Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Czy można śrutę jęczmienną dawać na sucho? Do tej pory mieszałam z wysłodkami ale chciałam z nich zrezygnować i tak się zastanawiam czy muszę ją moczyć.
śruta jęczmienna bezwzględnie musi być podawana na mokro, jeżeli nie chce Ci się tego robić to możesz kupić płatki jęczmienne mikronizowane takie jak w paszy są : )
Tak właśnie mi się wydawało. Dzięki  :kwiatek:
Oz no jeszcze nie widzialam zeby jakis na banana nosem krecil 😀

Z czeresniami uwazaj, niebezpiecznie.

Ja moim na nude galezie do do grrryzienia w boksie, iwiazac wiechec przy scianie, lub rzucic luzem potem pozbierac co nie zjadly bo ostre
Najlepiej brzozowe chrupaja
Zmora - kolejne wcielenie Esencji - dzieci w ferie się nudzą  😀iabeł:
Zmora moje dwa konie nie jedzą bananów wcale. widocznie im nie smakują. a co do gałęzi, to raczej nie jest to za szczęśliwe rozwiązanie...

edit. dokładnie zielona_stajnia ... za długo już mają wolne widocznie...
Zmora moje dwa konie nie jedzą bananów wcale. widocznie im nie smakują. a co do gałęzi, to raczej nie jest to za szczęśliwe rozwiązanie...

edit. dokładnie zielona_stajnia ... za długo już mają wolne widocznie...





Dlaczegoz to galezie nie? 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 lutego 2014 18:36
a skąd kupujecie jęczmień?


Ja kupuje jęczmień w składzie paszowym - a śrutę robi mi nasz niezastąpiony stajenny w swoim gospodarstwie. Ostatnio dodaje też nieco owsa i staruch je mix'a
Podawał ktoś może Pavo Care4Life ?
Zastanawiam się właśnie czym właściwie ta pasza jest. Pasza ? Sieczka ? Dodatek ?
Ogolnie to musi cos dostawać, bo suplement musi dostawać. A poza tym on sie strasznie wscieka przy karmieniu. I jesli nic nie dostanie to potrafi boks rozwalic:/ dzikus straszy z niego. A wole zeby nie rozwalil sobie znowu nogi.
oz a może sieczkę jakąś mu dawaj?
gryglodor, dlaczego gałęzie nie?
oz, dawaj mu jakąś lekką sieczkę - tak, jak mówiłam wcześniej, ja dawałam dosłownie garstkę i był spokój 😉

A jaki suplement musisz mu dawac?
klami ja dawałam pavo care4life
Magnez + nie pamietam jak to sie nazywa, ale na ścięgna. Polecenie weta. Koń w przyszłym tygodniu wychodzi z kliniki i chce juz wszystko ogarnac na jego powrót.

Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc🙂 kupiłam w koncu mysli z epoki. Nie pamietam jak sie nazywa niestety.
śruta jęczmienna bezwzględnie musi być podawana na mokro


Możesz to proszę uargumentować? Przecież jęczmień nie puchnie , ani nie są to otręby...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 lutego 2014 09:08
_Gaga ja moczę bo niestety śrutę mam bardzo drobną i najzwyczajniej się pyli.
Pyli się nawet owies gnieciony a podaje sięgo na sucho
Mój gnieciony jęczmień też się pyli i też dostają na sucho...
Dodaje ktoś z was słonecznik do karmienia? Jak się podaje i dawkuje?
Dodaje ktoś z was słonecznik do karmienia? Jak się podaje i dawkuje?


Slonecznik czy luski?
Zależy co lepiej 🙂
Szczerze to ani tego ani tego nie polecam

A takie zasadnicze pytanie po co ? 😉
kajpo - włącz ignora, bo Esencja vel Zmora vel PFK zaraz Ci napisze, że konia najlepiej odpaść ziemniakami ze schabowym.
No to już na własnej skórze się przekonałam o fenomenie osoby która od jakiegoś czasu wkurza całą re-voltę  🤣
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg2003524#msg2003524 date=1391609625]
kajpo - włącz ignora, bo Esencja vel Zmora vel PFK zaraz Ci napisze, że konia najlepiej odpaść ziemniakami ze schabowym.
[/quote]

Co???
Nie wiem jaka esenja
Nastepny raz???
O co wam kaman, ludzie???
Zglaszam 😀iabeł:
Zgłaszaj, zgłaszaj - z nami nie masz szans
Dziewczyny jak to wkońcu jest z tymi otrębami pszennymi ? Podawać czy nie ? Kilka lat temu podawałam mojej kobyle po wyźrebieniu i powiem szczerze że wyglądała zaskakująco dobrze na tle innych matek karmiących . Teraz stajenny zaproponował mi ponowne podawanie jednak mamy doczynienia z innym konie mianowicie 4 latkiem który potrzebuje utuczenia . Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi zaczynam mieć mieszane uczucia  🤔
Ja otręby podaje z wysłodkami
możesz spokojjnie podawać, jednak najlepiej podawać równocześnie coś, żeby równoważyć stosunek Ca:P. Warto co jakiś czas robić przerwę w podawaniu 🙂
dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się