny do warunków pan zaczął się jąkać 👍
i powiedział, że oczywiście cena do negocjacji. Także trzeba się przejechać na rekonesans...
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
22 marca 2012 08:40
Kiekrz został sprzedany pod Biedronkę, a w Łukowo już jakis czas jest. To stajnia głownie pod szkółke dla dzieci ze szkoły językowej itd. Plac do jazdy i padoki sa przy stajni.Dla koni w pensjonacie może 1-2 boksy stąd może cena 😉
Kiekrz sprzedany - fakt, ale tylko 'góra' 😉
Byłaś w Łukowie?
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 marca 2012 09:10
karta, dzieki 🙂
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
25 marca 2012 10:16
Tak , byłam i bywam. Bardzo dobrze znam właścicieli.
Przejeżdżałam dziś przez Wiórek, więc postanowiłam skorzystać z okazji i spojrzeć co jest faktycznie ze stajnią. Niestety żywego ducha nie widziałam. Sprawiała wrażenie opuszczonej. Z boku stajni resztki raczej starego obornika, na okólniku nie było koni, no i wyglądał na wiecznie otwarty, bo nie było belki zamykającej. Niedaleko stały jakieś auta, ale być może ktoś z okolicznych mieszkańców tam zaparkował. Zapytałam lokalnych mieszkańców czy coś wiedzą, ale niestety nikt z nich się nie interesuje końmi, więc nic nie wiedzieli. Szkoda..
Odkopałam numer do pewnego chłopaka, gdy tylko doładują mi konto to zaraz się wszystkiego dowiem.  😉 Z tego, co widziałam... Ostatnio moja była znajoma ze szkoły wystawiała stamtąd konie na sprzedaż w allekonie.pl. Tylko nie wiem czy grzecznościowo, bo o ile dobrze się orientuje to ona ma jednego na własność.
Kurczę tak fajnie zlokalizowana stajnia się marnuje, nie mogę tego pojąć.

A wiadomo coś na temat rogalinkowego Mustanga? Bo coś przycichło ostatnio. Są tam jakieś konie? Zajmuje się tym ktoś?
belle w Rogalinku ok 10 koni (Mustang Rogalinek)
staejjny w porządku
plac na górze tak kopny jak zawsze ale jeżdżą na dole za wybiegami tam jest pół piasek pół trawa
boksy malutkie! ok 2,80 na 2,80
gdyby nie te boksy............

też żałuje, że wiórek się marnuje... miałabym blisko
zaraz koniec miesiąca i już nie wiem co mam zrobić....
objechałam parę stajni i nic....

edit belle a Wy gdzie teraz stoicie? bo widze szukasz stajni w tych okolicach co ja😉
Wysłałam wiadomość do dziewczyny, która właśnie wystawiała te konie. Jak napisze mi odp to się z Wami nią podzielę.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się