Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Scottie   Cicha obserwatorka
25 lipca 2012 18:01
pony, w Warszawie? Jeśli tak, to możesz podać namiary na kosmetyczkę?
pony   inspired by pony
25 lipca 2012 18:09
oj, akurat w Lublinie 🙁
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lipca 2012 18:25
No tak, dlatego ceny takie niskie 🙂 więc szukam dalej!
cieciorka   kocioł bałkański
25 lipca 2012 20:23
[quote author=miss_misery link=topic=2914.msg1463931#msg1463931 date=1342538965]
A Alep to naturalne oliwkowe mydło syryjskie z dodatkiem oleju laurowego, o takie na przykład:
http://biolander.com/produkty/kategoria/produkt/Alepia/alepia-mydlo-alep-z-aleppo-brunatne-30-laurie/
[/quote]
wow, ale drogie! Ja kupowałam po jakieś 5zł, ale prawdę mówiąc średnio się nim myje- jak to naturalnym mydłem. Mam nawet jedno ciągle.

Czy bibułki matujące różnią się czymś od serwetek?
Bibułki ściągają tylko sebum, makijaż zostaje nienaruszony. Serwetka razem z sebum zetrze Ci trochę makijażu
cieciorka   kocioł bałkański
26 lipca 2012 10:00
Hm, nie wydaje mi się, dlaczego miałaby ścierać makijaż? Może mniej wchłonie, ale generalnie można zaoszczędzić 🙂
Powiem Ci tak - po przyłożeniu do nosa/czoła serwetki, chusteczki albo ręcznika papierowego zawsze zostaje mi na nim podkład.
Na bibułce matującej nigdy. I nawet gołym okiem widzę, że po przyłożeniu bibułki makijaż jest bez zmian, a po serwetce znika. Ale to też pewnie zależy od tego, ile masz makijażu na sobie - ja na co dzień do pracy mam pełny make up, z pudrem, różem, bronzerem.
pony   inspired by pony
26 lipca 2012 10:25
a według moich obserwacji tanie bibułki działają tak samo jak serwetki- są do dupy i tyle;p
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 lipca 2012 10:27
ten Mac mnie uczulil! http://www.douglas.de/douglas/Make-up-Teint-Puder-MAC-Puder-Blot-Powder_productbrand_2010007267.html

jestem wsciekla, bo naprawde swietny puder a teraz nie mam co z nim zrobic  🤔

musialam wrocic do mojego sprawdzonego Clinique, ktory notabene znow podrozal  😤
cieciorka   kocioł bałkański
26 lipca 2012 10:27
szepcik, ale mi chodzi o serwetki starego typu- nie takie jak chustka, czy papier. Ja i tak, używam tego co mam pod ręką 🤣, nie lubię nosić miliona klamotów przy sobie :P
Ja mam bibułki Bobbi Brown, są w cenie 29 zł za 100 sztuk, wydawały mi się drogie, ale koleżanka polecała (przerobiła już wiele bibułek) i generalnie miała rację, że w rozbiciu na te dwa i pół miesiąca mniej więcej to wcale nie jest tak dużo

Cieciorka te takie cieniutkie, białe, restauracyjne? No to może, ja raczej miałam na myśli coś pokroju papieru toaletowego/ręczników kuchennych. Ale moje bibułki i tak są mniejsze od serwetek 😉
cieciorka   kocioł bałkański
26 lipca 2012 10:32
szepcik, tak, takie. Trzeba tylko wymyślić do nich opakowanie- ale chyba już mam 🙂
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
26 lipca 2012 11:57
możliwe, ze od ocm mnie wysypało? Od kiedy stosuje (tydzień, mało :P), porobiły mi się takie wulkany, jakich wcześniej nie było. Skóra się oczyszcza? nawet drożdże takiego wysypu nie spowodowały.
cieciorka   kocioł bałkański
26 lipca 2012 22:02
Znacie jakieś ładne matowe cienie oranż i brzoskwinka? Najchętniej w komplecie, bo że w inglocie mogę sobie dobrać, to wiem 🙂
Swoją drogą, czy cienie do palety są tańsze niż w opakowanku?

Pomalowałam się niedawno korektorem bennefit pod oczami. Tak, jak nie lubiłam go i miałam nadzieję, że skończę jak najszybciej, tak pod oczy nadaje się idealnie :P. Ciut za żółty na skórę, pod oczami ładnie kryje i wygląda naturalnie. Tylko... ja chyba wolę siebie z cieniami 🤣 Któraś też tak ma? Mam wrażenie, że bez cieni mam bardziej pociągłą twarz i mniejsze oczka 🤣

Scottie, myślałaś już, jak będziesz ostrzyć tego Nyx'a? Nożem, temperówką, czy przelejesz?
Dziewczyny, powiedzcie mi - czym myjecie twarz? Co możecie polecić?
Mam cerę mieszaną z tendencją do wyskakiwania różnych niechcianych rzeczy.  👿
cieciorka   kocioł bałkański
27 lipca 2012 12:25
Ja myję wieczorem Dermoclarem a rano Physogelem.

Czy do pudru ryżowego warto dosypać pigment?
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lipca 2012 13:55
cieciorka, jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, ale chyba ją przetopię, bo ten plastik wydaje się za twardy, żeby go "naostrzyć". Swoją drogą jest bardzo wydajna przez to, że jest mocno napigmentowana- i chociaż używam jej prawie codziennie na linię wodną, na 'dziubek' nad ustami i pod brew, to prawie nie widać jej zużycia.

Fredziae, też mam cerę mieszaną z tendencją do trądziku, rozszerzone pory itd. Rano przemywam twarz tylko wodą, bo co za dużo to niezdrowo i moim zdaniem twarz żelem powinno się myć tylko raz dziennie. Wieczorem, po demakijażu mleczkiem, myję twarz żelem micelarnym BeBeauty (z Biedronki, ok 5zł, polecałam już tu wielokrotnie, dużo lepszy od Normaderm Vichy) za pomocą gąbki konjac z Rossmanna (ok. 15 zł). Nie ma piany, ale twarz jest dokładnie oczyszczona, zauważyłam zdecydowane polepszenie stanu skóry, brak suchych skórek, ściągnięcia, mniej wyprysków, oczyszczone pory itd.


Mój flat top z hakuro (h51) wczoraj skończył swój żywot, calutkie włosie wylazło ze skuwki... Używałam go od lutego niemal codziennie i już zapomniałam, jak maluje się twarz palcami 😉 Z pomocą przyszły gąbeczki (z rossmanna, chyba 6 albo 8 sztuk w okrągłym pudełku), które kupiłam 2 lata temu i użyłam je chyba raz... i to tylko na spróbowanie. Jestem zachwycona efektem po gąbkach, super wtopiły fluid w skórę, nie robiąc przy tym smug, a co najważniejsze- fluid nie powchodził w pory, tak jak przy pędzlu- i nie miałam białych kropek na twarzy 😀 Z korektorem też świetnie sobie poradziły 🙂 Aż nabrałam ochoty na BeautyBlendera 🙂
Scottie bez obaw możesz natemperować  kredkę NYX'a. Też się bałam, że ten plastik jest za twardy, ale wszystko jest ok. Polecam do tego temperówkę  Essence  🙂
cieciorka   kocioł bałkański
27 lipca 2012 17:56
Scottie, na usta? 😀
A po przelaniu jak nałożysz na linię wodną? Po czym miałaś białe kropki? Wiem, o które gąbki w kółku chodzi, sama kiedyś kupiłam dla testu :P
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lipca 2012 20:22
Rozie, właśnie się na nią czaję, zobaczymy, czy się sprawdzi 🙂

cieciorka,
ok. 4:30, chociaż cały filmik godny obejrzenia. Właśnie to nakładanie na białą linię zaczęło mnie zastanawiać (może pędzelkiem jakimś twardym by dało radę? bo palcem raczej nie bardzo), dlatego będę próbowała ją temperować.

Kropki na twarzy miałam po pomalowaniu jej fluidem- mimo nakładania go pędzlem, rozcierania, wtapiania w skórę rozgrzanymi palcami- wchodził tak w pory, że nie dało się tego rozetrzeć i przez to miałam jasne kropki.
cieciorka   kocioł bałkański
31 lipca 2012 13:54
Wszechstronna, a ja zawsze jak oglądałam filmiki i pojawiała się biała kredka zadawałam sobie pytanie, na kij komu biała kredka? 😀
Twoim przykładem użyłam ostatnio gąbeczki- super się rozprowadza, ale po umyciu i tak zostają na niej plamy. Ze względu na trądzik, chyba jednak najbezpieczniejsze dla mnie są czyste ręce.

Używał już ktoś tego fluidu?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53577&next=1
Lirene Dermoprogram, City Matt (Fluid matująco - wygładzający)
Scottie   Cicha obserwatorka
31 lipca 2012 15:29
cieciorka, trądzik? Bitch, please! Jaki trądzik? Masz cerę idealną, z taką twarzą jak Twoja to ja bym się w ogóle nie malowała!

Fakt, brudzi się ta gąbka i trudno ją domyć, ale mam ich jeszcze 5, więc nie będzie problemu, żeby ją po miesiącu wyrzucić 🙂
Są jakieś specjalne, mocne kremy przeciwsłoneczne do twarzy, które nie zostawią mi na twarzy tłustego filmu? Mam serdecznie dosyć ciągłego wyglądania jak pan spod taniego sklepu monopolowego... Marzy mi się bycie wręcz bladą, przynajmniej na twarzy.
cieciorka   kocioł bałkański
31 lipca 2012 16:21
Scottie, haha, dzięki, ale że czegoś nie widać, znaczy że nie ma, lub że nie wyskoczy przed okresem 😉 Ale fakt faktem, że teraz jest dobrze i kto wie, czy to właśnie nie efekt nie używania gąbeczek itp.
Florcik, kiedyś miałam bloker i był w miarę, ale nie pamiętam firmy. Teraz mam ziaję 30 (na plus, że w małym pudełeczku) z ładnym zapachem i chwilę po nałożeniu nie widać jej na twarzy, choć jest dość tłusta. Czytałam, że do matowania tego typu kremów strawdza się puder ryżowy. Sama planuje testować, ale jeszcze nie kupiłam.
cieciorka, oo,dzięki. Mogłabyś ją podlinkować? Niestety nie mogę jej znaleźć w google, wyskakują mi same kremy na zmarszczki 30+.  :kwiatek:
Florcik... a wiesz, że musiałabyś ten krem nakładać na twarz w dużej ilości i parę razy dziennie, żeby była faktyczna ochrona?
Ja dałam sobie spokój z blokerem na co dzień, pod makijaż, bo czego bym nie zrobiła, to i tak się świeciłam. Ale w góry czy nad morze bloker obowiązkowo.
cieciorka   kocioł bałkański
31 lipca 2012 20:27
Florcik, też nie mogę teraz znaleźć nigdzie.

Czy ktoś mieszka lub pracuje przy drogerii Hebe? Niestety nie podają telefonów do poszczególnych drogerii.... ;/
Koleżanka zamówiła eyeliner zielony essence i jest rewelacyjny, teraz ja chcę fioletowy i nigdzie nie ma. Kupiłam sobie wczoraj w naturze czarny z drobinkami z nowej kolekcji i jest do kitu 😀. Tak więc poluję na tamten. Obdzwoniłam już Douglasy i Natury, znalazłam w jednej drogerii online ale jest nieczynna. Wiem, że inglot ma, ale trzy razy droższy 😉. Znalzłam tylko, że w Hebe są produkty essence, no ale przecież aż tak szurnięta nie jestem, żeby jechać specjalnie do każdej. W sumie te warszawskie są w miarę w centrum, więc prędzej czy później do którejś będę miała po drodze, ale jeśli możecie, to prosiłabym o sprawdzenie (i w razie czego, kupienie- oddam 😀)  :kwiatek:
Na allegro jest... używany  😂
Swoją drogą ladymakeup wisi mi 6zł i póki co cisza. Ale urlop mieli, to na razie nie będę ich jeszcze męczyć.

Mazidła.com nie działają.

Psioczyłam na siebie, że kupiłam elektryczną zalotkę, ale użyłam zgodnie z instrukcją i byłam zachwycona. Tylko, że kurka, już się zepsłuła  🤔wirek: 😤
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
31 lipca 2012 20:57
cieciorka essence wycofało zielony i fioletowy eyeliner i na ich meijsce wskoczył szary. Teraz wycofują też brązowy.
cieciorka   kocioł bałkański
31 lipca 2012 21:15
wiem, dlatego znalezienie go jest trudne
Scottie   Cicha obserwatorka
03 sierpnia 2012 18:58
Florcik, ostatnio natknęłam się na filmik laski (
), która zachwala filtr Biodermy Photoderm AKN Mat spf 30, może jest też wyższy. Jest do cery tłustej, więc może być dobry.

Przypomniało mi się, że w Biedronce między 1 a 14 sierpnia jest promocja pt "Moje piękno", są kosmetyki Bell- lakier air flow (mam i jest super), róże, pudry brązujące, fluidy, maseczki AA, jakieś toniki i żele Garniera.

Czy któraś z Was miała ten róż Bell pocket 2skin?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się