hucuły.

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 maja 2011 22:22
No to rewelacja...  🙄 Niech zabronią w ogóle na wędzidle jechać, bo to metal i zaszkodzi hucułowi. Startujmy na łańcuchach od rowerów 😵
wszak łąńcuch z plastiku nie jest :P
Mnie się nie podoba to, że nigdzie nie ma konkretnego zapisu- np. że można jechać tylko na zwykłym wędzidle, albo, że na każdym kiełźnie wędzidłowym za wyjątkiem pelhamu, albo cokolwiek, byleby wyraźny zapis był.
becik jeżeli wszystko wypali, to będziesz miała okazję poznać oficjalnie Law  😉
Z tymi wędzidłami to jest jedna wielka niewiadoma, w sumie nie wiadomo na co kto i komu pozwoli, a co już uzna za łamanie przepisów. Ja chciałam walczyć o możliwość startu na hacku, ale wróciłam na wędzidło i dobrze mi z tym, więc problem mam z głowy.
Wróciłam dzisiaj z Nielepic (konik wraca dopiero po południu) z tych festiwalów huculskich. Bardzo sympatyczna impreza, w pierwszy dzień co prawda nie dopisała pogoda, ale w drugi było już słońce i nawet podłoże na ścieżce nie było złe. Oprócz Nielepickich koni były również te z Rzeszotar i z Szigetcsép na Węgrzech. I jestem z kucyka strasznie dumna, bo po dwóch latach chodzi wszystkie przeszkody z zamkniętymi oczami, powiedziałabym, że nawet pewniej niż wtedy, jak chodziła je codziennie. Nawet sławetny i w tym roku dodatkowo mokry stromy okazał się "bardziej płaski" niż dwa lata temu  🤣
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
30 maja 2011 10:54
mi się wydaje, że ten zapis o pelhamie gdzieś jest. Niestety nie mam pojęcia gdzie, przecież osoby, które jeździły na pelhamach zrezygnowały. I co myślicie, że z własnej woli? nie, nie  😁 teraz króluje kimblewick na ścieżkach. a to ciekawe w sumie, bo przecież to też jest pelham.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 maja 2011 10:57
Rexiu to jest zapisane w genach 😎

Mnie bardzo denerwuje takie zmienianie przepisów, bo ludzie, którzy nie umieją odpowiednio korzystać z wędzidła to na zwykłej oliwce zrobią koniowi krzywdę 🙄
Z resztą nie raz już się przekonałam, że są równi i równiejsi. Niedawno widziałam jednego z zawodników w ostrogach na ścieżce eliminacyjnej. I to nie w 'kucykowych'... 🙄
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
30 maja 2011 10:59
ja ostrogi widziałam już kilka razy 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 maja 2011 11:07
No i bądź tu człowieku mądry, skoro w przepisach są zabronione 🙄
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
30 maja 2011 11:28
A na jakim pelhamie chcesz jechać?
My pomału trenujemy do zawodów amatorskich  😉
Ile centymetrów mają przeszkody na zawodach takich ścieżkowych?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
30 maja 2011 17:42
próba chyba do 50, eliminacja do 80 ? 😀

skoki chyba 'na oko' ;p
Strucelka- no właśnie w ścieżce eliminacyjnej znalazłam zapis o ostrogach i wędzidle, a w próbie nie znalazłam go.  Może ktoś mnie oświecić?
emptyline   Big Milk Straciatella
30 maja 2011 20:10
słuchajcie, jest jakaś stadnina/hodowla/chów bezstajenny hucułów w okolicach warszawy?
acha, Rexiu- chciałam dodać jeszcze : pozazdrościć konia!

emptyline - jest jakaś stadnina pod warszawą, jak szukałam koni to widziałam na necie.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
30 maja 2011 20:47
słuchajcie, jest jakaś stadnina/hodowla/chów bezstajenny hucułów w okolicach warszawy?


Huculski  raj :
http://www.huculskiraj.pl/

i  jak  byłam  w  tamtym  roku  na ścieżce  huculskiej  w  Filicach ,  to  były  tez  klacze  z 
Gospodarstwa  Rolnego  Awajki  z Warszawy  ,  ale  skąd  dokładnie  to  nie  wiem,    szukałam  w  necie  też  nic  nie  znalazłam
w Sielcu dodali konkurs ujeżdżenia  😎 ciekawe jaki program- kto wie?
Właśnie, co z tym konkursem ujeżdżenia? Bo najpierw miał być, potem miało nie być, a teraz? Jeżeli ktoś już wysłał zgłoszenia to można się jeszcze dopisać?

edit: Kilka dzisiejszych zdjęć Law  😉
na zgłoszeniu nie było i nie ma tego konkursu , może tzreba by zadzwonić i poprosić żeby dopisali?
Bladego pojęcia nie mam, zapytam. O nie, teraz będę mieć dylemat, co wybrać, bo w sumie to chciałabym jechać i sportową i skoki i ujeżdżenie!
no, ale mozna chyba jechać dwa konkursy dziennie - w sobotę sportowa, w niedzielę ujeżdżenie i skoki
Ale sportowa jest w niedzielę, razem ze skokami i ujeżdżeniem. A w sobotę płyta i eliminacje.
wg propozycji sportowa w sobotę o 18.00
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 maja 2011 21:56
Law jest cudna i się super wygląda i wgl na tych zdjęciach w Nielepicach tak ładnie.
Zupełnie inny koń
marysia550 , tfu, masz rację. Chodziło mi o to, że trzeba wybierać między eliminacjami, skokami i ujeżdżeniem.
Kastorkowa , dziękuję!  😡 Cieszę się, że się podoba!
Graba.   je ne sais pas
30 maja 2011 22:07
Rexiu, Law jest fenomenalna! 😜 Uwielbiam na Was patrzeć  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
31 maja 2011 13:04
No właśnie w sprawie ujeżdżenia dzwoniłam do Kasi i mówiła, że to ma być samowolka? 🤔 Ale nie bardzo to sobie wyobrażam, jakby to miało być oceniane. I kto to będzie oceniał?

Ja mam zamiar jechać eliminacyjną, sportową, ujeżdżenie i wyścig 😀

Rexiu Law wygląda bajecznie! Ale jeszcze lepiej wygląda na żywo 😉 Do boju bułczolin power! 🏇
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
31 maja 2011 13:26
Sprzedamy karego głupiego i na prawdę porypanego ogiera huculskiego.
Chce ktoś?  🙄

W życiu chyba jeszcze nie było takiej akcji jak wczoraj... Po prostu albo sprzedaż i niech się inni męczą i ryzykują życie, albo kastracja  😵
Przywiązałam się do konia, ale wczoraj zdałam sobie sprawę z tego, że nie będę za nim płakać. W OGÓLE.

Rexiu Law wygląda oszałamiająco  😜


A no i chyba zostałam wypchana na amatorską ścieżkę na sobotę  😁  O ile nam transport wypali, bo mamy problemy z załatwieniem przyczepki + szef nie wie, czy będzie mógł nas zawieźć, a ja z przyczepką w życiu nie pojadę. Nie chcę mandatu za złamanie paru przepisów  😁
Rexiu, Law wygląda rewelacyjnie 😜 Naprawdę, zmieniła się nie do poznania!
piękna jest ta Law!!!  💘

uwielbiam łaciate hucuły  😁

Oskarek z dzisiaj  :P

Dziękuję Wam wszystkim, strasznie się cieszę, że się Wam podoba (:
Samowolka? Szczerze mówiąc też sobie tego nie wyobrażam  🙄 Wiecie kto to w ogóle ma oceniać?
Maddie- no, a jak transport nie wypali  to w ogóle Cię nie będzie? Ja też się jeszcze w sprawie przyczepy nie kontaktowałam, ale mam dwa źródła, w ostateczności wypożyczalnia zostanie z tym swoim złomem bez świateł  🙄  Na szczęście mój szef ma cztery samochody z hakiem i kilku kierowców, no i mój mąż też może nas zwieźć (ryzykując mandatem niestety).

Co do konkursu ujeżdżenia, może to będzie po prostu jakiś program ułożony pod te zawody?

Ja dziś na Witce siedziałam o 7.30 już, a taki skwar był , że jak zeszłam poćwiczyć z nią bieganie, to prawie zapaść miałam, ledwo doszłam z nią na podwórko. Na szczęście kobyła miodzio dziś. Funkia też super, pojechałyśmy na łąki i do lasu na chwilę. Pelargonie wylonżowałam i o 10.30 byłam po robocie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się