Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Zamówienia detaliczne obsługuje Agro-vital http://agro-vital.pl/
ojj dzieki ! izydorex
A mnie boli, że Agrovital uciął ilość paszy bez redukcji ceny i z wysyłką za 1 kg wychodzi nawet drożej niż Pro Linen  🙄
Ale której paszy?
faith, każdej. Opakowania coraz mniejsze a cena ta sama. Klienci najczęściej kupują po prostu worek paszy,  nie patrząc na wagę 🙁
Dlatego ja już dawno przestałam tam zamawiać 🤔 Bez przesady, jest taki wybór pasz na rynku, że nie muszę się dawać robić w bambuko tej firmie.
Ja również przestałam, po tym jak pasza robiła się co raz droższa. Od października jedna z pasz podrożała o 15%...
O kurde, faktycznie. Szukam czegoś taniego i bez melasy i znaleźć nie mogę  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 marca 2018 11:20
O właśnie, możecie polecić jakieś pasze bez zbożowe?
i z niską zawartością cukru/ bez melasy  😉
Pasze bez melasy ma Nuba i Magic horse
lusia722, co może być w paszy bez zbożowej? Sieczka?  🤔
Moon   #kulistyzajebisty
19 marca 2018 11:50
_Gaga, suchar na poniedziałek - powietrze!  😜
Ja się przerzuciłam w tej chwili na pasze Masters. Można u nich znaleźć i bez owsa i z niską zawartością cukrów i bez melasy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 marca 2018 12:11
_Gaga pewnie też.
lusia722, z tym, że ja serio pytam. Jedyną paszą, którą kojarzę w ktorej nie ma zbóż jest Pavo Care 4life, z tym że jest tam soja i len. Poza tym bez zbóż masz sieczki, wysłodki buraczane, siano i słomę. I to raczej wszystko.
Chyba, że zaluczysz do tego np. płatki jabłkowe, czy wytłoki z marchwi...
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2767706#msg2767706 date=1521461649]
lusia722, z tym, że ja serio pytam. Jedyną paszą, którą kojarzę w ktorej nie ma zbóż jest Pavo Care 4life, z tym że jest tam soja i len. Poza tym bez zbóż masz sieczki, wysłodki buraczane, siano i słomę. I to raczej wszystko.
Chyba, że zaluczysz do tego np. płatki jabłkowe, czy wytłoki z marchwi...
[/quote]

No ja bym właśnie liczyła też susze z wytłoków lub z owoców. Zioła? I może otręby ryżowe, niby zboże, ale składem się dość różni od tych "końskich".
lusia722, polecam Reeleve, nie ma zbóż a jest kaloryczna, więc konie sportowe dadzą radę.

Edit : https://www.saracenhorsefeeds.com/performance/re-leve

A i jeszcze dobre opinie ma Green Power:

https://www.ntb24.pl/pl/p/Eggersmann-Green-Power-15kg/48
Sivrite, to sama odpowiedziałaś osbie na pytanie. Pasze bez zbożowe to wytłoki, wysłodki, sieczki i siano.

Perlica, co to za pasza, bo google nic nie wypluło?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 marca 2018 12:28
Kupuję AgroVital Hoof COMPLETE - 25 kg w 2015 kosztował 36 zł, w 2016 38 zł, od 2017 42 zł. Biorąc pod uwagę ulepszony skład podwyżki nie są oszałamiające.
W przeliczeniu na kg bardziej się opłaca wysłać kurierem 1 worek 25 kg niż 2 14 kg.
anetakajper   Dolata i spółka
19 marca 2018 12:33
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2767714#msg2767714 date=1521462460]
Sivrite, to sama odpowiedziałaś osbie na pytanie. Pasze bez zbożowe to wytłoki, wysłodki, sieczki i siano.

Perlica, co to za pasza, bo google nic nie wypluło?
[/quote]

http://optifeed-sklep.abstore.pl/ujezdzenie-saracen-re-leve-20kg,c32,p21,pl.html
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 marca 2018 12:39
_Gaga no właśnie makuch lniany, z ostropestu, z czarnuszki, sieczka, słoma mogą być.
Jakieś zioła też ok. Wolałabym gotowy produkt, bo dla kucyka nie opłaca mi się kupować komponentów paszowych po 25/50 kg.
To nie koń sportowy tylko kucyk.
Tak tylko szkoda, że agro-vital nie ma takiego wyboru z musli 25 lub 14 kg. Teraz zamówiłam dwa worki 14 kg musli i jeden 25 kg granulatu hoof i szczerze chciałam trochę tańsze pasze, a teraz przeliczając na 1 kg wychodzi więcej niż Pro Linen. Pro Linen mam dostawcę w moim mieście, a z Agro vital biorę najtańszą (16 zł) wysyłkę. No szczerze mi się to przestało podobać
lusia722, a potrzebna mu pasza "pseudo-treściwa"?
_Gaga, wstawiłam link do strony producenta, od kilku lat jest w Polsce.

Działa naprawdę super, bo ja mam konia o ponadprzeciętnej reakcji i wyciszył się naprawdę wyjątkowo. Jednocześnie jest wydajna, bo podaję tylko 2kg dziennie dla konia o wadze 500 kg w treningu skokowym.

edit: lusia722 to dla kucyka się chyba nie nadaje, ma full tłuszczu i konie po tym tyją, a kucyki to zazwycaj są dobrze zbudowane...
Perlica, za dużo "e" napisałaś w nazwie, dlatego nie mogłam znaleźć 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 marca 2018 13:21
_Gaga no właśnie potrzebna
lusia722, Eggersmann Getreidefrei- my konsumujemy
Swoją drogą, tak całkiem poza tematem - rozbawiło mnie tłumaczenie składu paszy Eggersmanna z linku Perlicy  😁 z olejem osetowym na czele  😂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 marca 2018 14:14
Dziękuję dziewczyny, przeglądam i coś muszę wybrać dla mojego hipciokuca
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się