Ochraniacze

Strzemionko, już je kupiłam 🤔 a czemu odradzasz?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 marca 2014 11:50
a mogę wiedzieć za ile kupiłaś? 😉

Ja te ochraniacze sprzedałam jakieś 2 tyg. temu, przy czym zaznaczyłam, że beznadziejne. Ale za taką cene...  🤣

To tak - zapięcia beznadziejne, wbijają się w ręce, nie da się ich dobrze zapiąć. Rozmiarówka zawyżona, full chyba na jakiegoś fryza 😉 Nie przylegają w ogóle do nogi, źle leżą.
No nie polecam...
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
19 marca 2014 11:52
kupiłam dziś ochraniacze z futerkiem z horze te co są w Yard Equites mam nadzieję że będą fajne a za taką cene to szkoda było nie kupić  😵
koniara11 a u mnie te ochraniacze świetnie zdają egzamin na wszelkim błocie
Trzeba dojsć do wprawy w zapinaniu - fakt, ale leżą nieźle a po trzeningu wystarczy wypłukać - do rana są suche 🙂
Na codzień używam Veredusów, jednak Hampy na błoto - bardzo polecam 🙂
strzemionko dałam za nowiuśkie 50zł razem z przesyłką (nadal czekam na paczkę  🤔)
_Gaga ja zamówiłam je z myślą o zawodach na konia, który ma normalnego fulla, ale strasznie chude nóżki. Zobaczymy czy u mnie zdadzą egzamin  🙄
wcześniej używałam York Pro Tec (kontaktów) na przód i na tył zwykłe skokowe, ale zmieniła mi się wizja i postanowiłam kupić jakieś białe  😀
Jak podstawowe ochraniacze na zawody bym tego nie kupiła. Sama też na wyprzedaży u Bobera za grosze kupiłam jedynie z myślą o błocie - kompletnie nie patrząc na kolor (też białe). Rzeczywiście na codzień zapięcia niewygodne, ochrona średnia, wentylacja prawie żadna... Lepsze zwykłe skorupy
Trochę się zmartwiłam. Jak przyjdą to chyba będę musiała kupić inne 😵 Zobaczę jeszcze jak się będą sprawowały na nogach mojego dzikusa  🏇
mils   ig: milen.ju
19 marca 2014 17:31
Czy ochraniacze HKM New wejdą na nogę, na której przykładowo York Sportiva zapinają się na 2/3 dziurkę? Koń dość wysoki, Yorki Sportiva są idealne.
Dzisiaj przyszły moje HAMPY. Wydają mi się wielkie no i strasznie śmierdzą jak zgniła guma. Wymyśliłam, że jak będą się przesuwać to wkleje w nie futerko z owcy  👀
a jakie opinie o yorkach sportiva?


ew. jeśli ktoś kojarzy, że była o nich dyskusja i wie na której stronie, to poproszę 😉
a jakie opinie o yorkach sportiva?


ew. jeśli ktoś kojarzy, że była o nich dyskusja i wie na której stronie, to poproszę 😉


Wpisz w wyszukiwarke to Ci wyskocza posty, troche ich jest 😉 Kupilam ostatnio sportivy, na razie jeden trening maja za soba, w weekend przejda chrzest na zawodach 😉
Czy ktoś wie może jak wypadają rozmiarowo Horze Memphis w porównaniu do tych najzwyklejszych Horze z niby futerkiem i czy Memphisy mają paski na gumkach? Zachorowałam na Memphisy już na dobre, ale potrzebuję na prawdę sporych ochraniaczy, a XL nie robią. Mam te zwykłe Horze L i niestety na tylne kulosy mojej fryzki wchodzą mocno na styk  🙁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 marca 2014 20:57
Katasia ja mam Lki na poniacza 143cm... I Mki na przody, a całą resztę ochraniaczy (Woof Wear, Loesdau, Lamicell) ma Ski i Mki.
No to ekstra, bo moja ma 172cm i przez szczoty nogi jak balerony 😵
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 marca 2014 09:56
Moja koleżanka ma na haflingera te same i tyły ledwo dopina, zostaje spora dziura między jednym końcem futra a drugim. Dobrze chociaż, że rzepy mają elastyczne gumy, więc łatwiej się zapina.
Fryza się moim zdaniem w nie nie wciśnie 🙁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
23 marca 2014 11:50
zgadzam się z dziewczynami. mój nosi Mki veredusów, a na tyły mam Lki Memphisów.
ale polecam Ci ochraniacze HH, które mają XL w ofercie 😉
Flextrainer
[img width=400][/img]
co sezon są też nowe kolory  💘
[img width=400][/img]
sama mam te ochraniacze. futro w memphisach wydaje się fajniejsze, ale pozostała jakość wykonania i materiałów jest b.dobre w obu modelach.
Dzięki sei, nawet cena przyjemna, a na te promocyjne Memphisy z yarda i tak się pewnie bym nie załapała.
A jak z kolorem futra w tych białych HH? Bo o Memphisach gdzieś coś czytałam, że futro żółtawe i średnio to wygląda przy białej reszcie, a cały czas się waham czy brać czarne, czy białe  🙄 No i ciekawe czy XL nie będą strasznie wysokie, bo Horze Lki na długość są akuratne.

Heh. Kupiłam na próbę BR Pro Mesh Brushing Boot w rozmiarze L żeby zobaczyć jakie zestawienie rozmiarów mi potrzebne. No i cóż. L na mojego smoka to zdecydowanie na przód. Na obwód są dobre, mogłyby byc trochę niżsże, ale jest ok. Na zadzie natomiast na siłę udało mi się je jakoś zapiąć, ale ruchu by chyba nie wytrzymały, no i siegały smokowi gdzies do połowy właściwej wysokości.
Także potwierdzam, że na dużą nogę (Veredus L tak "akurat"😉 zdecydowanie komplet L+ XL.
Mam swoje Sportivy!
Są super 🙂 bardzo miękkie, fajnie wyprofilowane.
Z minusów- gumy już na wejściu są dość łatwe do rozciągnięcia, przewiduję tu problemy 😉 Są dość duże, raczej bliżej L Veredusów, mój Mkowy koń mógłby mieć przody ciut niższa. Ale poza tym szał 🙂 Sorry za niewyjściowe zdjęcia, plus żeby nie było wątpliwości- kupiłam używki 😉 stąd rysy.
Czy ktoś może mi powiedzieć jak duża jest różnica między Veredusami Olimpicami a Carbon Gelami? Chcę kupić nowy komplet i zastanawiam się, czy się opłaca  :kwiatek:
huzarova, różnica między nimi jest właściwie taka jak wyszczególniona w każdym opisie produktu. Ollympusy to po prostu dobrze wykonane i trwałe zwykłe skorupki. Natomiast carbony zamiast zwykłej pianki pod neoprenem mają zel, a więc lepsza amortyzacja i dopasowanie. Natomiast na ścięgnie mają dodatkowe wzmocnienie carbonowe, które mojemu koniowi raz dosłownie uratowało ścięgno, bo zwykła skorupka na bank by nie wytrzymała uderzenia jakie miało miejsce.
W przodach róznica jest duża i zdecydowanie warto wybrac carbony. W zadach natomiast różnica ta jest raczej niewielka.
huzarova, przody Carbony dużo lepsze, za to zady IMO prawie to samo. Ja mam kombinację, przody Carbony a zady Olimpici.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Czyli w tym przedziale cenowym najlepiej w Carbony zainwestować? Czy może jest coś na rynku, co mogłoby z nimi konkurować?
Poszukuję tanich ochraniaczy na padok. Zależy mi aby były przewiewne, żeby koń mógł w nich spędzić cały dzień bez ryzyka odparzenia oraz żeby dobrze chroniły podczas wygłupów. Myślałam nad York Pro Air. Czy używał ich ktoś z was jako padokowych?
Wiem, że BR Pro Mash mogłyby być dobre, ale ich cena mnie przerasta. Wyszukiwarka wypluła też PE Turnout boot, ale te wydają mi się zbyt miękkie, mało chroniące przy uderzeniu podkową.
Moja koleżanka uzywala York Pro Air cale lato i mowi ze super, noga sucha, ogolnie bardzo poleca.
Marianna, ja też polecam te ochraniacze, nawet w największy upał noga sucha (jechałam w nich kiedyś wierzchem na i z oprowadzanek + oprowadzanki, co daje w sumie ze sześć godzin pracy, w środku lata, i nic konia nie obtarło ani nie odparzyło) bardzo łatwo się je pierze i suszy i są zadziwiająco wytrzymała jak na ochraniacze z tworzywa na maty łazienkowe 😁
a ja mam pytanie - jak pierzecie ochraniacze? nasze Veredusy Olympic ostatnio po błotku spłukałam wodą i zostawiłam do wyschnięcia. ale teraz są już uwalone wszystkim, łącznie z zieloną śliną.
tylko szmatka i ciepła woda? czy jakaś inna opcja?  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
24 marca 2014 10:39
Olson, do pralki
delikatny program w pralce z niezbyt wysoką temperaturą. Zależy też jakie ochraniacze, wszystkie z futrem-sztucznym czy nie,na delikatny program np.wełna i 30 stopni,robocze-np.na padok czy karuzelę nie oszczędzam i dokładnie piorę z dodatkowym płukaniem,te z gumami-trzeba uważać z temperaturą bo guma się strzępi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się