Odznaki PZJ

mils dzięki za odpowiedź. Myślałam, że tak jak na prawko poprawkę zdajesz do bólu w określonym okresie czasu. No nic. Będziemy się starać zdać za pierwszym razem  😀
A tak na marginesie, może ktoś ma ochotę zdawać brązową odznakę jeszcze w tym roku? SJ Szarża po Warszawą organizują taki egzamin w przyszły weekend i jest trochę mało chętnych. Będzie fajnie jak jeszcze się ktoś zgłosi. 🏇
A jedzie ktoś zdawać do Aromeru za tydzień?
być może ja, ale to jeszcze niepewne. Prawdopodobnie dzisiaj sie wyjaśni...Mam nadzieję, że tym razem mi sie uda 🙁
Moje koleżanki będą najprawdopodobniej zdawać za tydzień 🙂
Happiowa, Ty złoto?
A czy to Ty zdawałaś 28.08. w Aro? Na takim skarogniadym małym koniku ujeżdżenie? A może mylę 🙂
Jasnowata nie, miałam być, ale w końcu mi się nie udało (już nie pamiętam dlaczego, bo już kilka razy sie szykowałam i zawsze coś stawało na drodze). Na chwilę obecną będę i zdaję złoto na dwóch koniach. A Ty co jedziesz?
Fajnie, że się spotkamy, ja nawet nie będę się opisywać, bo nic we mnie ani w moich koniach szczególnego nie ma, ale Ciebie poznam na bank  😀
Heh, aż wstyd będzie się przyznawać, że to my, bo mój szport kn jest w fatalnej kondycji jeśli chodzi o wygląd 😉 Ale na rozluźniającą pogawędkę przed zawsze zapraszam! 😀
Jedziemy poprawkę srebrnych skoków 😉 jak tym razem nie zdamy, to mnie instruktorka zniszczy już tam w Aromerze 😉
no coś Ty, na pewno będzie dobrze 🙂 będę Ci kibicować  🙂
I ja Tobie! 🙂
platka   Audere est facere
12 listopada 2011 20:35
Byłam dziś na odznace w OJ Indeks w Rybniku i muszę szczerze pochwalić organizacje!
Wszystko na czas, dopilnowane, dobrze przygotowane. Ludzie BARDZO uprzejmi, dzięki takiej atmosferze nie przybywa dodatkowo stresu  😁
Nie mówiąc już o samym ośrodku jako obiekcie  😲 wspaniałe miejsce!  🙂
Z ciekawości, kto sędziował?
platka   Audere est facere
12 listopada 2011 21:17
Sędziowali: Pan Wituchowski Łukasz oraz Pan Paweł Przybyła 🙂
Mam dwa pytania:
- czy mogę mieć bat ujeżdżeniowy na części skokowej na srebrze? W przepisach stoi, że dozwolona jest "jazda z batem".
- Jak egzaminatorzy patrzą na zrobienie wolty na parkurze? Załóżmy, że po skoku koń wyląduje na złą nogę, ja ją zmienię, ale zostanie mi bardzo mało miejsca na najazd lub znacząco stracę (lub koń) rytm i czuję, że może być problem z najazdem na kolejna przeszkodę. W tym momencie zrobiłabym sobie woltkę, żeby pozbierać konia z powrotem do kupy. tylko jakie będą tego konsekwencje?
Jasnowata wg mnie  wolta w środku parkuru nie przejdzie. To takie jakby wyłamanie, za które przecież normalnie dostaje się 4 pkt.
Jak jest z egzaminami na odznaki w Zbrosach, jakie wrażenia? Zdawał ktoś egzamin (srebro) na tamtejszych koniach 😉 ?
Chodzi o skoki, z uj jestem zwolniona.
Forta z tym, że na odznakach nie punktuje sie zrzutek i wyłamań, a 'caokształt' i MOIM zdaniem jesli będzie super przejazd wszystko w rytmie, ładny dosiad itd itp, dobre zaytrzymanie przed drągiem i błędem będzie tylko jedna wolta to może być to egzamin zdany, ale tak jak mówię to moje zdanie.

A co do bata to moim również zdaniem na skokach jest dopuszczony ale bar skokowy czyli max te 75 cm..
widziałam parę przejazdów w aromerze i wyłamania powodowały, że się nie zdawało, ale może co ośrodek to inne zasady  😉
No to ja nie wiem już jak z tą woltą 🙂
Forta, w przepisach jest, że za upadek lub dwa wyłamania nie zdaje się, czyli tak jak na zawodach, ale o wolcie nic nie ma.
na zawodach dopiero 3 wyłamanie dyskwalifikuje
Ups, mój błąd  😡 W każdym razie mi Jasny poprzednio dwa razy odmówił skoku i już pozamiatane.
hmm.. Na zawodach zamknięcie wolty jest karane 4 punktami. Więc na brązowej też są pewnie tego konsekwencje.
w samej zdawalnosci nie, nota moze byc nizsza. eliminuje 2gie wylamanie. ja tez mialam jedno na 2giej przeszkodzie, ale po powtorce skoku - zdalam, choc z nota 5.0😉
Tez tak myślałam, że za samą woltę mnie przecież nie obleją. Ale może lepiej nie ryzykować obniżeniem noty, bo moje skoki nie są takie piękne  🤣
platka   Audere est facere
13 listopada 2011 16:59
Z tego co ja wiem wolty nie wolno wykonać, a bacik nie może być ujeżdżeniowy (sędziowie albo mogą prosić Cię o zmienienie bacika albo od razu zdyskwalifikować) więc chyba lepiej nie ryzykować 😉
tzn no za wolte taka o, sobie wyjechana, z byle powodu, to moze i tak😉 ale po wylamaniu trzeba jakos nwrocic😉 jasnowata, srebro czy braz zdajesz? mam filmik z brazu, moge ci pokazac dokladnie coz takiego ulomnego zrobilam za co jednak mnie przepuscili🙂
Srebro. Chodzi mi tylko o woltę w takim przypadku jaki opisałam parę postów wyżej 🙂
cieżko rozpatrywać hipotetyczne sytuacje, n apewno moim zdaniem nie jest zasadą wolta = niezdany egzamin, bo liczy się całokztałt i wiadomo nikt nie jedzie idealnie, chodzi o to aby błędów miec jednak jak najmniej dlatego też wolta pożądana na pewno NIE jest, al ejak będzie to wtedy będziemy się martwic, na pewno planowanej wolty nikomu nie radzę robić.

Co do zmian nogi to też podobna zasada jeśli przed zakrętem/w zakręcie uda się zmienić to super, ale jeśli będzie widać, że wiecie, ze jest zła noga, była próba zmiany ale z jakiegoś powodu nie wyszło (za mało miejsca, problemy z koniem, cokolwiek) to nie ma co robić wolty aby zmienic noge --> lepiej jechac na przeszkode ze złej (to mniejszy błąd) i równiż nie ma co próbowac zmienic do ostatniej fuli bo to tylko zaburzy równowage i wybije konia z rytmu, jesli nie udało sie jej zmienic przed/w zakręcie to juz lepiej jechac rytmicznie ze złej w miarę łagodnie aby skok i najazd były w miarę dobre - takie będzie najmniejsze zło w tym wypadku. Mówię to po obejrzeniu n egzaminów, ale są to moje prywatne wnioski wysnute z obserwacji, więc proszę nie traktować też tego, że 'tak ma byc' bo kazdy przejazd jest inny, każdey egzaminator inny.
ja tez mialam jedno na 2giej przeszkodzie, ale po powtorce skoku - zdalam, choc z nota 5.0😉

Ja miałam na 3-ciej przeszkodzie i nie zdałam niestety. Ale pewnie pojechali mi za całokształt.
Dzięki Magdzior, no to będę się martwić w sobotę jak cos nie wyjdzie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się