Ochraniacze

a jak jest z bielą veredusów piaffe evo? łatwo się dopierają?
Moje piaffe evo się dopierają do białego jak dodam vanish. Jak nie dodam to zostają takie szarawe miejsca.
Mogę was jeszcze pomęczyć o te double lock WW? bo trochę zgłupiałam jak konia pomierzyłam, wydawało mi się, że ona ma nie wiadomo jak masywne nogi a wyszło mi w obwodzie(pęcina):
przednia noga 24 cm
tylnia noga 26 cm

zaś obecny wymiar ochraniaczy, które nam pasują na przody (takie typu dl) to 23 (wysokosc) x 26 (szerokosc) i one sa w sam raz.

zaś rozmiar MM double lock ma 26 (wysokosc) x 29 (szerokosc) - w związku z tym na przód będą raczej za duże prawda? na tył powinny byc ok, ale w takim razie mógłby mi ktoś jeszcz S-ki zmierzyć? Ja nie wiem czy ja coś źle mierzę bo nie chce mi sie wierzyć by S mogły być na nią dobre, no ale tak mi wychodzi... 🙄
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 listopada 2010 23:50
Magdzior jak dla mnie to nic dziwnego, po prostu ma krótkie nóżki 😁
a tak na serio, jak chcesz, to za tydzień jak będę u Ciebie z Belfastem, to mogę pożyczyć Ci do przymiarki moje Single Lock. Mam S i M 😉
No właśnie krótkie ale masywna🙂

Strucelka to super🙂 ja zapomniałam, że wy przyjeżdżacie za tydzień i sobie własnie plułam w brodę że Cię teraz jak byłaś o to nie poprosiłam🙂
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
21 listopada 2010 16:37
Mam pytanie, czy w Carbon Gelach Veredusa  w środku te ochraniacze są takie neoprenowe? Ma ktoś może ich zdjęcie od środka?
Tak. Wyglądają identycznie jak Olimpici. Tylko w dotyku się różnią.
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
21 listopada 2010 17:44
Tylko w dotyku się różnią.

W dotyku, w sensie w środku, materiałem jakim są wyłożone,  tak?  Dobrze rozumiem? Bo dziś już nie myśle trzeźwo...
Hmm, bo właśnie nad nimi myślę, bo mam tyły baloubety i są świetne bo się fajnie czyszczą, nie odparzają ani nic, a miałam olimpicki, ale czyszczenie tego materiału w środku mnie dobijało i dlatego myślałam o carbon gelach, bo narazie na baluobety nie mam funduszy...

btw, widzieliście na allegro cały zestaw baloubetów z futerkiem za pięć stówek ?  🙇
Felinka sa identyczne jak Olipici. Jak je zmacasz czujesz ze w Carbonach masz pod tym neoprenem żel. I że są mięciutkie.

Ja zawsze wrzucam moje Carbony do pralki. Rzepów nie ma , więc nic się nie poniszczy, wyglądają jak nowe, są czyściutkie i pachnące.
mam takie pytanie co do woof wearów- co to za rozmiar MXW??
Extra wide 😉 super szerokie.
Muszę kupić pełne ochraniacze treningowe i zastanawiam się nad  Equilibrium training (dresażowe) i firmy Professional Choice. Oba modele chronią pęcine i nadpęcie, oba są w zbliżonej cenie. Może ktoś używa? Jakie opinie?
Grace, ja używam Prof. Choice i jestem bardzo zadowolona 🙂 Wytrzymałe, rzepy też długą służą i kolory też mają śliczne :P
Tuffy,, rozumiem, że piszesz o Professional Choice SM PII Sport Medicine? Czy chłoną wodę?
Tak o SMB II piszę.
Wiesz co.. rzadko kiedy jeżdżę w nich w takich warunkach żebym jakieś mega kałuże miała czy coś. A nawet jeśli to nie zauważyłam żeby były przemoczone jak je ściągałam. Tak samo jak je myję to nie chłoną za bardzo wody. Wygodne, porządnie zrobione, nie odpinają się.
Z neoprenowych całkiem przyzwoite są też classic equine z tym wzmocnieniem na stawie:

Pro Equine nie lubię ze względu na niewygodne zapięcia.. są na jeden duży rzep i dwa węższe.. jak dla mnie ciężko się je zapina, ale widziałam w necie też takie na 4 rzepy jak prof choice.

neoprenowe Horze też zdają egzamin (http://kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.125&id_tow=1539)
A czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć odnośnie neoprenowych HORZE? Ich cen ajest dużo niższa w porownaniu do SMB
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
22 listopada 2010 19:15
ma ktoś może wymiary tych HORZE S/M/L?
Edit, przepraszam, ale nie doczytałam i myślałam, że Medziiik prosi o WW a nie Horze.
ma ktoś może wymiary tych HORZE S/M/L?


Medzik ale mówisz o tych neoprenowych?? Czy tych z "futerkiem"?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 listopada 2010 20:39
Potrzebuje coś możliwie tanego, wytrzymałego i nieodparzającego na padok. Dużo osób polecało yorki, ale może jeszcze jakaś alternatywa? Co z ochraniaczami z dechatolonu(?).
Szukam też tanich kaloszków na padok, wchodzią w grę tylko neopreny, bo od innych Ruda się obciera. Ważne, żeby nie były drogie, ale dość wytrzymałe.  :kwiatek:
No i żeby się spisywały jako tako na błocie  😵
z których HORZE Wam trzeba inf??
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
22 listopada 2010 20:50
Mówię o tych http://kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.125&id_tow=1539 - chciałabym białe ale nie wiem jak wypada tu S/M/L bo mam arabkę i może ktoś miał by jak sprawdzić wymiary była bym bardzo wdzięczna
arivle ja na mojego mam na padok kalosze Horze, żyją już 2 rok 🙂 nie zachwycają już wyglądem, ale rzepy dają radę. Do tego na lato te ochraniacze z siateczką 😉 a na zime mamy Horze 😉 http://cztery-kopyta.pl/index.php?route=product/product&product_id=233
moje HORZE super leza na przodach, za to z tyłów sie zsuwaja, ale to chyba wynika z tego ze moj kon jest jakis dziwny bo malo ktore tyly dobrze leza. jak bd w piatek w stajnie to moge zmierzyc Mki 😉
Medziiik, ja mam zarówno SMB II jak i Horze neoprenowe rozmiaru M. Mam AQH, który ma 147cm wzrostu i nóżki ma malutkie(podkówki ma 00). Kaloszki też mamy M. Jeśli boisz się, że S będą za duże to niesłusznie moim zdaniem, może ktoś poda wymiary🙂😉
Tutaj M na moim naprawdę niewielkim koniku:
ash   Sukces jest koloru blond....
23 listopada 2010 09:46
Ja mam neoprenowe Horze L na konia 164 cm  i dość szczupłych nogach. Veredusy mamy M, ale w tych neoprenach Horze L jest dobra.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 listopada 2010 10:18
xxAgaxx, i jak te horze się sprawdzają? Używaliście już?
xxAgaxx, i jak te horze się sprawdzają? Używaliście już?


Ja właśnie te Horze ciucham na co dzień i jak na razie od sierpnia nie odmówiły mi posłuszeństwa.
xxAgaxx, i jak te horze się sprawdzają? Używaliście już?


są niedozdarcia. A łatwego życia nie mają.. kupiłam 2 pary bo 20zł to śmieszna cena...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się