Duplikat karty sim

Słuchajcie mam pytanie czy ktoś kiedyś wyrabiał sobie duplikat karty sim?? interesuje mnie głównie siec plus jeżeli tak to ile czekaliście i płaciliście za coś takiego ?? i czy po tym pieniądze na koncie były dalej i wszystkie inne aktywowane usługi itp ??
Ja robiłam to jakiś czas temu. Tylko że ja miałam na abonament 🙂 trwało to bardzo krótko.

Moja koleżanka wyrabiała natomiast w erze, 2 dni póżniej miała duplikat w ręku, kasa była na koncie 🙂
Biednemu to nawet wiatr w oczy jak to mówią , ja i mój facet mamy sobie telefony w mix plusie , dziś siadła mi komórka jak czekałam na niego w samochodzie i przekładałam karty. Jego kartę położyłam w bezpiecznym jak myślałam miejscu które okazało się jednak niebezpieczne i karta sobie poleciała w wiatraczki więc ... lipa jednym słowem , trzeba iść wyrabiać duplikat a byłam ciekawa ile się czeka na takie coś .
Dzięki xxxagaxxx mam nadzieję że dostanę od ręki bo...  😫
O ile pamiętam, dostałam duplikat od ręki (orange, abonament).
No mix plus to prawie jak abonament , tylko się mniej zobowiązująco nazywa  😉 dzięki wierzę że będzie ekspresowo.
Słuchajcie mam pytanie czy ktoś kiedyś wyrabiał sobie duplikat karty sim?? interesuje mnie głównie siec plus jeżeli tak to ile czekaliście i płaciliście za coś takiego ?? i czy po tym pieniądze na koncie były dalej i wszystkie inne aktywowane usługi itp ??

Duplikat to mocne słowo - w praktyce nowej karcie SIM przypisuje się Twój numer, a starą blokuje.
To, co jest na starej karcie fizycznie np. numery telefonów nie będzie dostępne, o ile karta jest uszkodzona lub zagubiona.
Nie dotyczy to ustawień usług, ani tzw. "pieniędzy" - te informacje są w systemie, a nie na karcie.

W przypadku sieci Plus należy upewnić się (nowa karta wydawana jest od ręki) czy wpisano właściwy numer - bo zdarza się tym miłym ludziom coś namieszać, jak to w państwowej firmie.
Wskazane mieć ze sobą jakiś dowód, że jest się właścicielem numeru.
Chyba 50 zł.
pony   inspired by pony
20 maja 2009 07:08
wyrabiałam dosłaownie tydzien temu, ukradziono mi telefon wraz ze stara karta;] Telefon w plusie, na abonament, koszt 60 zł, czekałam jakies 3 minuty😉
Mężowski zapasowy telefon tak wysiadł, ale oczywiście to ja musiałam za tym biegać.
To,o czym pisze Nestor:
W przypadku sieci Plus należy upewnić się (nowa karta wydawana jest od ręki) czy wpisano właściwy numer - bo zdarza się tym miłym ludziom coś namieszać, jak to w państwowej firmie.

było i u nas, wydawali ze 3 "duplikaty zanim wszystko było ok"  😵
Ale to:
Wskazane mieć ze sobą jakiś dowód, że jest się właścicielem numeru.
nie miało miejsca. Po prostu powiedziałam o jaki numer mi chodzi.
Kosztowało 30 zł.
Ja tez niedawnio w Erze wyrabiałam, od ręki mi dali nową. Nie pamietam czy cos płaciłam,chyba 20-30 zł.
Jak ja wyrabiałam w Erze to zapłaciłam 50zł 😲
Moze dlatego ze mam abonament
galopada_   małoPolskie ;)
20 maja 2009 15:01
ja dostalam tego samego dnia zaplacilam 20 zł w erze
Byłam dziś ale nie mógł mi jej dać od ręki bo to jakaś karta starego typu była czy coś tam pierniczył , więc idę jutro a ile zapłacę to nie wiem mam nadzieję że nie więcej niż 30zł..
Aventia Tyle że ja również mam tel na abonament 🤔
😂 no to ja nie wiem jak oni to licza ze kazdy inaczej płaci
Hmm... dostałam kartę , działa jak dawniej a zapłaciłam.... 12 zł i ileś tam groszy  😎
Dworcika   Fantasmagoria
22 maja 2009 12:07
Ja jak kiedyś poszłam po duplikat do Ery, to za free dostałam ;]
Z tym, że ładne kilka lat temu.
hehe to ładnie mnie zrobili, oszuści jedni :nunchaku:
Ja również w Erze dostałam kartę bez czekania za darmo, ale powiedzieli, że to ze względu na długi staż - około 7,8 lat jeden numer. Zresztą mam go dalej 🙂.
A co ciekawe znalazłam pierwszą kartę w książce do polskiego po ponad roku - co było praktycznie niemożliwe, bo książka leżała w biblioteczce, były wakacje, a kartę zgubiłam na własnym biurku.
Ja w Orange płaciłam 50zł i długo nie czekałam. Pomimo tego, że ten numer mam już od jakiś 7 lat.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się