TRANSPORT KONI SAMOLOTEM

Witam,
czy ktoś z Was wie jak praktycznie załatwić transport konika z Polski (np. Kraków- Balice) do Nrwegii?
Czekam na wszystkie dobre rady 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
27 grudnia 2010 20:16
Hej, nie wiem czy w Polsce istnieje firma która podjęłaby się takiego transportu.
Nasi zawodnicy  jeśli już latają to z lotnisk niemieckich (berlin, Frankfurt, Hamburg)

taka podróż to sporo ryzyko bo z tego co wiem właściciel konia zobowiązany jest podpisać formularz w którym wyraża zgodę na uśpienie konia, gdyby to zaczęło panikować i zagrażało bezpieczeństwu lotu.

Koszty też ogromne (kwarantanny, transport, załadunek, wyładunek), chyba łatwiej byłoby trailerem...

Ta firma podejmuje się transportu koni na Europę:
http://www.expressequineeurope.com/

Na Okęciu jak widać konie rozładowują, więc może i załadować potrafią:
http://video.google.pl/videoplay?docid=3246375037233766374&hl=pl#
Sorki trochę offtopic, z ciekawości - dla czego nie chcecie koniowozem?  Właśnie sprzedalam konia do Norwegii, dojechał dosyć szybko i bezboleśnie, 2000 km i kosztowało to dużo mniej niż lot.
,
Nie ma tu odprawy z Balic poza UE. Tylko Okęcie.
Okęcie? To jakaś nowość- jesteście pewni, że się da? Drugie pytanie: czemu do Norwegii samolotem?

My korzystaliśmy z pomocy tej firmy:http://www.peden-bloodstock.de
a w ogóle to chyba był taki temat
Okęcie ma granicznego lekarza weterynarii.
Nie wiem -uczciwie pisząc- czy konie odprawiają.
Pisałam w tym sensie, że na 100% nie Balice.
Konie RR przylatywały do Amstredamu.
Też bym rozważała drogę lądową. Wiosną.
Zapytałam o transport lotniczy, gdyż wydaje mi się że tyle km w przyczepie to trochę za długo dla konisia...
ale jeżeli macie jakieś sugestie to czekam 🙂
Obdzwoniłam z ciekawości Okęcie: nie odprawiają koni, nic się w tej kwestii nie zmieniło.

asiakkw: jeździliśmy do Norwegii, po drodze jeden nocleg, prom i jesteś. Duuuużo taniej niż samolotem, uwierz🙂
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
05 stycznia 2011 13:22
O ile dobrze pamiętam to jak konia oddałam do NY to jechał koniowozem do Holandii i stamtąd samolotem
a czy konie przewożone samolotem maja podawane jakieś środki uspokajające dla niektórych 'przypadków'? 👀
new.day przeczytaj post Tomka_J
Ogólna uwaga do transportu -takiego długiego, z samolotem i długim przejazdem np. z Amsterdamu.
Niektóre konie źle to znoszą. Nie piją wody. Odwadniają się.
Trzeba mieć w stajni docelowej zapewnioną możliwość nawodnienia konia jak już dotrze.
Drogą dożylną. Tak na wszelki wypadek.
No i umieć stopień odwodnienia ocenić, ale to wiadomo.
new.day:z końmi leci fachowiec, opiekun zapewniony przez obsługującą transport firmę i tylko on ma prawo podać cokolwiek.

Tania ma rację, niekiedy konieczna jest kroplówka.
polskie konie każdego roku jeżdza na czempionaty do Szwecji, stamtąd rzut beretem do Norwegii, biorąc pod uwagę dobrą jakość dróg i autostrad w Skandynawii. Najczęściej jadą przez Polske przyczepa i bezpośrednio przesiadka na prom, wiem że konie na promie czują sie dobrze, nie sa wyprowadzane ze swojej przyczepy.
inna droga to przez Niemcy i Danie, potem mostem z Kopenhagi  do Malmo i juz dalej na polnoc. Sprawdz połączenie promowe ze Świnouścia i Trójmiasta. Z Krakowa warto byloby go przewiaź na północ Polski, ewentualnie dać dzień luzu i udrzerzać na prom. Najtaniej, bez większych komplikacji formalnych, warto wybrać okres kiedy mniej kołysze, dobrą pogodę , lub wiosne-lato.
Ada   harder. better. faster. stronger.
13 stycznia 2011 12:13
Znajomy przewiózł z Polski do Szwecji, daleko na północ, jeszcze 1000km za Sztokholmem, w ciągu ostatnich 2 lat 6 koni.
Wszystkie dojechały całe i zdrowe.
Z Gdyni promem do Szwecji, następnie autostradami.
Drogi Skandynawia ma bardzo dobre więc nie ma problemu.

Cała podróż trwa jakieś 2 dobry.
Myślę że do Norwegi dłużej trwać nie będzie.
Według mnie podróż samolotem jest zupełnie nieopłacalna.
Jaki jest mniej wiecej koszt  transportu lotniczego konia? np z Holandii do Chin?
Oscyluje wokół 9 000 $
tym mnie zastrzeliłaś.Strasznie dużo.
Znajoma przewozila w ubieglym roku konia na trasie Amsterdam - Pekin i koszt jedynie do lotniska w Pekinie to 7000 EUR. Jest to cena jaka płaciła dzieląc kontener z innymi końmi (nie jestem pewna czy taki kontener mieści 2 czy 3 konie). Myślę, że jeśli wysyłany jest tylko jeden koń w kontenerze to taki koszt będzie wyższy. Chińczycy importują obecnie bardzo dużo koni z Europy, wiec na pewno bedzie możliwość połączenia transportu z innymi końmi. 
Koszty po stronie Chińskiej są również bardzo duże - około 25 tys PLN. Ta cena zawierała cło i podatek. Nie zawierała kosztu przewozu konia do stajni docelowej. W tym przypadku koń jechał chyba 3 doby, więc zgaduję, że również koszty nie małe.
Cała wysyłka trwała chyba z 2 miesiace. Kwarantanna w Chinach trwa bardzo długo (nie pamiętam dokładnie, ale na pewno ponad miesiąc).
Należy również pamiętać, że koń przywiezony do Chin już z terenu Chin nie bedzie mógł wyjechać.
Jeśli kogoś interesuje wiecej szczegółów mogę odpowiedzieć na szczegółowe pytania lub podać kontakty.

Należy również pamiętać, że koń przywiezony do Chin już z terenu Chin nie bedzie mógł wyjechać.



a mozna wiedziec dlaczego?  🤔
Wynika to z ich prawa. Dla mnie róznież niepojęte, gdyż psy i koty można wwozić i wywozić. 
Konkurencje olipijskie z udziałem koni były rozgrywane w Hong Kongu a nie w Pekinie jak cała Olimpiada. Do Hong Kongu można wwozić i wywyozić konie, gdyż tam obowiazuje już inne prawo.
Czy ktoś się może orientuje jaki jest koszt transportu konia samolotem z PL do USA?
faraa, 3 lata temu znajomi zapłacili około10 000 dolarów za transport z Californii do  UK
Odswiezam watek 🐎
Czy ktos ostatnio transportowal konia z Polski do USA? czeka mnie ( a raczej mojego konia) taka wycieczka w tym roku i chcialam sie dowiedziec czy ktos ma jakies konktakty do badan krwi/ transportu za granice z ostatnch czasow?
Plamkakochanie, napiszesz jak Wam poszła podróż? 🙂
GNIADA,
Podroz poszla pomyslnie! Kon juz zaaklimatyzowany do nowych warunkow, wcina palmy jak rodowity mieszkaniec Florydy 🤣
Kon z mazur pojechal do Niemiec do stajni, gdzie spedzil dobe przed lotem i mial dodatkowe kontrole weterynaryjne, pozniej z Niemiec do Holandii na lotnisko, pare godzin przed lotem. Z Amsterdamu wylecial do Miami, caly lot sledzilam samolot na mapie 🤣(wiadomo, jak sledzisz samolot ze swoim koniem na pokladzie to nie ma prawa sie nic zlego stac 😂😉
Odebralam konia w Miami, osobiscie, i pojechal ze mna juz do miasta gdzie mieszkamy obecnie 🙂
Zalaczam zdjecie z lotniska po rozladunku- firma wysyla kazdemu wlascicielowi taka fotke ze kon dotarl bezpiecznie.
airport.jpg airport.jpg


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się