Stajnie: kujawsko-pomorskie

cwalujacaa, Czarne Błota na pewno 🙂 I kilka jeszcze się znajdzie 🙂 Zależy czy szukasz bliżej Torunia, czy Bydgoszczy 😉
Znacie jakieś stajnie pomiędzy Toruniem, a Bydgoszczom?
I czy funkcjonuje nadal stajnia w Strzyżawie?


W rejonie, w którym poszukujesz to polecam stajnie w Czarnym Błocie. Zależy czego oczekujesz i jaka jazda Cię interesuje, ale jeżeli chcesz się uczyć czy doskonalić to jak najbardziej  🙂 jazda jest indywidualna, miła instruktor, warto spróbować. Jak będziesz chciała to mogę podać namiary.
Ja też bym się kierowała do Czarnego Błota.
Świetny fachowiec, bardzo sympatycznie, doskonale wyszkolone konie, indywidualne podejście. I z angielskiego można się podszkolić, jak ktoś chętny 😁
Ja tak trochę z innej beczki: Czy wie ktoś co dzieje się w byłej Dolinie Koni? Podobno pojawiły się tam jakieś konie a słyszałam pogłoski o rzekomym powrocie p. Wyczyńskiego. No i podobno reaktywują Amazonkę w Ciechocinku. Ktoś coś wie? Mógłby udzielić jakiś informacji?
Inuravenne, tak, co do Otoczyna to podobno wrócił pan W i są tam już znowu konie. Niestety o wiele wiecej od ciebie nie wiem moze tylko tyle że doszły mnie słuchy że są to konie prywatne osób które po prostu przeniosły tam swoje konie na pensjonat. Też jestem ciekawa co tam teraz będzie, popytam po ludziach a jak więcej się nie dowiem to myślę że się tam przejadę po prostu żeby zobaczyć i moze trochę powspominać stare dobre czasy 😉
Był ktoś w agro w weekend ? 🙂
Poszukuję stajni w okolicach Torunia , nie musi to być jakiś wypasiony obiekt . Interesują mnie nawet jakieś malutkie kameralne stajenki byleby koń miał dostęp do padoku 😉  Ktoś może coś polecić ? :kwiatek:
klusek, skrobię pw 🙂
a trzyma ktoś konia w Podlaskach?🙂
Skontaktuj się z Moniką L. - ona trzymała (bądź trzyma) Salwę w Podlaskach 🙂
Jest tu może ktoś kto stoi/stał w Jarużynie? 🙂
ja stalam 😉 zna ktos moze mala kameralna staje z dobrymi warunkami i padokami , hala ujezdzalnie , karuzela itp mnie nie interesuja w bydgoszczy najlepiej okolice fordonu
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2014 13:19
atri z tego co pamiętam, w koło Jarużyna była jakaś stajnia, nie pamiętam nazwy. Może ktoś wie??  👀
no w Jarużynie jest stajnia, byłam nawet tam dzisiaj 😉 z tego co widziałam to jest dużo padoków, hala, ujeżdżalnie i ogólnie bardzo ładnie tam 🙂
Hej, od października najprawdopodobniej zacznę studia w Bydgoszczy. Szukam:

a) kameralnej stajni do fajnych terenów
b) stajni z możliwością treningu ujeżdżeniowego

Nie mam swojego konia. :kwiatek:
Dworcika   Fantasmagoria
18 maja 2014 18:25
suchajka, jakim środkiem dojazdowym będziesz dysponować?
Jest świetna stajnia w Czarnym Błocie - trasa na Toruń. Od centrum Bydgoszczy to 37km. Dojazd PKSem, który jeździ na tej trasie bardzo często i kosztuje grosze.
Opinie o stajni możesz sobie poczytać np. w wątku o obozach. Ogólnie stajnia w pięknej okolicy, kameralna, nastawiona na ujeżdżenie. Z dobrym szkoleniowcem i fajnymi, dobrze zrobionymi końmi 🙂

LINK do FB, namiary
Suchajka, niezmiennie polecam "Kopytkowo" w Cielu. Trzymam tam Chorała, mogę Ci pokazać dojazd jak już będziesz w Bydgoszczy. Jeździ bus i teraz otworzyli też linię z MZK. A dla nadpobudliwców takich jak ja jest też ścieżka rowerowa, 7km. 🏇
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2014 18:56
no w Jarużynie jest stajnia, byłam nawet tam dzisiaj 😉 z tego co widziałam to jest dużo padoków, hala, ujeżdżalnie i ogólnie bardzo ładnie tam 🙂


Ale ja nie o tej stajni na Wyzwolenia piszę. jest kawałek dalej jeszcze jedna - taka kameralna właśnie.
Odrazu mowie ze za jaruzyn dziekuje;d mam az za duze doswiadczenie
Suchajka, niezmiennie polecam "Kopytkowo" w Cielu. Trzymam tam Chorała, mogę Ci pokazać dojazd jak już będziesz w Bydgoszczy. Jeździ bus i teraz otworzyli też linię z MZK. A dla nadpobudliwców takich jak ja jest też ścieżka rowerowa, 7km. 🏇

super! Mają tam konie "rekreacyjne"? 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
18 maja 2014 21:01
atri, brrr... a co z Jarużynem?
No właśnie ludzie z okolic Bydgoszczy nie mają dobrego zdania o Jaruzynie podobno, ale nie wiem o co chodzi 😉
Ale vissenna mówiła o innej stajni niedaleko, może tam jest fajnie 😉
Wstyd opowiadac ale jesli dbacie o dobro swoich koni to nie jest stajnia.dla was
Dworcika   Fantasmagoria
18 maja 2014 21:35
A konkretnie? Może na PW chociaż? Takie odradzanie bez konkretów, to takie "coś wiem, ale nie powiem. Ale odradzam!"
Czyli może być "nie lubię właścicieli", "siano nie takie/nie ma", "klimat mi nie odpowiada", "tam konia trzyma Iksińska, a ona wyzwala złą aurę", "mój koń nie miał codziennie lakierowanych kopytek" itp.
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2014 21:37
No i do tego nie wiadomo co dalej tam będzie bo stajnia jest "przejęta za długi właścicieli". Tyle wiadomo oficjalnie.


Genialna stajnia dla chcących się uczyć ujeżdżenia jest w Wyrzy koło Nakła. To stajnia mojej trenerki - Janowo Młyn.

Dworcika - dość kiepska opieka nad koniem, średnio czyste boksy, często kiepskie podłoże na hali, fatalne podłoże na piaszczystym placu, do tego pierwszeństwo dla rekreacji na hali. Część pastwisk na zboczu baaaardzo stromej góry. Byłam tam w zeszłym tygodniu na chwilę i na pewno podłoże na hali było lepsze (ale był tam zawody, więc może na raz wyrównane). Przykłady? Konia mojej koleżanki, podczas jej dwutygodniowej nieobecności przenieśli bez jej wiedzy do innego, gorszego boksu. Inna moja koleżanka szybko opuszczała stajnie jak jej konia z COPD karmili sianem na kilometr walącym grzybem...
Co prawda nie wiem jak teraz jest, ale słuchając wypowiedzi znajomych, swojego konia bym tam nie trzymała.
To powiedzcie mi gdzie w okolicy Bydgoszczy warto konia trzymać? Żeby była hala i plac z dobrym (nie musi być kwarc) podłożem, jakieś padoki choćby lekko trawiaste? Fajnie jakby był gdzieś w okolicy trener żeby sobie można poskakać było. No i nie więcej niż te 25km.
xxagaxx, najlepsze podłoże i to akurat Kwarc jest w Kobylarni 😉 Byłam tylko na zawodach, więc jak reszta to niestety nie wiem 😉 Ale o okolicach Bydgosczy było tu wieeele razy pisane, na pewno coś znajdziesz 😉
Libeerte, no widzisz aż takie proste to to akurat nie jest. Temat wałkowałam kilkakrotnie i średnio niestety. Teraz co prawda nie mam kaszlaka, ale z jakiegoś powodu konia trzymam 200km stąd i co weekend wracam do domu. A wierz mi, nie jest to fajna opcja.
xxagaxx, hmm, gdzieś chyba ktoś robił listę... zaraz poszukam, jak znajdę to podrzucę 😉

edit. np. tutaj [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,722.msg1561233.html#msg1561233]kilk[/url]
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2014 22:06
To powiedzcie mi gdzie w okolicy Bydgoszczy warto konia trzymać? Żeby była hala i plac z dobrym (nie musi być kwarc) podłożem, jakieś padoki choćby lekko trawiaste? Fajnie jakby był gdzieś w okolicy trener żeby sobie można poskakać było. No i nie więcej niż te 25km.


Jedyne miejsce w tej odległości, gdzie trzymałabym konie, gdybym je miała to Stajnia Morzewiec Zbyszka SzrejderaDobry dojazd, gnialne warunki dla koni, na miejscu trener, konie padokowane, hala z bardzo dobrym podłożem, lonżownik z nawadnianiem, solidna karuzela, solarium, rozsądna cena i co najważniejsze świetni właściciele. Miałam tam przez ponad rok 4 konie i to chyba najlepsze miejsce dla koni w bliskich granicach miasta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się