Pensjonaty w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego

Czy ktoś orientuje się, gdzie są jakieś kameralne, małe stajenki w rozsądnej cenie ? Tzw. 'mniej znane' 🙂
Mile widziany dobry dojazd, nie posiadam prawa jazdy :P
O, moje okolice 🙂

Z mniejszych stajni w promieniu do ok. 40 km od Ostrowa są dwie w Śliwnikach - Śliwniki Pałac i druga, mniejsza, ale nie jestem pewna czy prowadzą tam pensjonat.

W Pałacu pensjonat funkcjonował - nie wiem jak działa obecnie, gdyż z tego co wiem boksy zajmują odsadki, ale z drugiej strony - nowe boksy się budują; dojazd z Ostrowa jest b. łatwy - linia M, 19E (na Kalisz), wysiadasz w Śliwnikach i do stajni jest jeszcze jakieś 700 m spacerkiem 🙂, kilometrowo wychodzi pewnie jakieś 10 km

Druga Stajnia, którą mogę polecić ze względu na kameralność jest Stajnia Czempisz (www.stajniaczempisz.pl) - jest to odległość większa, z Ostrowa będzie ok. 40 km (stajnia znajduje się w Czempiszu za Brzezinami; dojazdy z Kalisza na pewno są autobusem, ale nie wiem jak z Ostrowa); pensjonat wznowiony jest od niedawna, bo właściciele mieli przerwę w prowadzeniu takowego.

Te dwie stajnie znam dobrze z własnych doświadczeń pensjonatowych;

oprócz tego, z tego co pamiętam na trasie Ostrów - Kalisz jest jeszcze stajnia w Szczypiornie, ale nie wiem czy prowadzą tam pensjonat i na jakich zasadach; są Godziesze, ale one są z kolei już trochę większym ośrodkiem, tak samo jak kaliska Wolica; co z samym Ostrowem, to pewnie wiesz więc przemilczę 🙂
U Studniewskich w Gutowie (ok.10 km od Ostrowa) przyjmowali konie w pensjonat, warunki całkiem dobre, hala (co prawda wąska), dwie ujeżdżalnie (w tym jeden "parkur"😉, pastwiska, lonżownik, myjka, instruktor...
Cena, z tego co pamiętam 300-400 zł ,ale teraz to nie wiem jak kosztują.
Edit: Tu masz linka do oferty pensjonatu:
http://www.studniewski.pl/index.php?pokaz=pensjonat
Właśnie chodziły mi po głowie stajnie, ale nie mogłam sobie przypomnieć gdzie, teraz już wiem, że to właśnie o Śliwniki mi chodziło. 🙂 Choć tam nie byłam, kojarze "ze słyszenia".: ) Koniecznie muszę pojechać i sprawdzić 🙂
Oferte Gutowa przeglądałam, jeszcze co prawda tam nie byłam, ale wybieram się w przyszłym tygodniu zobaczyć jak to wygląda, boje się tylko, że dojazd będzie ciężki. 🙂
Dziękuje bardzo za informacje 🙂
hjudi, blagam cie zmien troche nick  🙇
zapraszam tez do nas w odwiedziny.
Do "nas"  to znaczy ?😀

Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
stajnia tomeczko, myslniew, kobyla gora.
W Kobylej Górze mam dalszą rodzinę, ale niestety kontakt nikły 🙂
Ale jak się znajdzie kiedyś transport to bardzo chętnie wpadnę zobaczyć 😀 🙂
Pozwól mi zostawić ten nick, mówią tak na mnie od gimnazjum, innego potem sobie nie przypomne 😀
hjudi, w odwiedziny zapraszam serdecznie, stajnia kameralna, wlasnie czekam na odwiedziny azbuki.
co do nicku, ja ci nie zabraniam, tylko nie wypada napisac jak go czytam na pierwszy rzut oka  😡
Lotnaa   I'm lovin it! :)
19 maja 2010 19:26
Bardzo sympatycznie jest w Doruchowie, ale tam bez własnego autka chyba nie można się zbyt łatwo dostać.
Właśnie słyszałam, że w Doruchowie fajnie, ale niestety za daleko, szukam czegoś jak najbliżej, najlepiej małego i prywatnego 🙂
Nie ma tu chyba za wiele osób z tej okolicy ale czy ktokolwiek może powiedzieć cokolwiek o pensjonacie w miejscowości Karski? (pierwsza wiocha za borowianką).
Sorry, że odkopuje, ale jeździ ktoś w śliwnikach?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się