hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 czerwca 2012 13:44
Wierzymy- jak wszyscy 😉
Mojej mamy nauczycielka od rosyjskiego mawiała : Sprawiedliwość to tylko po śmierci, a to i nie wiadomo.

Bardzo mi się to spodobało.
Pytanko do hucularzy:
Poszukuje dla znajomego wałacha hc dość wysokiego może być nawet wyrośnięty z hucuła 😉 koń dla chłopa ok 70 kg więc mocniejszej budowy; w wieku 3 lata w górę przynajmniej podjeżdżonego. Konik winien być miły i niepłochliwy z resztą sobie poradzimy 😉 Konik do rekreacji i wypadów w tereny pod stałym nadzorem instruktorskim 🙂 Czym bliżej Lublina tym lepiej ale prosiłabym jak ktoś obeznany z hodowcami coś wiedział o kontakt bo mi się już pomysły skończyły.
Szumka w Żurawiejce są na sprzedaż inne konie czy tylko te co na stronie?
Proszę modów o nie usuwanie bo na ogłoszenia mogą hucularze nie włązić  :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 czerwca 2012 18:38
kasia-pala- ten chłop to chuchro jakieś ha ha ha . Mojej wagi biedaczek 🙂
Huculska Ostoja dzięki ale musi być duży - główne założenie więc konik 136 cm zdecydowanie odpada 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
20 czerwca 2012 10:21
kasia-pala, [url=[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/1154?q=ko%C5%84[[a]]+huculski&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=]a ten? [/url]
Czy koniecznie musi być ze stadniny?
Bierzemy go pod uwagę ale za dużo umie 😉 z reszta nie zaśmiecam. Propozycje prosiłabym na pw i dzięki za odzew  :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
20 czerwca 2012 22:53
a ja dzis u znajomego trzasnełam kilka fotek podopiecznemu
czempionka z Klikowej przygotowuje sie do próby w Hawłowicach 😉


emptyline   Big Milk Straciatella
20 czerwca 2012 22:55
m.indira, kasztan?
m.indira   508... kucyków
20 czerwca 2012 23:23
yes , brudny w dodatku z odmianą na nosku, i hehhe matka miała śliczną gwiazdkę i była wielka-górna granica przyjęta za jej wzrost(baza mam 133 ale sięgnęła 144)

http://www.bazakoni.pl/horse_19364.html
śliczny jest!
m.indira   to jest hucuł? 🤔 No konisko niezłe, a łepek jaki śliczny 💘

m.indira   508... kucyków
21 czerwca 2012 08:47

konik naprawdę super, i ładny i spokojny i ma poukładane w głowie, duży bo pod 145, w dodatku skoczna bestyjka, i dobrze zrobiona pod siodło, ale wałaszek i do koncepcji stadniny nijak nie pasi, więc idzie w świat
wszystkim którym Jowisz się podoba w imieniu konia dziękuję, zawsze kojarzył mi się z naszym Neronem i do pary by był pewnie z nim super bo maściście podobne, ale niestety, dwie inne stajnie i nie w dzisiejszych czasach takowe eksperymenty...
emptyline   Big Milk Straciatella
21 czerwca 2012 09:34
m.indira, jest boski, naprawdę boski. I kawał chłopa. Jakbym miała już teraz warunki na drugiego, to długo bym się nie zastanawiała. Ale to za kilka lat, o ile  w ogóle. 🙂 W jakim on jest wieku?

kasia-pala, kupujcie! :P
m.indira   508... kucyków
21 czerwca 2012 11:41
emptyline konik ma 4 lata, dzięki w imieniu wałaszka za docenienie jego urody, naprawdę uroku mu nie brak
konik zmienił dziś właściciela wraz z kolegą ze stajni i ogierem Orłem pojechały w Polskę 😉
mam nadzieje że się sprawdzą w nowym domu
emptyline   Big Milk Straciatella
21 czerwca 2012 12:15
Dawno mi się tak żaden hucuł nie podobał, szczęścia 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 czerwca 2012 13:13
Może i mało huculski, ale konisko piękne  💘. Mimo wszystko dla hodowcy to pewnie hodowlana porażka 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
21 czerwca 2012 16:35
Fakt faktem, ale maść ma obłędną. Jeszcze powiedz, że ma jakąś odmianę na nodze to już w ogóle odpadłam. I przede wszystkim, strasznie podoba mi sie to, że jest taki 'byczy'. 🙂

Swoją drogą, nie rozumiem tych obostrzeń w przepisach dotyczących maści. Rozumiem, że gniade-srebrne też nie dostaną prawa do wpisu do księgi? Mimo pręgi i pręgowań na kończynach? Czy może jednak jest jakiś cień szansy, że nie zrobią z hucułów maleńkich, gniadych koników bez odmian, opcjonalnie myszatych?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 czerwca 2012 22:42
A ja wyskoczę z laickim pytaniem. Jaka to maść gniado-srebrna?  👀

Póki co hucuły wciąż mogą być srokate i po ostatniej zadymie nie sądzę, że miałoby to się szybko zmienić. Mogą być również bułane i kare, skarogniade więc poza gniadym i myszatym jeszcze kilka maści mamy do dyspozycji 😉 Ja osobiście bardzo żałuję, że hucuł nie może być kasztanem, bo kasztany uwielbiam, a gdy jeszcze mają odmiany na nogach, to już w ogóle szał.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 czerwca 2012 23:01
Wiem wiem, w gruncie rzeczy mogą być i wilczate - przecież jest ich do groma, tylko coś Ci nasi związkowcy opisywać nie umieją. A jak jest z odmianami?

To jest gniady srebrny np.: http://re-volta.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=1848.0;attach=146119;image
Jak znam życie, opisany zostałby jako kasztan.
Przypominamy się z Whisky  🙂
m.indira fajny kasztanek
Opowiadajcie jak po Sielcu  😉 Ja niestety nie dojechałam, miałam gorączkę i jakoś tak wyszło.
Nie miałam internetu więc teraz muszę się pochwalić Bahama została czempionką klaczy młodszych, została wybrana najlepszym koniem czempionatu i najlepszym koniem publiczności  😅 😅 . Jestem taka zadowolona tylko nie mogę znaleźć żadnych zdjęć z czempionatu  🤔
m.indira   508... kucyków
24 czerwca 2012 14:47
asia540 czym ty robisz te zdjęcia że nic prócz kolorowych plam na nich nie widać?

Sielec
w skokach Aga Sojka i Juma 2 m
zaprzęgi wygrał Bartek Woźnica z Neronem i Orkusem
ścieżki nie wiem bo był natłok info 🙂 ale my choć z dobrymi czasami niestety z błędami
ja wiem, że Azalia miała cztery flot's i na tym moja wiedza się kończy :P
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 czerwca 2012 00:28
Dopiero dojechaliśmy do domu. Jestem padnięta, ale w skrócie napiszę, że cała impreza baaardzo udana. Organizacja świetna, dbano o ekipy do tego stopnia,   że autentycznie nie mogliśmy odebrać paszportów i jechać do domu, dopóki nie zjedliśmy obiadu  🤔

W próbie pierwsze miejsce zajęła nasza Gruba  😅 Przejechała na czysto, trochę przed czasem, ale mimo wszystko udało jej się stanąć na podium. Jestem z niej straaaasznie dumna, tym bardziej, że eliminacyjną przeszła też bardzo dobrze, zajęła 10 miejsce, a Sielec był jej debiutem, dzień wcześniej znalazła się w piątce koni, które przejechały ścieżkę sportową bez błędów i zmieściły się w normie czasu. Baba czołg dosłownie. Farunka pojechała gorzej, ale to specyficzny koń i widać, że potrzebuje więcej czasu na oswojenie się z niektórymi rzeczami. Mimo wszystko jestem z niej zadowolona. Poszła dużo lepiej niż w zeszłym roku. Na płycie też wypadła nieźle. Konie oceniane były bardzo surowo, a ona zdobyła 40 pkt. Był to naprawdę dobry wynik i pierwszy tak wysoki w jej wystawowej karierze.

marysia550 jeszcze raz wielkie dzięki 😉


Są już wyniki ścieżki w Sielcu
[[a]]http://www.ozhk-kielce.net.pl/userfiles/file/Wyniki%20hoculska%202012.pdf[[a]]

Nie mam pojęcia czemu mam punkty karne za wiatrołom, stęp i niski przejazd 🤔 Koń idealnie to poszedł. Mam za to zaliczoną wodę, której nie przeszłam. Sędziowie przeszkodowi nigdy nie przestaną mnie zadziwiać... 

Co do galopu na ścieżce, za to należy się ogromny minus. Przede wszystkim nie było go na mapie. Kiedy przechodziłam ścieżkę nie było też żadnych chorągiewek jeszcze w tym miejscu i zdziwiłam się ogromnie kiedy dojeżdżając do jednej z przeszkód zobaczyłam koniec galopu. Początku niestety nie widziałam i pojechałam bokiem 🙁
Kurczak- http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20120624&Category=KULTURA09&ArtNo=624009972&Ref=PH&Params=Itemnr=29

Co do  sędziów przeszkodowych- mam żal, ale co zrobić. Jeden pięciu cofnięć nie zauważy a inny jest nadgorliwy. Z Funkią sporo mi zeszło czasu nad wejściem do wody i woda zaliczona, a nad kładką przytupała i sędzia mnie poinformował zebym sobie jechała dalej, bo szkoda czasu czy coś w tym stylu. A na drugi dzień się okazuje, że to na kładce trąba była🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 czerwca 2012 20:38
Hihi to się nazywa prawidłowa postawa jeźdźca 😀 Ciekawe kiedy będą zdjęcia w KP.

Zła jestem jedynie na to, że na mapce do ścieżki eliminacyjnej nie było zaznaczonego w ogóle galopu. Kiedy obchodziliśmy trasę też nie było jeszcze ustawionych tabliczek. Gdyby były Ifa zajęła by 5 miejsce, a tak miała -8 pkt i to z najłatwiejszego do przejechania odcinka 🙁
he he gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 czerwca 2012 22:07
Też racja 🙂 I tak spisała się na medal, a dokładniej na puchar. Niedługo Chmielewo, mam nadzieję, że tam poprawi wynik. A do Sielca za rok na pewno się wybierzemy, to chyba najlepsza ze ścieżek jakie są u nas organizowane, a Pan Wrześniak to przesympatyczny człowiek. Marysiu mam kilka Twoich zdjęć. Jutro postaram się je przesłać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się