Końskie plecy, grzbiet

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2024 09:01
Jakie są ograniczenia w pracy przy zwyrodnieniach w stawie krzyżowo-biodrowym? Czego należy bezwzględnie unikać, a co dobrze wprowadzić w większej ilości?
zembria, Obstawiam, że wykonywanie ciasnych kół byłoby do unikania, ale podłączę się do pytania....

(...)
W sumie, ma wędzidło oliwkowe, jakbym całkiem zdjęła nachrapnik i przypięła lonże do tego, to będzie to miało sens ? Wydaje mi się niestety, że nie bardzo..

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie nie widząc konia. Jak chciałabyś tą lonżę przypiąć? w jaki sposób? Bo sposobów na zapinanie lonży do wędzidła też jest kilka i też stosuje się pod kątem konia.
Pomijam, że nie za bardzo chcesz tak naprawdę cokolwiek przy tym koniu zadziałać, a to, moim zdaniem, nie jest tak do końca dobra postawa jak się ma konia z bolącym grzbietem któremu wet jednak jakieś zalecenia dał. Gog i lonżowanie na wędzidle to nie jest od razu katowanie konia.

Z drugiej strony, dzisiaj chodził na halterku i mimo ogólnego rozproszenia (wiał wiatr, latał piach, obok na placu 3 inne konie) chodził ładnie, więc pewnie zostaniemy przy halterze.
PannaDziewanna, I on na tym halterze na 100% angażuje te plecy?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2024 11:19
Ponawiam pytanie, ktoś coś??
BUCK   buttermilk buckskin
27 maja 2024 13:45
zembria sorki, zapomniałam zapytać, a właśnie była fizjo do stawu krzyżowo-biodrowego....
wyślę do Niej zapytanie, i dam Ci znać

z zaleceń:
wyciaganie nóg wzdłuz kłody
podciaganie pod kłode z trzymaniem przez chwilę
podciąganie zadu, poprzez ruch kopystkami (wiesz o co chodzi ? )
uruchamianie pleców poprze nacisk na mostek
ćwiczenia w stępie na drążkach celem podnoszenia nóg
schodzenie tyłem z górki
ciągniecie za ogon
bujanie w kłebie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2024 14:16
BUCK, Dzięki! 🙂 To jak mniemam są zalecenia przy zwyrodnieniach tego stawu? A ograniczenia jakieś podsunęła?
BUCK   buttermilk buckskin
27 maja 2024 14:57
zembria wysłałam zapytanie o przeciwskazania, i co mi poda to dam znać 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2024 15:46
BUCK, Bardzo Ci dziękuję dobra kobieto 🌷
BUCK   buttermilk buckskin
28 maja 2024 20:40
zembria z wykluczeń mam podane:

ciasne koła w chodach wyższych niż stęp
skoki
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2024 07:59
BUCK, Dzięki! 😘
Mam pytanie z troche innej beczki jesli mozna. Czy ktos spotkal sie przy bolu w w stawie krzyżowo-biodrowym (staw ostrzykany, ale bol nie zniknal) z zaleceniem pojedynczej sesji laseroterapii? Zazwyczaj slyszalam ze do poprawy potrzebna jest seria zabiegow, wiec zastanawia mnie czy taka pojedyncza sesja rzeczywiscie ma szanse cos zdzialac. RTG plecow czyste, po usg mamy jedynie problem miesniowy, a raczej ich braku (kon niedawno do nas przyjechal jako szkielet wiec miesnie dopiero sie powoli pokazuja).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się