Biotyna

Potrzebuję czegoś na wzmocnienie rogu i jego przyrostu, przeczytałam prawie 10 stron wątku wstecz i w sumie nic nie znalazłam, oprócz drożdży polecanych przez dwie osoby :/ Lepiej te drożdże, czy normalnie biotynę? I jaką, skoro do niedawna polecany officinalis teraz polecany nie jest? Miałam kiedyś z blackhorsa, ale w zasadzie nie wiem czy był skuteczny. Na pewno ma zachęcającą cenę i płynną postać :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 czerwca 2017 20:25
Jeśli chodzi o kopyta to najlepsze są preparaty właśnie dedykowane do kopyt.
Hoof Formula, Hoof Aid,  Ungulat czy właśnie drożdże Yarrowia.
Sama biotyna podobno fajna jest z Over Horse, ale pewnie z innych marek też się coś znajdzie.
Budyń w zasadzie to trzeba próbować, nie wszystko na każdego konia działa tak samo, a i braki/dieta są różne.
Jak chcesz opcję full service- trzeba by było zrobić badanie włosa i pod wynik ewentualnie dobrać lepiej suplementacje.
Albo zaryzykować jakiś suplement i przekonać się samemu. Ja próbowałam różne rzeczy z mniejszym bądź większym skutkiem np. Ungulat u nas no było lepiej w stosunku do stanu wyjściowego, ale jak za tą cenę i ekonomię dawkowania (a raczej jej braku) no dla mnie nie. Znam też osoby, które z efektów były bardzo zadowolone.

Osobiście skuszona dużą promocją zakupiłam dwa pudełka drożdży Yarrowia- zobaczymy jak przypadną kopytom do gustu. 😉 Na razie dopiero kilka razy dałam, więc nie mogę powiedzieć nic oprócz tego, że to granulat, a koń wcina.
ushia   It's a kind o'magic
13 czerwca 2017 08:47
btw koncze wlasnie nowego officinalisa i jak dla mnie jest tak samo skuteczna jak stara
kopyta rosna jak dzikie
budyń, BH kolorowa woda, szkoda kasy. Zdecydowanie OH lub np. Kerabol 🙂 bardzo mi chwalą też klientki Eggersmana.
Dziękuję bardzo :kwiatek: Znalazłam też coś o nazwie Makana 3000 pro i składowo wygląda chyba nieźle (na tyle na ile umiem ocenić laikowo :lol🙂. Na rv niewiele o tym, może ktoś używał? Choć chyba postawię na overhorsa koniec końców.
ja daje nutri-horse od kilku lat - kupuje w 3kg opakowaniach, kosztuje ze 160zl, a starcza na kilka miesięcy. Kopyta się mega poprawiły - wcześniej zawsze latem obłupywały sie koszmarnie, a teraz praktycznie nie ma z nimi żadnego problemu.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 czerwca 2017 10:15
zgadzam się z n Też od jakiegoś czasu podaję Nutri Horse i jestem zadowlona  🙂
Jakie jest dawkowanie tej biotyny z Nutri Horse?
Dawkowanie:
Dawka dzienna Na 100 kg Powyżej 600 kg
Zapobiegawczo 1,5 g 10 g
Leczniczo           3 g 20 g
a stosował ktoś na kopyta Farrier's Formula? mega drogi ale też podobno mega skuteczny
Tak, to najlepszy suplement na kopyta jaki znam. Było o nim mówione w wątku parokrotnie.
gllosia



no właśnie kilka razy przeczytałam cały wątek i o tym suplemencie nikt nie pisał.

W tej chwili stosuję Biotyne OH ale efektów na razie nie widzę, może potrzeba więcej czasu.....
Kopyta słabe, miękkie, obszczerbane, bardzo słaby przyrost. Do tego koń platfus.
Kowal polecił Ferriers' Formula. Nie znalazłam żadnych opinii na temat efektów stosowania tego suplementu.


nuczka27, na zauważalny efekt w kopytach po podaniu biotyny trzeba czekać ok pół roku...
Gaga wiem ale póki co nie widzę nawet poprawy w sierści czy grzywie.


Jeszcze ktoś polecił mi Hocor Titanium & MSM, też nie znalazłam w tym wątku. Ktoś może zna, stosował?
Ja przy Farrier's Formula efekt miałam już po 3 tygodniach. Koń się zaczął świecić jak psu jajca, aż biło po oczach, a kopyta od razu wyglądały lepiej. Wiecznie obłupane, kruszyły się, kowal nie miał gdzie gwoździ przybijać, przy tym suplemencie zaczęły zarastać jak szalone i jakość rogu od razu znacznie lepsza. Wyrosły mu twarde, mocne, o gładkiej strukturze kopyta. My kupiliśmy tylko jedną paczkę, więc to nawet nie była jedna pełna kuracja, ale wystarczyło. Niestety produkt drogi. Jednak w pełni wart swej ceny 😉
nuczka27, a od jak dawna podajesz suplement? Podajesz codziennie, zgodnie z instrukcją na opakowaniu?
Gaga, od 19 maja. Wiem, że to o wiele za krótki okres, żeby zobaczyć efekty w kopytach ale myślałam, że chociaż grzywa czy ogon ruszą.

Podaję zgodnie z zalecanym dawkowaniem, nie mniej nie więcej. Konio dostaje codziennie bo tak jestem u niego.
Robiłam badanie włosa, morfologię, żadnych niedoborów nie ma, wręcz wetka powiedziała, że wyniki bardzo fajne.
nuczka27, biotyna OH poprawia jakość włosa. Nie zauważyłam aby przyspieszała wzrost...
Gaga wiem  😀
To dlaczego oczekujesz, że grzywa i ogon ruszą skoro wiesz, że ten suplement nie działa w ten sposób?
gllosia

czytałam wcześniej opinie o tym suplemencie i dlatego go wybrałam. Nie oczekuję że włos nagle wystrzeli i urośnie o 20 cm. Pisząc "ruszy" nie miałam na myśli wzrost a poprawę jakości włosa, sierści. Może źle się wyraziłam. Napisałam też, że zdaję sobie sprawę, że stosuję go zbyt krótko aby widzieć efekty w kopytach.

A pytam po prostu o te dwa suplementy (Farrier's Formula i Hocor) ponieważ ostatnio ktoś mi je polecił i byłam ciekawa czy ktoś z Was tutaj je zna, stosował i tez może polecić. Ponieważ być może jeśli po dłuższym czasie nie będzie żadnej poprawy będę sprawdzać inny suplement.
nuczka27, również rozważałabym zmianę suplementu. U moich koni różnicę w jakości sierście było widać po 2-3 tygodniach stosowania. A że każdy koń jest inny - możliwe, że na Twojego ta konkretna biotyna nie działa. Rozważałabym również badanie krwi.
Potrzebuję preparatu który da mi szybki przyrost kopyta i jednocześnie go wzmocni. Niestety mój koń urwał podkowę z dużą częścią puszki, na tyle poważnie że kompletnie nie ma do czego przybić następnej. W chwili obecnej musi chodzić w bucie, ponieważ ma bardzo wrażliwą podeszwę. I tak się zastanawiam co będzie dla nas lepsze czy hoof formula cz  Farrier's Formula? i czy tą drugą można dostać gdzieś w polskim sklepie. Na szybko google pokazuje mi tylko zagraniczne sklepy...
a gdzie znależć skład tego suplementu?
Jak wejdziesz chociażby w pierwszy link, który podałam, znajdziesz kompletny skład, opis i dawkowanie..
Hej 🙂 Możecie mi doradzić jak dawkować biotynę OH 2–letniemu (skończył 25 maja) haflingerowi, (135 cm wzrostu)? Znalazłam tylko dawkowanie dla źrebaków i dorosłych koni, jak radzicie?  :kwiatek:
Weterynarz polecił mi biotynę z Kerabol, hipovit Ungulat i biotynę Sukces, te dwie są dość drogie, a o tej trzeciej mało słyszałam, czytając wątek wywnioskowałam, że ta z OH jest super (chodzi mi głównie o poprawę sierści i grzywy, ponieważ jakiś miesiąc po zakupie grzywa zrobiła się słomiasta i zaczęła wypadać, chyba za dużo odżywek i czesania  😵  😡
Będę bardzo wdzięczna za rady  :kwiatek:
thelastsong, normalnie, jak dorosłemu koniowi. Chyba, że weterynarz zalecił inaczej.
gllosia akurat w podanym  przez Ciebie jedny linku sa % składników, mnie natomiast chodziło o komponenty. troche nioejasno napiosalam. I tu sa komponenty:
http://www.lifedatalabs.com/ffo-ingredients-and-analysis
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się