Siodła z niższej półki, co polecacie?

Może ma ktoś zdjęcia używanego już jakiś czas tego Daslo - jak ono się spisuje 🙂
Ja aktualnie wożę się praktycznie codziennie w Daslo. Dla mnie bardzo wygodne, fajnie mi się w nim siedzi. Jak na moje wymagania i mój tyłek, jest na prawdę ok 😉. Sprawdzone w deszczu, nic się z nim nie stało - wyschło i jest ok. Koń też nie narzeka, to siodło jak na razie najbardziej jej podpasowało.







breakawayy, to samo co na PW... masz może zdjęcia od spodu siodła? chodzi mi o tunel czy się zwęża mocno i jak jest szeroki  :kwiatek:
Zaraz będę wybierać się do stajni, porywam aparat i zrobię zdjęcie 😉.
Jeszcze raz dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Breakwayy - wstaw na forum, dla wszystkich  🙇!

Wstawię wstawię, tylko oczywiście skleroza nie boli, ale jest. Zapomniałam aparatu  😵.
Ale jeśli się uda, to zaraz jadę znów do stajni, więc aparat mam już przygotowany 😉.
Jak nie pojadę dziś, to jutro już na pewno zrobię 😉.
Witam. Ma ktoś może doświadczenia z siodłem Sigma tym co sprzedają w decathlonie to jest niby  thorogood więc firma ok niby ale nioska cena zastanawia...  👀 Będę wdzięczna za wszelkie sugestie  🙂
Znajoma miała taką Sigmę. Jeździła w niej lat kilka zanim się nie dorobiła Prestiga skokowego. W siodle siedziała poprawnie i pewno jeździłaby w nim nadal, gdyby koń jej się nie rozbudował od tych treningów.
Po kilku latach użytkowania siodło zaczęło się przecierać, ale nadal w nim jeździła.
breakawayy, i jak, udało Ci się zrobić totki?
Nie wiecie gdzie i w jakiej cenie można kupić klocki na rzepy?
Jest sigma do kupienia ale bez klocków i nie wiem czy się w to bawić kupując tańszą i szukając klocków... czy to się nie opłaca i lepiej kompletną a droższą kupić...
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 sierpnia 2010 18:08
Cobrinha
tutaj masz coś
o właśnie a propo klocków. Czy takie Wintecoskie klocki uj będą pasowały jak je przyrzepię do Cobry VS, bo nie wiem ile one mają cm i czy mi się pomieszczą  👀 a to przesądza o zakupie tego oto siodła :p
Ja się zastanawiam czy Wintekowe klocki do siodła Daslo będą pasowały...
Cobrinha- jeśli strasznie Ci zależy, mogę Ci wysłać klocki Winteca skokowe małe i duże i sobie sprawdzisz czy Ci pasują do Daslo. Ale ponieważ to klocki od siodła którego używam, musiałabyś je szybko odesłać.  🙂 I oczywiście pokrywasz koszty przesyłek w obie strony. Mogę zrobić jeden dobry uczynek. Korona mi z głowy chyba nie spadnie.  😉

ps. pasować to będą pasowały, bo niby czemu miałyby nie pasować? Do Sigmy pasują. Pytanie, czy małe czy duże i czy Tobie podpasują.
Tunrida, dziękuję bardzo, ale póki co robię rozeznanie 🙂 więc nawet siodła nie mam hehe
Klusek tak się rozbudował że żywcem nie mam co na niego wsadzić żeby z nim pracować 🙂
o właśnie a propo klocków. Czy takie Wintecoskie klocki uj będą pasowały jak je przyrzepię do Cobry VS, bo nie wiem ile one mają cm i czy mi się pomieszczą   👀 a to przesądza o zakupie tego oto siodła :p


myślę, że tak ;p
nawet jak się nie zmieszczą to siedząc w siodle i tak będzie je trudno "urwać" jak będą się trzymać przynajmniej w połowie, a jeśli już to dokleisz sobie plaster brakujacego rzepu żeby się trzymało...
breakawayy, dalej będę Cię gnębić o fotki  :kwiatek:
Udało się jakieś zrobić?
Przepraszam, bardzo przepraszam, że tyle to trwało... Nade mną trzeba czasem wisieć i katować mnie co chwila, bo mam jakieś dziury w pamięci  😵.
Mam na razie coś takiego, o to chodziło? Jak nie, to postaram się o nowe 😉.






jaaaaakie fajne od spodu 😀!
breakawayy, dziękuję za zdjęcia - dokładnie o to mi chodziło  :kwiatek:
Nie ma sprawy i jeszcze raz przepraszam, że tyle to trwało 😉.
Nortony były w naszej szkółce rekreacyjnej i bardzo długo wytrzymywały:-) Z tego co wiem do teraz żyją. I Daslo Rimini moja znajoma miała, nic się złego nie działo, ładnie wygląda na żywo całkiem miękka skóra, nie wygląda jak chamskie hinduskie siodło:-)
O Daslo dyskusja ciągnie się dłuższy czas, wystarczy poczytać trochę wstecz... Sama wstawiałam zdjęcia i pisałam opinię... O Nortonie też pisałam, jeździłam w nim jakiś czas. Siodło nie pierwszej młodości, przede mną jeździło w nim kilka osób i teraz dzielnie służy koleżance, która trenuje skoki 😉.
http://www.gnl.pl/siodlo-wszechstronne-norton-spring-p-1802.html

Miałam ta nieprzyjemność jeżdzić w tym siodle... Jakoś dziwnie skonstruowane było, strasznie sie leciało na przód, łydka uciekała w tył... A do tego masakrycznie obłaziło w sierść i ciężko sie to czyściło...
http://www.gnl.pl/siodlo-wszechstronne-norton-spring-p-1802.html

Miałam ta nieprzyjemność jeżdzić w tym siodle... Jakoś dziwnie skonstruowane było, strasznie sie leciało na przód, łydka uciekała w tył... A do tego masakrycznie obłaziło w sierść i ciężko sie to czyściło...


pewnie było źle dopasowane do danego konia...
Dokładnie, mi się np. w Nortonie bardzo dobrze siedziało. Zaraz gdzieś znajdę zdjęcia, które to udowadniają 😉.
Dopasowane było prowidłowo, ale ten model siodła MNIE wyjątkowo nie podpasował, innym może pasować. Zależy kto co lubi.
Dopasowane było prowidłowo, ale ten model siodła MNIE wyjątkowo nie podpasował, innym może pasować. Zależy kto co lubi.


wstaw fote ;P
albo cieniasko jeździsz, bez urazy... mnie się jeździło źle w jednym siodle, wyjeździłam wiele dupogodzin, potem znów na nie wsiadłam i nic mi w nim nie przeszkadzało (jakieś pleszewskie było)
Qn niestety fotki nie mam, to było jakieś hmm.. 4-5 lat temu.

Może trafiłam na taki model felerny, albo cos, bo na to siodło kazdy narzekał u mnie. A najbardziej mnie denerwowało jego czyszczenie. A jeśli chodzi o ocenianie umiejętności jeździeckich to chyba pomyliłaś wątek...


Plusem za to tego siodła była jego waga.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się